=>Supplemetler ömür kısaltırmış!!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve angel_f!re tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle merhaba arkadaşlar.
    Bu gün sabah doktora gittim. 2 senelik tiroit tedavisi sonrası 6 ayda bir rutin kontrol yaptırmam gerekiyordu.Tahlil yazdırmak için odaya girdim durumumu söyledim.Tahlil fişimi alıyordum ki garip bi diyalog oluştu odada.
    Doktorla aramdaki konuşmayı aynen yazıyorum.

-Spor mu yapıyorsun?
    -Evet hocam
    -Toz moz kullanıyor musun?
    -Protein ve amino kullanıyorum
    -yazık değil mi şu vücuduna!?
    -Neden ki?
    -Hem ağır çalışıyorsun hem bu tür suni şeyler alıyorsun!
    -Evet alıyorum bi sorunum da yok.
    -Şimdi farketmezsin ama yaşlanınca acısı çıkar bunların(yaşım 20)
    -Bu tür besin desteklerinin bi sakıncası olduğunu düşünmüyorum.
    -görüntü mü sağlık mı sen seçeceksin artık.Bu tür malzemeler hem sağlığından eder seni hemde erken yaşlanırsn.
    -Tahlilleri yazdıysanız ben çıkıyorum doktor bey!

bu küçük tartışmanın ardından normal tiroit tahlilinin yanında karaciğer tahlilleri de istedim.Öğleden sonra sonuçlar çıkacak.Bakıcaz artık.Benm karaciğer ne durumda :D

Ama beni kızdıran mesele, heryerde ''sen toz alıyon amma fos onlar fos.Karaciğerini eline alacaksın!'' tarzı bakış açısı.Hayatında salonun kapısından geçmeyen adamlar ne kolay hüküm verebiliyorlar şaşıyorum!

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Bunu söyleyen doktor beylerden bir tane bilimsel makale görmüş değilim.İnternette doktorların yazı yazdığı sitelerde bu ürünler "ilaç" diye tabir ediliyor.Tamam suni ürünler bunlar,doğal ürün yerini tutmaz ama madem doktorsunuz koyun bir araştırma da okuyup bırakalım şu lanet :) ürünleri.

3. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    tahlil sonuçları çıktı
    şekerim ve kötü kollestrolüm yüksekmiş.Malum yağlı ürünler de tüketmemeye çalışıyorum ama niye böyle çıktı ki şimdi bu :(
    Bi an doktor haklı mı acaba düşüncesi oluşmadı değil hani :S

4. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Şeker Tahlilin Standart Glukoz olarak bakılmıştır. Saatlik değişebilir o sonuç kandaki şeker oranını gösterir. Kolestrolse sadece yağlı yemeklerle bağlantılı değildir Sonuç itibari ile kullanılan suplementler FAYDALI yada ZARARLI dahi olsa biz bu besinlerin organiklerinide çok tükettiğimizde bizim için zararlı olduğunu elbet biliyorsunuzdur. Örneğin Bir doktor arkadaşım yediklerine dikkat etmesi ve suplementlerle hiçbir alakası olmamasına rağmen kolestrol hastası bu gibi durumlarda ailevi hikaye göz önünde bulundurulur. Değerlerin Ne olduğunu bilmiyorum zira kolestrol ve şekerin ilacı sende bu değerleri göz önünde bulundurarak şekillendirirsen beslenme programını birde suplementleri dozunu biraz azaltırsan muhtemelen değerler ortadan kalkacaktır.
    Kullanılan bazı protein , karbonhidratların şeker ve yağ içerdiğini unutmayalım.

Sayfayı Paylaş