Supplemet kullanımı hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Sharkdeed tarafından 3 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Sharkdeed

Sharkdeed Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar

Ben yaklaşık bir buçuk yıldır define ve fit bir vücut amaçlı çalışıyorum.Amacım çok geniş kaslar yerine fit bir vücut ve define görünümlü kaslar Örnek bir vücut göstermem gerekirse : Link.1.72 boyundayım ve bu işe başladığımda 90 kilo ve çok yağlıydım.70 Kiloya kadar düştüm fakat özellikle karın bölgemdeki ve vücudumdaki yağları atamadan bir arkadaşın "Sen biraz kaslarını şişir yağı zaten atarsın" gibi bir ifadesiyle 1 sezon bulk uyguladım(Biraz saçma oldu galiba :) ) Şu an için karın bölgemi hafiften kurtarmış gibiyim fakat hala yağlanma mevcut.Genel olarak vücudum ise yağlanmadan biraz olsun arınmış durumda.Şu an 72 Kiloyum ve genel olarak 70 kilo olan halimden çok daha fit ve define bir kas yapısına sahibim(Yine de oturduğumda göbek çıkıyor :( ).Bu durumu göz önünde bulunduracak olursak ;

Şu ana kadar hep günlük hayvansal protein ihtiyacıma ek hep whey kullandım ancak bugün bir tavsiye üzerine BCAA amino asitleri karşılamak için bir ürün aldım.Arkadaşlar arasında bahsi geçince bana "Kreatin" önerdiler fakat forumlarda baktığım kadarıyla benim gibi düşünen kimse "Kreatin kullanmalı mıyım ?" gibi bir şey sormamış.En önemli sorum "Acaba kullanım durumunda amacımdan seker miyim ?" veya "Gerçekten ihtiyacım var mı ? " çünkü gereksiz supplement kullanımı en son isteyeceğim şey.

Kuvvet konusunda bugüne kadar hiç sıkıntı çekmedim.Zaten genel Türk mantığıyla gitmiyorum spor salonuna(Ağır fakat nizami hareketle alakası olmayan).Antrenman sıklığım hiç bir zaman sekmez ve diyetimi çok zorlanmadıkça bozmam.Yukarıda da bahsettiğim gibi, bir vücut geliştiricisi kadar büyük olmayı da istediğim söylenemez.

Özetle bunun gibi hedefleri olan bir insana siz Kreatin önerir miydiniz ? Tamamen bilgisizliğimden yardım istiyorum.Lütfen üstüme çok gelmeyin :)

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş