Suriye Vuruldu !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Prometheus676 tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
 1. Prometheus676
  Offline

  Prometheus676 Üye

  Katılım:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  905
  Beğenileri:
  976
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  [​IMG]


  Başbakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

  "Bugün saat 16.30 sularında Suriye rejim güçlerince açılan top ateşi sonucunda, Şanlıurfa’ya bağlı Akçakale ilçemizde 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 9 vatandaşımız da yaralanmıştır.

  Bu menfur saldırıya, sınır bölgesindeki silahlı kuvvetlerimiz tarafından angajman kuralları doğrultusunda anında gereken karşılık verilmiş; radarla tespit edilen Suriye’deki noktalara top atışı yapılarak hedefler vurulmuştur.

  Olayla ilgili olarak Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Dışişleri Bakanlığımız tarafından gerekli diplomatik girişimler derhal başlatılarak, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon ve Birleşmiş Milletler Konseyi üyesi bazı ülkelerin dışişleri bakanları ile telefon görüşmeleri yapılmıştır.

  Bu çerçevede NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile de bir telefon görüşmesi yapılmış; NATO Konseyi’nin acil olarak toplanması kararlaştırılmıştır.

  Türkiye, angajman kuralları ve uluslararası hukuk çerçevesinde, Suriye rejiminin ulusal güvenliğimize yönelik bu tür provokasyonlarını asla karşılıksız bırakmayacaktır.


  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21617637.asp
   
  ferdityson, selim4141 ve sthammer bunu beğendi.
 2. cihancolak
  Offline

  cihancolak Üye

  Katılım:
  23 Ekim 2011
  Mesajlar:
  0
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Mersin
  Bunu çok önceden istemişlerdi , kaşınıyorlardı ve gereken yapıldı.Şöyle bir şey var ki aklımı dolandırıyor hem terör örgütü pkk hem de suriye ile aynı anda nasıl mücadele vericez..
   
 3. DEXONİA
  Offline

  DEXONİA Üye

  Katılım:
  12 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  825
  Beğenileri:
  744
  Ödül Puanları:
  103
  İyi oldu .
   
 4. varokav
  Offline

  varokav Üye

  Katılım:
  25 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  243
  Beğenileri:
  115
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  arkasını bırakmamak lazım dahada üstüne gidip top yekün yok etmeli
   
 5. DEXONİA
  Offline

  DEXONİA Üye

  Katılım:
  12 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  825
  Beğenileri:
  744
  Ödül Puanları:
  103
  Yürü be varakov
   
  gordonfreeman bunu beğendi.
 6. Prometheus676
  Offline

  Prometheus676 Üye

  Katılım:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  905
  Beğenileri:
  976
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  şimdi savaş ayrı bir konu kimse istemez savaş olsun, herkes biliyor ki savaş çıkarsa bu dünya savaşı olacaktır. ama türkiye yapması gerekeni yaptı
   
 7. sthammer
  Online

  sthammer Guest

  nereyi vurduk? nasıl hasar verdik? şimdilik belirsiz, en azından dağı taşı vurmasalar bari hedef derken
   
  Dexter_Morgan, 2157 ve Prometheus676 bunu beğendi.
 8. Prometheus676
  Offline

  Prometheus676 Üye

  Katılım:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  905
  Beğenileri:
  976
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  haklısın Dr.Steelhammer milleti susturmak için yalancı bi atışta düzenlenmiş olabilir ama beklemiyorum hiç
   
 9. sthammer
  Online

  sthammer Guest

  efekan sen de haber ajanslarından hızlı çıktın, sayende öğrendim, hemen el jezire, reuters, debka file' a baktım
   
 10. Rinkushichi
  Offline

  Rinkushichi Üye

  Katılım:
  27 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  996
  Beğenileri:
  1.145
  Ödül Puanları:
  103
  Ortadoğuda yapılan savaşların amacı belli, Türkiye de şu an bu plana hizmet ediyor, Suriyeyi yeme işini bize bıraktılar, emperyalistlerin yerine biz halledicez Suriyeyi, sonra sıranın kime geldiğinin herkes farkındadır herhalde.

  Uçak düşürülmesi, top atılması bunların hepsi savaşın altyapısıydı, savaşın nedenleri bu kadar basit olmaz, Suriyeyi yutmak için bahane lazımdı, halkı gaza getiricek olaylar lazımdı, halkın desteğini almak için Suriyeye girmemizi haklı gösterecek olaylar lazımdı, hepsi yapıldı.

  Ucuz milliyetçilik yapıp hadi Suriyeyi alalım, karşılığını verelim, savaşalım vs gibi laflar etmenin anlamı yok,Suriyedekiler size ne yaptı da bu kadar gaddarsınız onlara karşı? Televizyonda,gazetelerde gösterilenlerden başka ne biliyoruz da Suriyeye ateş püskürüyoruz, medya zaten halkı savaşa hazırlamak ve savaşı kaçınılmaz göstermek için elinden geleni yapıyor ki medya zaten emperyalizmin elinde ,uçağı Suriye düşürdü diyorsa, Suriye top attı diyorsa bunları Suriye yapmamıştır emin olun, ikiz kulelere, pentagona nasıl teröristler saldırmadıysa, Ortadoğuya girmek için bunlar içerden planlanıp nasıl bahane edildiyse bu da aynı o misal ama çabuk unutuyor insanlar bunları tabi.

  Insan hayatı bu kadar ucuz değil, pc başında bu tür olaylara yorum yapmak kolay gelir, ordaki insanların hele bizim mehmetçiğin neler çektiğini kimse bilemez,Suriye rejimi öyle ya da böyle yıkılacak, en az kayıpla bu işin bitmesini ve sivillerin zarar görmemesini, ciddi bir savaş çıkmamasını dilemekten başka yapacak birşeyimiz de yok.
   
  Son düzenleme: 3 Ekim 2012
  celeron, Morte, wrestler ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 11. sthammer
  Online

  sthammer Guest

  ABD Başkanı George W.Bush'un danışmanı, ünlü stratejist James
  Blackwel bunlardan biridir. Blackwel, Senato'da BOP ile ilgili yaptığı konuşmada, Ortadoğu
  ülkelerini Güliver (büyükler) ve Liluputlar (cüceler) benzetmeleriyle ikiye ayırıyor ve şunları
  söylüyor: "Baylar, Büyük Ortadoğu Projesi'ni size hepimizin bildiği bir masaldan esinlenerek
  anlatacağım. Ortadoğu Güliver ve Liluput ülkelerden oluşmaktadır. Liluput ülkeleri; korku ve
  endişe içindeki Katar, Küveyt, Bahreyn, BAE ile, arzu ve ümit sahibi Suudi Arabistan, Libya,
  Fas, Tunus, Cezayir olarak ikiye ayrılır. Ortadoğu'daki Güliver ülkeler ise; İsrail, Türkiye,
  Mısır, Suriye, İran ve Irak'tır. Birleşik Devletlerin menfaatı için bölgede tek bir Güliver
  bırakılmalı, o da İsrail olmalıdır. Mevcut diğer beş Güliver ülkesi etnik ve dini temelde
  bölünmeli ve ana gövdeleri ikinci gurup ülkeler, parçaları ilk gurup ülkeler haline
  getirilmelidir. "

  Alıntı
  Metin Aydoğan, Türkiye Nereye Gidiyor, 2006

  Öğrenciyken makale hazırlıyorduk, dikkatimi çekmişti, tarih enteresan...
  şu noktaya geldikten sonra temennide bulunmanın anlamı yok, bugün suriye yarın başka bir ülke vurur karşılık vermezsen, ülkenin caydırıcılığı önemli
   
 12. Rinkushichi
  Offline

  Rinkushichi Üye

  Katılım:
  27 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  996
  Beğenileri:
  1.145
  Ödül Puanları:
  103
  Medyanın insanlara aşıladıklarına kulak asmamayı öğrendiğimizde dünya çok güzel biryer olacak, uçağımızı Suriyenin düşürdüğünden, topları Suriyenin attığından sanki gözüyle görmüş, oradaymış gibi emin herkes, zamanında ikiz kulelere Afganistan'ın saldırdığından da herkes emindi, çabuk unutuluyor bunlar.

  Benim demek istediğim şu an sıra Suriyedeydi ve Suriyeye müdaheleyi haklı gösterecek sebepler lazımdı, hepsi tek tek yapıldı ve görüldüğü gibi şuan büyük çoğunluk bu savaşın olması gerektiğini düşünüyor,herşey planlandığı, olması gerektiği gibi yani. Yıllar sonra Türk uçakları ABD'ye saldırdı diye savaş çıkarırlarsa da garipsemeyin bu durumu ki o zamana kadar herkes unutur gene neyin ne olduğunu,aynı taktik her zaman işe yarıyor çünkü.

  Ayrıca şu an Türkiye aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık konumunda, karşılık verilmezse itibar düşecek, karşılık verilirse emperyalist plana hizmet edilecek, devlet yönetmek,politika da düşünüldüğü kadar kolay birşey değildir o sebeple şu durumda devlete yüklenmenin de bize zararı olur, ben sadece gözlemlediklerimi söylüyorum, yapılan hamlelerin doğru veya yanlış olduğu zamanla anlaşılır.
   
  Son düzenleme: 4 Ekim 2012
  celeron bunu beğendi.
 13. sthammer
  Online

  sthammer Guest

  çok fazla ayrıldığımız nokta yok, arkadaşlara da hak vermek lazım, uçak hadisesinde hepimiz rencide olduk, amerikan hegemonyasında olduğumuz bir gerçek ve yeni dünya haritalarını da biz çizmiyoruz, olursa zaten fevri bir müdahale söz konusu olmaz, nato faktörü devreye girer, anlık tepki verebilmemiz önemliydi, 2 hafta önce uyduruk ırak devleti bile bize rest çekebiliyordu, uçağınızı vururuz vs. diye aksi taktirde caydırıcılığımız kalmaz, bizim de ne olursa olsun bir onurumuz var
   
  Rinkushichi bunu beğendi.
 14. Kauss
  Offline

  Kauss Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.624
  Beğenileri:
  1.405
  Ödül Puanları:
  123
  Evet Suriye'nin yaptığı yanına bırakılmamalıydı ve Ordumuz gerekli hukuki haklarla karşıladı. Ama bu savaş istediğimiz anlamına gelmemeli. Suriye bir bataklık ve bizi bunun içine çekmek için her şeyi yapıyorlar.

  İşin 2 tuhaf noktası var.

  1. Amerika'nın en büyük 3 savaş oyunu düzenleyen şirketler aynı bu olanların benzerini daha bir kaç ay önce düşünmüş ve basına sızmıştı. Aynı bu olanlar oluyordu. Yine Suriye tarafından Türk topraklarına yapılan bir saldırıya Türkiye karşılık veriyordu. Sonunda ise Türkiye Suriye'nin bir kısmını işgal ediyordu.

  2. Suriye bakanı çıkıp Türkiye'nin karşılığında ölenleri şehit diye andı. Ama hesas nokta Türkiye'ye yapılan saldırı sonrası soruşturma açıp bize baş sağlığı dilemiştir. Şimdi burada ki nokta ya esadın haberi yoktu. Yada kazaydı. Tabi kaza değilde bilinçli yapılmış olabilir böylelikle kaza süsü verilip ileride tazminat vermekten kurtulmuş olabilirler.
  Bir diğer nokta da eğer bu esadın emriyle yapılmadıysa başka piyonlar 2 ülke arasını germek için yapmışlardır ki zaten gergin aramızdı.

  Savaş yanlısı arkadaşlar illa vardır ve çıkacaktır. Bunlar asalım keselim olarak düşenebilirler ama işler o kadar basit değil. Evet askeri olarak güçlü olabiliriz ama bu ülkemizde ki binlerce suriye kökenli kişinin yaşadığını unutmamak lazım. Yada yakınlarının suriye li olduğunu.

  Ayrıca ülkemizde bir sürü Suriye ile iş yapan şirket var. Bunlar irili ufaklı ama bir çok insana iş sağlıyor. Böyle bir savaşta bir sürü şirket zarar edecek veya batacak. Aynı şekilde işsizlik boy gösterecek.

  Bu savaşın ekonomik götürüsü de çok olacaktır. Ve daha bir çok şey sayılabilir. Önemli olan bu işleri diplomasi yoluyla çözmektir. Asalım keselimle olacak işler değildir bunlar. Ve en önemlisi de bir sürü şehit vereceğiz. Bunlara değmez arkadaşlar.

  Diplomasi bir sanattır. Biz de bu konu da bu sanata başvurmak ve durumu iyi idare etmek zorundayız.
   
  StreloK ve Morte bunu beğendi.
 15. varokav
  Offline

  varokav Üye

  Katılım:
  25 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  243
  Beğenileri:
  115
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  bu iş ses getirirde özel bir ekip suriyeye gidip bi alt yapı oluşturmalı. savaş çıkmaz bizimde işimize gelmez ama şu bi gerçek ne zaman suriyeden kaçanlar Türkiyeye yerleşti terör olayları hızlandı eylemleri arttı sonunda direk bombalama olayına geçtiler. esadın kellesi gidecek önümüz kış havalar soğuk ama etkilermi bilinmez ha esadın kellesi gidince burdan en büyük payı 2 kesim alacak bir Türkiyeye yerleştirilmiş suriye ajanları esadın bahanesiyle belkş amacıyda buydu esattan kaçar gibi bize sığındılar. 2. kesim ise tabiki israil filistini susturdu gibi uzun zamandır ses yok suriye olayını bitirirse bölgede şaha kalkar ama Türkiye ne yapar bilinmez. zaman gösterecek
   
 16. dragox
  Offline

  dragox Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2011
  Mesajlar:
  510
  Beğenileri:
  940
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci- Besyo
  Yer:
  İstanbul
  Call of Duty oynamıyoruz burada SAVAŞ DİYORUZ BEYLER SAVAŞ. Ne demek iyi oldu ağzınızdan çıkanın farkında mısınız? Amerika istedi bizi birbirimize düşürdü bu kadar basit.

  Size bişey sorucam İsrail hiçbir tehlike taşımayan yardım gemilerini indirdiğinde içindeki vatandaşlarını öldürdüğünde neden bişey yapamadın? Emir gelmedi dimi Amerika'dan pardon. Uyanın beyler bu işler öyle değil.
   
 17. AxiboY
  Offline

  AxiboY Üye

  Katılım:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.155
  Beğenileri:
  691
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  Hukuk
  Yer:
  Kocaeli
  Hepimiz Amerika'nın kuklası konumundayız hepimizi idare etmesini yönlendirmesini biliyorlar.Bunca zamandır Pkk nın taşıramadığı bardağı Suriye 10dk ' da taşırdı..Uyanmak lazım artık herzaman savaş çıksın derdik ama kolay değil Suriye'yi bize yem yapacaklar sonrasında ne olacak acaba..Kimse birbirini öldürmekten zevk almaz , ya herşeye eyvallah diyip susacağız canımız yanacak yada tepkiyi ortaya koyacağız ve koydukta zaten ama devamı da gelecek olursa Amerikanın oyunuda olsa ölenler bu vatanın evladı gerekirse Suriyeye girilir.
   
  ercan41 ve selim4141 bunu beğendi.
 18. selim4141
  Offline

  selim4141 Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  856
  Beğenileri:
  727
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  Free
  Yer:
  Cehennemin dibi
  20yıldır pkk binlerce askerimizi şehit etti kandile girmedi bu devlet , şimdi Tayyeap başkanımız , suriyenin tahrik etmesiyle suriyeye giricek vay arkadaşım vay , uyanın millet bu ülkeye suriye değil Tayyyeap attı o bombayı.
   
  celeron ve mma- bunu beğendi.
 19. dragox
  Offline

  dragox Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2011
  Mesajlar:
  510
  Beğenileri:
  940
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenci- Besyo
  Yer:
  İstanbul
  Abicim savaşa girmek bizim neyimize ayrıca daha kendi içindeki bi kaç binlik pisliği temizleyemiyorsun:eek: Ayrıca Rusya'yı da karşımıza alırsak biraz uzar o iş. Doğalgazı Rusya'dan alıyoruz.
   
 20. AxiboY
  Offline

  AxiboY Üye

  Katılım:
  12 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.155
  Beğenileri:
  691
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  Hukuk
  Yer:
  Kocaeli
  Hani bir söz var 'Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir' diye sustukça üzerimize çıkacaklar inceldiği yerden kopsun kendi ülkemizde bile rahat yaşayamaz olduktan sonra,zaten 5-10 yıl sonra dünyada neler olacağı belli değil..Konum olarak en iyi yerdeyiz petrol vb herşey çıkıyor ama çıkarttırmıyorlar kendi ülkemizde rezil oluyoruz. Yarın bir iç karışıklık çıkacak ve ABD gelecek diyecek ki siz bu ülkeyi yönetemiyorsunuz Irak gibi bizim altımızda yaşayacaksınız o zaman herkez uyanacak ama çok geç olacak.
   

Sayfayı Paylaş