supplementlerin dogru kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mertakn tarafından 18 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mertakn

mertakn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhaba..5aydır duzenlı olarak vucut gelıstırme yapıyorum.bu zaman ıcınde sadece protein tozu kullandım.fakat sımdı daha ıyı bı supplement takvıyesı yapmaya karar verdım...
    oncelıkle 183boy ve 82 kıloyum..suan elımde gold standart whey unıversal amıno 3001 glutamıne creatıne ve superpump 250 mevcut.budun dısında her sabah solgar vm2000 alıyorum..antremanları 1.gun gogus bıceps 2.gun omuz bacak 3.gun sırt trıceps olarak gun asırı ve mumkun olabılınce agır kılolara gırerek uyguluyorum..5ay ıcınde ıyı bı beslenme alıskanlıgı edındım o yonde bı sıkıntım yok fakat 2haftadır bu supplementlerı dogru kullandıgımdan emın degılım.
    oncelıkle sabah kahvaltıdan once sut muz ve proteın shake yapıyorum..antremana 1saat kala 5gr creatıne 40 dakıka kala 4tane amıno 3001 30dakıka kalada superpump 250.antremandan hemen sonra 4tane amıno ve proteın tozuna 5gr cay kasıgı kadar glutamıne karıstırarak uzum suyuyla ıcıyorum.uzum suyunu ınsulın ıhtıyacı ıcın tercıh ettım.off gunlerde ıse 1olcek proteın tozunu sutle ıcıyorum..
    oturdugum sıtenın salonuna gıdıyorum.malesef hocalarım vucut gelıstırme ve supplement kullanımı hakkında pek bı bılgıye sahıp degıller.bu yuzden son bı kac haftadır gunlerım bunları nasıl dogru kullanabılırım sorusuna cevap arayarak gectı.
    1.proteın tozunu sabah ve antremandan sonra olarak kullanmak ne kadar dogru? sabah ıcmek yerıne kaslar dınlendıgımız zaman gelıstıgı ıcın 2.olcegı yatmadan once sutle karıstırıp ıcmek gerekmez mı? hem antreman oncesınde daha cok karbonhıdrat agırlıklı beslenmek gerekır
    2.Off gunlerde proteın tozunu kullanmama gerek var mı?
    3.Superpump250 ıle bırlıkte creatıne kullanmak dogru mu?
    4.glutamıne ı proteın tozuna karıstırmak yerıne sadece yatarken mı ıcmelıyım?
    5.amıno3001 4once 4sonra kullanmam kıloma gore geregınden fazla mı?
    Sımdıden tesekkurler..

2. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Beslenmen off günlerde de aynı şekilde.

Superpump ile creatine kullanmak senin tercihine kalmıs bişey creatine komplex içeriyo superpump ilk 2 hafta sadece superpump kullanıp 2 haftadan sonra creatine ile destekleyebilirsin.

Kahvaltıdan sonra VM2000

Antremandan önce superpump + creatin + amino (5-6)

Antremandan sonra whey + glutamin + amino (2-3) ( tozu suyla içersen emilimi daha hızlı olur cok az üzüm suyu katabilirsin 100 -200 ml kadar )

Antremandan önce yagsız bi karbonhidrat yüklemesi yapabilirsin. Yulaf olabilir mesela.

m.o.k ve mertakn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş