Supplementteki bir yazı...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ErhN61 tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Bugün ***********ten Gaspari BCAA 6000 aldım.Üzerinde bir yazı dikkatimi çekti.'This product is not labeled for sale in the United States of America.' Bu ürün amerikada satılmak üzere etiletlenmemiş deniyor.Ne demek oluyor bu acaba? Bir zararı var da bize mi satıyorlar? Veya sadece ihracat için üretilmiş ise neden kendi kullandıkları ve ihracat ürünlerini farklı üretiyorlar?

2. duckseason

duckseason Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    her ülkenin standartları farklı. bu fark içerik olarak değilde daha çok ambalaj ve etiketle ilgili. örneğin weider ın bütün ürünlerin kutularının üzerinde joe weiderın pozu vardır. ancak Türkiye ye satış yapabilmek için bakanlık bu resmin kaldırılmasını uygun görmüş dolayısıyla yıllarca ******iye ye gönderdiği ürünlerin etiketlerini bu resim olmadan hazırlamıştı. bu yasak birkaç yıl önce kalktı. ama mesela O.N. %100 whey lerin üzerinde ki %100 yazısının üzerine siyah bant çekilmek zorundadır. buda bakanlığın isteğidir. sanırım senin ürünün etiketi de amerikadaki bikaç kıstasa takılacağı için öyle bir ibare vardır. bir de amerika ve avrupa da bazı ölçü birimleri falan farklı kullanılmakta ondan da olabilir diye düşünüyorum. yoksa içerik olarak amerkada satılan ürünler bizimkilere göre daha serbest bizimkiler daha çok denetliyo ve kısıtlama getiriyo içeriğe genelde.

Son düzenleme: 30 Ocak 2013
  3. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    İnşallah dediğin gibidir..

4. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    ben bu konuyu arastirdim hatta bakanliktan yetkililere sordum aynen duvkseasonin dedigi gibi rahat ol..

5. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    İyi bari teşekkürler yorumlarınız için içim biraz olsun rahatladı..

Sayfayı Paylaş