Supplementlerim ve kullanimim...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 0k3y17 tarafından 2 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 0k3y17

0k3y17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm ben forumda yeniyim oncelikle cok tskler boyle bir site sundugunuz icin.
    geleyim sorularıma ben yaklasık 6 aydır bodybuilding yapıyorum ve protein tozu kullanıyordum. Bugun olcumum yapıldı ve bana yardımcı olan uzman arkadaş bana aynen su supplementleri kombine edip kullanmamı onerdi.

hardline whey matrix antremandan once ve sonra
    musclemeds glutamin ant once ve uyumadan once
    musclemeds amino decanate ant once 1 kez.

diyetime gelince zaten disiplinli bir sekilde protein agırlıklı besleniyorum. benm merak ettigim su zaten protein agırlıklı besleniyorum + protein tozu kullanıyorum ve glutomin ide araştırdım zararlı birşey degilmiş sanırım. ama amino asitte takıldım kaldım protein tozu + duzenli beslenme + aminoasit zararlı olmazmı ? sizce ne yapmalıyım?

2. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    0k3y17 Musclemeds amino decanate içinde 5 gr bcaa ve 5 gr glutamin oran tam bir antreman sonrası ürünüdür.Benim tavsiyem eğer yeterli gelişmeyi gösteremiyorsan al.Burada takıldığım nokta hocanın antreman öncesi alman konusunda ki tavsiyesi , çünkü bu ürün tam bir recovery (antreman sonrası toparlanma,iyileşme) ürünüdür.Ve içeriği gayet iyi olan bir üründür.
    Ayrıca anladığım kadarıyla glutamin ve aminoasiti tam bilmiyorsun o yüzden kısa kısa sana anlayacağın şekilde yazıyorum , bunu yazmamın sebebi alırken sen kendinde analiz et ;

Aminoasit:proteinleri oluşturan temel yapı taşları.Proteinin parçalanmış halide diyebiliriz.Kana daha çabuk karışır.Özellikler recovery sürecinde kullanılır.Aslında aminoasitle protein arasında pek fark yok denilebilir.Daha çok tam gelişme alamayan sporcular kullanır , tabi ki normal sporcular da kullanabilir.Merak etme bir zararı olmaz.

Glutamin:Aminoasitlerin anası diyebiliriz.Özellikle gh(büyüme hormonunu) arttırır.Adale yapısında bolca bulunur.Hacim için yararlıdır.

Benim tavsiyeme gelirsek ; hardline whey matrix ve musclemeds amino decanate alman.Çünkü musclemeds amino decanate içerik olarak 6 aylık bir sporcu için yeterli.Zaten hardline whey matrix de aminoasit açısından fena değil.Bu ikisi ihtiyaçlarını karşılayacaktır.Eğer yağ sorunun yoksa uyumadan önce casein protein alabilirsin , ya da yeterli miktarda lor,yoğurt,süt tüket.

0k3y17 bunu beğendi.
  3. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum şimdi aklıma geldi belki hocan amino decanate ı enerji amacı ile antreman öncesi öneriyordur.Çünkü şimdi birkaç yabancı foruma baktım , orada da o şekilde önerenler var.Ama genelde bu ürün antreman sonrası kullanılması gerekir.

4. DganC.

DganC. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba , bende Scitec Nutrition Amino Magic kullaniyorum.
    Icerigi
    5000 mg glutamine
    3000 mg bcaa
    1000 mg l-carnitine
    500 mg ornithine
    2000 mg taurine
    1000 mg arginine
    500 mg lysine

Amacim yag yakimini hizlandirmak ve gelisime yardim etmek. Bunun yaninda dymatize iso-100 whey kullanacagim , proteini spordan hemen sonra peki aminoyu ne zaman kullanmaliyim ? Arkadasa onerdiginiz gibi spordan sonra wheyle beraber mi icmeliyim. Icerisnde l carnitine oldugu icin ben once icecektim veya yarim-yarim seklinde.

Oneri bekliyorum. Amacim kas gelisirken yag yakimi

5. 0k3y17

0k3y17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkurler cok yararlı oldu. decanatte ı spordan 30 dk once yazmış simdi tekrar sorucam onu bakalım ne diyecek

6. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    DganC yağ oranını tam bilmediğim için tam yorum yapamıyorum.Ama verdiğin ürünün içeriğine bakarsak daha çok antreman sonrası ağır basıyor.Ama içindeki l-carnitine,taurine miktarı yüzünden antreman önceside alabilirsin.Benim tavsiyem yarım yarım kullanmaman.Ama ayrıca l-carnıtıne alıp onu idmandan önce , şuan da elinde bulunan aminoyu da idmandan sonra kullanabilirsin.
    *Amacım kas gelişirken yağ yakımı demişsin.Eğer yağ oranını ciddi sevideyse tavsiyem proteinli ağırlıklı kaliteli bir beslenme programıyla kardiyo ağırlıklı antremanlarla definasyon dönemine girmen ondan sonra hacim kazanman.Ama aşırı şekilde yağın yoksa kas gelişirken yağ yakımıda yapabilirsin : Günlük normal kalori ihtiyacını karşılayarak (tabi bu kalori ihtiyacını karşılarken kaliteli ağırlıklı protein ve kaliteli karbonhidratın olduğu beslenme programıyla) yakabilirsin.Yağlarını kesene kadar normal kalori ihtiyacını karşılarsın.Daha sonra kalori arttırımı yaparak hacim kazanmaya çalışırsın.

DganC. bunu beğendi.
  7. DganC.

DganC. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yağ oranım %13 kilo 65 boy 168. Dediğiniz gibi yarım yarım yapacağım. Belki önce içtiğim biraz daha fazla olabilir. Diğer kalanıda protein tozuyla birlikte içerim. Programım ise çarşamba ve pazar dinlenme şeklinde diğer günler kardiyo+ ağırlık. Pazatesi - Perşembe günleri oruç tutacağım ramazana hazırlık için. Bu günler sadece hafif kardiyo ve karın çalışacağım diğer günler spor 1 saat öncesi türk kahvesi - 20 dk önce amino yarıısı ve antreman bitiminde whey + kalan amino şeklinde. Amacım haftada 1 kiloya yakın yağ yakmak. 3 ay sonunda ise amacıma ulaşmak.

Sizce nasıl ?

8. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Gayet iyi.Zaten yağ oranında fazla değilmiş.Dediğin gibi hafif kardiyo + karın çalışarak bunu halledebilirsin.

Biraz hızlı okumuşsun heralde.Ben yarım yarım kullanmamanı tavsiye ettim.Ama bu yağ yakımı sürecinde yarım yarım kullanabilirsin.

9. DganC.

DganC. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Evet hızlı okumuşum :) Şuanda tek kafama takılan cardiyo yu öne mi alsam daha hızlı yağ yakarım yoksa sona mı alsam ?

10. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Öne almaktan kastın zaman olarakmı öne almak yoksa antreman içindemi öne almak onu pek anlayamadım.

Eğer demek istediğin yağ yakımın bir süre yaptıktan sonra (örneğin 3 hafta yağ yakımıyla uğraştın) , hacim geliştireceksen ; iyi bir seçim olabilir.

Ama eğer antreman içinde ağırlıktan sonra kardiyo yapmayı düşünüryorsan ; deneme bile.Nedeni burda : https://www.bodyforumtr.com/vbforum...-antremandan-sonra-cardio-yapilmaz-26691.html

11. DganC.

DganC. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Dün antremana gittim 25 dk hiit ardından 40 dakika felan ağırlık+karın çalıştım.

Şimdi düşündüğüm sabah saatlerinde evde kardiyo yapsam 4-5 gibide salona gidip ağırlıkla çalışsam nasıl olur ? Evde yapacağımda İnsanity , Bodybest gibi ev programları olur

12. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Olabilir.Ama bence antreman yapacağın sabahların hepsinde insanity ya da bodybest i uygulama.1 antreman bu iki programdan birini uygula.Bir antreman eğer çevren müsaitse koş.

13. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    diyetime gelince zaten disiplinli bir sekilde protein agırlıklı besleniyorum. benm merak ettigim su zaten protein agırlıklı besleniyorum + protein tozu kullanıyorum ve glutomin ide araştırdım zararlı birşey degilmiş sanırım. ama amino asitte takıldım kaldım protein tozu + duzenli beslenme + aminoasit zararlı olmazmı ? sizce ne yapmalıyım?[/QUOTE]

bence 6 aylık spor geçmişini düşünerek hiçbirşey kullanmadan sporuna devam etmelisin düzenli besleniyorum diyosun birde burda ürünleri sıralamışsın verdiğin paralara yazık o hocan sana demedimi düzenli beslendikten sonra ürün kullanmana gerek yok diye !

Sayfayı Paylaş