Supplementleri bırakırsam antrenman programımı nasil degistirmek zorunda kalirim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve HDHD tarafından 20 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. HDHD

HDHD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba herkese ilk kendimi tanitayim ben 2yıldır body yapiyorum 18yasındayim 176boy 78 kilodayim ve benim asil hedefim hacim annemi bi türlü ikna edemedim supplarin zararsiz olduguna ve 2yıldır annemden gizli bi sekilde kullaniyodum ve yakalandik :D ve birakmak icin 2ay süre verdi simdiki olculerim 39kol 130 omuz 85 bel tabi bunlar yagli bi sekilde yag oranım 17falan tahminen simdi antrenman programıma geleyim haftada4 gün olmak üzere OMUZ-TRİCEPS-BİCEPS GÖGÜS(ana gün degil)-SIRT GÖGÜS(ana gün)-BİCEPS-TRİCEPS ve BACAK seklinde benim icin kollarim cok onemli o yüzden kollarimi büyütmek icin haftada 2güne aldim kullandigim supplementlere gelince ki asil olay bu whey-bcaa-creatin-glutamine iste bunlari birakmak zorundayim ben antrenmanlarimda kendimi olabildigince zorlarim ve bu supplar olmayinca katabolik olmaktan korkuyorum antrenmanlarim 1saatte bitiyo 7-8hareket falan giriyorum ama ilk 2harekette kendimi bitiriyorum resmen eger supplari birakirsam antrenmanin sertligi sekli süresi nasil olmali lütfen bu konuda bi yardim edin hem hacim hem definasyon donemi icin tavsiyelerde bulunun lütfen 2aydan sonra biraz yag yakıp 12 yag oranına düsmeyi düsünüyorum ki suppsuz kas yıkmadan galiba bu cok zor. ayrıca ekstra soru olarak bu supp eksikliklerini nasil kapatabilirim zaten günde 5yumurta 1litre süt ve yaklasik 300gram et yiyorum daha ne yapabilirim?

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  3. HDHD

HDHD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    yazının hepsini okudum tesekkür ederim ama antrenman programımı ve antrenmanların cinsini tekrarlarini nasil ayarlamam gerekecek bu da diger sorum gerek simdiki hacim zamani icin gerek 2ay sonraki yag yakımı icin

4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    ne alaka suplement bırak antrenman değiş suplement bitti antrenman hiç yapma diyesim geldi yanlış anlama :D zaten beslenmene dikkat etmıosan hangi programı yaparsan yap hiç bişi yapamazsın beslenme önemli ama tek faktör de değil uykun antrenmanın vucudun isteğin vs vs vs sert oldu ama psikolojik olarak zaten bitirmişin antrenmanı :D cidden yanlış anlama

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    suplementlerden bazıları yoğun antreman sorası özellikle (whey ve glutamine) kasların onarımına ve inşaasına katkısı vardır
    çabuk onarım ve iyileşme sağlar dolayısıyla sakatlık riskini(kaslarda) bir nebze azaltır
    o yüzden antreman aralıklarını ve şiddetini biraz yumuşatmak gerekebilir
    örneğin haftada 4 antreman değilde 3 gün antreman yapmak gibi...
    bunlar kesin kurallar değildir sadece en azından ben böyle düşünüyorum

Sayfayı Paylaş