Synthol - Anabolics 2006

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve gorgeouskykhan tarafından 26 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. gorgeouskykhan
  Offline

  gorgeouskykhan Üye

  Katılım:
  8 Şubat 2006
  Mesajlar:
  660
  Beğenileri:
  72
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  for about more info, please look my website on you
  Yer:
  the gorgeouskykhan home center
  Synthol

  Synthol belki de, en çok tartışılan araçlardan biri, vücutçuların performans-artırıcı bileşim cephanelerinde. Chris Clark, alman mucit ve vücutçu, bunu birkaç yıl önce geliştirdi. Bu ürün ilk piyasaya çıktığında, geniş çevreden çabucak şüphe ve eleştiri ile karşılaştı. Birçok eleştiri etnik-ahlaki çevrelerde odaklandı, merkezlendi, kasların ölçüsünde ani-çabuk artış üreten synthol gibi enjektabl-yer geliştirci ajanlar gibi; ama bu artış tamamiyle yapaydır. Demek istediğim, bu ürün tamamen kozmetiktir. Bu şey, ne kuvvet verir ne de performans artırıcı fayda ve ayrıca gördüğünüz artış, gerçek bir kas dokusu olmayacaktır. Daha az iyi bir betimleme şeklinde, Synthol, kendi kendine plastik cerrahlık yapmaktır.

  Synthol’un içinde aktif-etken bir ilaç yoktur, sadece, vücut tarafından zor metabolize edilen yağlı bir solusyon vardır. Nasıl çalıştığı, göze çarpan bir şekilde basittir. Bu solusyonu, küçük kas grubuna enjekte edersin ve kas dokusunda uzun süre kalır, oturur çünkü vücudunda korkunça bir arıza olmuştur. Gerçekten, uzun bir süre kalır ve vücut, onu kısımlar arasında (kas fiber dokusu ) kapsüllemeye-kaplamaya başlar. Tekrarlanan enjeksiyonlar sonucu, kasın içinde kapsüllenmiş büyük bir solusyon tabakası olur, tamamiyle çevre ölçüsü şekilde genişleyerek. Bu şey, rapor edilerek, vücutta tamamiyle bir arıza yapar, tüm kas kütlesinde katı-sıkı ve kalıcı bir kazanç etkisi verir. Bu ürünle, bir inch veya daha fazla(2-3 cm veya daha fazla) ölçü almak, çok normal-tipik bir durumdur.

  Şişenin içinde ne olduğu, yakından korunan bir sır olarak zannedildi-inanıldı.Önceleri, açığa çıkmamış ya da kopya edilmemiş sentetik olarak geliştirilen bir yağ olarak söylendi. Ama görünüşe göre o kadar da gerçek bir mesele değil, Dan Duchaine, küçük ilaç şişesi analize ile rapor ettiği şekilde, sadece, basitce C8-C12 yağ asidi(medium-chain triglycerides-MCT) karışımı içerdiği anlaşıldı. Bu şey, birde, küçük miktarda lidocaine ile mix edilmiş-karıştırılmış; dokuda enjeksiyon ağrısını azaltacak bir lokal anestezik. Ayrıca, Benzyl alcohol eklenmiş, enjektabl ilaçlarda bulunan, antimicrobial-mikrop önleyici olan bir ajan. MCT yağ enjeksiyonu olan ucuz bir şişeye benziyor, piyasada tane başına, birkaç yüz dolar fiyatı olan. Tüketici açısından güzel bir alış-veriş değil. Ama sonra gene, fikir ustalığı açısından belki ödüllenmeyi hak ediyor.

  Şimdi artık, sayısız kere, orijinal Synthol kopyalanıyor, şüphesiz ki, Duchaine’nin dünyaya vermiş olduğu-açığa çıkardığı “gizli” tarif, olayı sayesinde. Şimdi artık, favori vücutgeliştirme dergilerinizin arka kısımlarında, yarım düzine veya daha fazla, farklı Synthol-tipi ürün görebilirsiniz, farklı-çeşitli isimlerle ve taklit-eklenen ek bileşimlerle. Orjinal Synthol gibi, tüm bunların hepsi, “yarışma-pozu yağı” gibi uygulanan, aldatıcı-göz boyayan bir şey altında-şeklinde satılmaktadırlar. Kauçuk-lastik önleyici, multi-dozlu enjektabl birlikte ilaç şişesine konulan, ve söylenmeyen bir gerçek.Ama bununla birlikte, bu bir şey değil çünkü bölgesel-topical bir ürünler. Her şeyden sonra, eğer alırsan, kendine sürdüğün bir MCT yağ şişesine korkunç-rezil bir para ödemiş olursun.

  Synthol’un, büyük kas gruplarına enjeksiyonu, çirkin-göze batan yamru yumru ve düz olmayan-eğri bir görünüş oluşturma eğilimdedir.Vücutçular tarafından, genellikle pazu, arka kol, omuz ve baldırlara uygulanır. Tipik prosedür, 1ml’lik enjeksiyonlarla başlar, hedeflenen kas grubunun tam göbeğine derin bir şekilde. Bu, 1 hafta veya on günde hergün tekrar edilir. Bu noktadan sonra, doz miktarı enjeksiyon başına 1.5-2ml şeklinde artırılır. Bu gene hafta veya on günde her gün tekrar edilir. Eğer sonra, arzu edilen ölçü artışı gerçekleşmemişse, doz 2.5-3ml olarak artırılır ve gene aynı şekilde. Bu noktadan sonra, Synthol “yüklemesine” genellikle ara verilir ya da bir süreliğine hafta da 1 veya 2 kere, 1ml doz ile sürdürülür, kazanılan ölçünün korunmasında yardım olarak. Ama bu, gerçekten, kalıcı olarak gözükmemektedir. Ama kazanılan ölçü kür boyunca bir süreliğine, görüntü itibariyle kalır.

  Bence, bu ürün nedir ve bunu kullanmaya niyetliyim diye doktora danışırsanız, o erkek veya kadın doktor, sizin bir kahrolası çılgın-deli olduğunuzu söyleyecektir. Bu fikir, çok riskli gözükmektedir, açık potansiyel birçok sağlık sorunu ile birlikte. Bilmiyoruz, uzun vadede, kaslarınıza ne kadar zarar vereceğini, özellikle enjeksiyonu kas dokusundan ayırırken, yara izi-dokusu olaraktan. Ayrıca, enjeksiyonlar, geniş olarak enfeksiyona ve apseye eğilimli. Ayrıca, bir damara veya atardamara yağı enjekte edersen, ciddi problemlere sebep olabilir. Büyük bir kapsül yağ, akciğere doğru taşınabilir ve akciğere bağlı damar tıkanıklığına yol açabilir veya beyine giderek, felce,inmeye sebep olabilir. Daha hala, cevaplanmamış birçok soru var bu ürünle ilgili. Ama bu kadar bilinen riske rağmen, bunlardan daha önemli olan ücretler var. İnsanlar bu üründen sinekler gibi kaçmaya çalışana kadar, olacağa benzemiyor. Synthol, hala geniş çevre olarak popüler kalmakta, ama vücüt geliştirme caimasında çok nadir konuşulmaktadır.


  *Sayfa 393… bence,tahminen, en kötü, %90 çeviri… :)

  ***Çevirenin notu; Synthol'ün yaptığı kas ortada, esas "doğal" olmayan kas budur, öbür türlü, Steroid vb.'nin yaptığı kas, normal ve doğaldır ancak yan-etki vb. zararları vardır... Onun için, "doğallık" kavramı ayrı konu, "zararlı" kavramı ayrı konudur...

  Saygılar 8)
  [​IMG]
   
 2. Despo
  Offline

  Despo ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  30 Mart 2004
  Mesajlar:
  7.961
  Beğenileri:
  6.075
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Danimarka
  Devamini bekliyorum bircok kisi yararlanacak.
  + Rep.
   
 3. gorgeouskykhan
  Offline

  gorgeouskykhan Üye

  Katılım:
  8 Şubat 2006
  Mesajlar:
  660
  Beğenileri:
  72
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  for about more info, please look my website on you
  Yer:
  the gorgeouskykhan home center
  mrb...

  arada bir, çevirilerimi tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim, çünkü, "değiştir" komutuyla, onlara ekleme yapabilirim... örnek; "çevirenin notu" kısımlarına bakınız, arada bir...
  *ilginçtir ki, "değiştir" komutu sadece, forumun bu bölümünde aktif... mesela, dertleşme bölümünde yok... :)

  saygılar... ;)
   
 4. Despo
  Offline

  Despo ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  30 Mart 2004
  Mesajlar:
  7.961
  Beğenileri:
  6.075
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Danimarka
  Burasi daha cok "calisma" forumu oldugu icin burada acmayi uygun bulduk.
   

Sayfayı Paylaş