Sustanon doğru kullanım yöntemi. (çeviri)

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve martymfly tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. martymfly

martymfly Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhaba, bir süredir steroidler ve kürleri hakkında araştırmalar yapıyorum. Geçenlerde bir forumda aşağıda çevirdiğim mesaja denk geldim. Bana ilginç geldi, sustanon hakkında detaylı bir analiz gibi diyebilirim. Sustanon kürü yapmak isteyenlerin işine yarayabilir diye paylaşmak istedim. Bazı kısımlarını çevirmedim, ingiliz linki burda. Tamamını okumak isteyenler bakabilir

http://www.ironmagazineforums.com/anabolic-zone/48683-proper-use-sustanon-good-read.html

Sustanon konusunda en çok yanlış anlaşılan durumlardan biri kür içerisinde doğru şekilde kullanımıdır. Yanlış yöntem yoktur ama uygun dozları ayarlayarak Sustanon içerisindeki esterlerden tamamiyle faydalanmak mümkündür.
    Sustanon asıl olarak hormon tavkiyesi amacıyla geliştirilmişti ve içerisinde bulunan farklı esterlerden dolayı çoğu hasta ayda bir kez kullanmaktaydı.

Tasarımı dolayısıyla vücut geliştiriciler uygun dozları haftada 1 ya da 2 enjeksiyonla elde edemeyecektir. Kan seviyelerinde aşağıya yukarıya sürekli dalgalanmalar olacaktır ki bu kür süresince istenmeyecek bir durumdur.

Hepimiz kür süresince stabil kan seviyesi isteriz böylece en iyi faydayı saglarız. Bütün testolar aynıdır ama esterlerinden ayrılmaları koşuluyla. Testo esterden ayrılmadıkça testo tesodur derseniz yanılırsınız.

Sustanon'dan max performans almanın yolu esterlerin zamanlamalarını ayarlamak böylece kan seviyeleri dalgalanmamış olur. Herkesin ester'in ne olduğunu ve testo'ya neden eklendiğini bildiğni kabul ediyorum.

Sustanon'la 4 esterimiz var ; 30 mg prop, 60 mg phenylprop, 60 mg isocaproate, 100 mg decanoate, toplamda 250 mg.

Şimdi herkes önceki kürlerine göre ya da hiç yapmadıysa ona göre ne kadar testo alması gerektiğini bilir.

Şimdi tüm esterleri tek tek ele alalım ve vücutta aktif olarak kalma sürelerine bakalım.

30 mg prop, propionattan tam faydayı almak için en azından 2 güne 1 vurulmalı. Bence 3 güne bir yapmak biraz uzun olabilir, yine de buna katılmayanlar olacaktır.

Şimdi diyelimki sadece testo prop kürü yapıyosunuz ve haftada 2 kez 30 mg vuruyorsunuz. Gördüğünüz gibi boşuna bir uğraş gibi duruyor.

60 mg phenylprop, bunda da cok fazla bir fark yok propionata göre. Her 3 günde bir vurularak kür yapılabilir. Phenylprop esterli nandrolone alanlar haftada 2 kez vurulması gerektiğini bilir.

Bu durumda phenylprop haftada 120 mg testo etti ve 60 mg de prop var, yani ilk hafta 180 mg testo almış olunuyor.

Şimdi uzun esterlere bakalım. Isocaproate biraz daha uzun sürecektir, yaklaşık 1 hafta. Süre olarak kötü değil ama 60 mg olduğu için hala yeterince yüksek doz alamıyoruz.

100 mg decanoate. İşte 4 esterin babası burda. Deca-Durabolinde kullanılanla aynı ester. Ortalama etki süresi 2 haftadır deniyor. Bu esterden de 100 mg var.

Şimdi tekrar gözden geçirecek olursak sustanon kullanımıyla haftalık testo alımımızı görürüz. 3 - 4 hafta boyunca diğer esterler aktif olana kadar prop ve phenylprop çok yararlı olmayacaktır.

6. haftaya kadar, işe yarayacak düzeyde yüksek testo seviyesi elde edemeyeceğiz. 10 haftalık bir kür yapıldığında max fayda saglanan hafta sayısı 2-3 hafta civarı olacaktır.

İnsanlar genelde esterleri unutup vurulan mg kadar testo alındığını sanıyor. Benim tavsiyem 3 hafta boyunca her gün bir ampül vurmak ve gerisini esterlere bırakmak.

İlk 2 haftaya bakarsanız sadece prop ve phenylprop biraz da isocaproate den yararlanıyoruz. Aşağı yukarı 700-750 mg ilk 2 hafta için.

Ondan sonraki haftalarda da 600-800 mg / hafta oluyor. Bu durumda daha stabil seviyeler sağlıyoruz.

santor, BuRaKxX, eludem ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    en heycanlı yerinde bitti :)

won_dutch bunu beğendi.
  3. martymfly

martymfly Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    kalan kismi gun icinde ceviriyim o zaman:)

batt_34 bunu beğendi.
  4. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    çok yararlı bilgiler sustanon nimetini tam kavramamız için.

5. martymfly

martymfly Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Çevirmediğim kısımdan kalanlar

Yaptığım araştırmada gördümki test seviyeleri (blood levels sanırım) bi kaç hafta dışında stabil olmayacaktır. İnsanlar neden sustanonla az şişkinlik ve yan etki yaşadıklarını söylüyor sizce? Çünkü vücudunuzda dengeyi bozacak ve yat etkiye sebep olacak kısa esterli testo çok az miktarda bulunuyor.

Şimdi soracaksınız en iyi yöntem nedir sustanon kullanmak için. Öncelikle almayın derim ama gerçekten 4 ester kullanmak istiyorsanız old omna'lardan alın (eski versiyon mu kastetti bilmiyorum) Çünkü daha fazla kısa etkili testoya sahipler ve kan seviyesi daha fazla dengeli kalacak. İnanmıyorsanız kullanan birilerine sorabilirsiniz, az da olsa şişkinlik (hacim ?) yaşadıklarını söyleyecekler.

İlk cevabımı beğenmeyenlere başka bir cevap vereceğim. Sustanonu her gün vurun. Genelde "ne? çok saçma" gibi tepkiler alıyorum ama cevabım hayır saçma değil bu bilimdir.

Vücut geliştiricinin ihtiyacı her gün eşit miktar enjektedir. İnsanlar esterleri unutuyor ve haftada 7 gün vurulduğunda 1750 mg nin tamamını aldıklarını sanıyor. Benim dediğim 10 hafta boyunca her gün değil. Sadece ilk 3 hafta her gün bi ampül. Gerisini esterler halledecektir.

Rakamları topladığınızda ilk 2 hafta sadece prop ve phenylprop yanında biraz isocapdan yararlanıyorsunuz. Bu da ilk 2 hafta 700-750 mg daha sonra isocap ve decanoate başlayınca haftalık 600-800 mg olucak.

utkux54, eludem, selim4141 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    ilk iki hafta her gün vurulduktan sonra sonraki haftalar ne kadar vurulucaz anlayabilen varmı

7. martymfly

martymfly Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    onunla ilgili kesim bir bilgi vermemis ama haftada 2 ~ 3 ampul arasi olursa bahsedilen oranlar yakalanir.

batt_34 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş