Supplementler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Despo tarafından 5 Temmuz 2004 başlatılmıştır.

 1. Despo
  Offline

  Despo ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  30 Mart 2004
  Mesajlar:
  7.966
  Beğenileri:
  6.095
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Danimarka
  Amino Asit Ürünleri :

  Ürünlerden bazilari yüksek degerli amino asitlerin hemen saglanmasi ile yogun- agir antrenmanda kaslarin yenilenmesi ve gelismesini saglarlar. Bir kismi kisa sürede amino asitlerin emilimi saglamak yaninda sadece hizli emilme degil BCAA’lar nedeni ile hizli kas yapimi ve kaslarin güçten düsmesini önlerler. Kaslar, kemikler ve dokularin yapimi, bagisiklik sistemi için temel enerji verici ve yüksek performans için kullanilirlar. Bir kismi da yogun antrenmanlar süresince metabolizma içinde enerji üretme ve ihtiyaca cevap verebilme kapasitesine sahiptirler. Yogun antrenmanda yikim öncesi kaslari desteklerler. Kütle kaybini telafi edicidirler.
  Karbonhidrat Ürünleri: Glikoz, fruktoz, sakkaroz, glikoz polimerleri veya bunlarin bir kaçinin bir arada toz yada sivi olarak verilmesini içerirler. Bir kisim ürünler; dayaniklilik sporculari için ve yogun antrenmanla yagsiz vücut kütlesi (yagsiz kütle artisi ve yagsiz kaslar gelistirmek) için enerji kaynagi, kas yapimi ve protein temini için güç ve yenilenme için alinirlar. Bir kismi sampiyonlar için çok yüksek performans saglayan kas yapici ve kilo aldirici sportif bir besin iken bazilari yogun antrenman sayesinde profesyonel kas büyümesi için gereklidir. Sporcularin yogun enerji ihtiyaçlarini kisa ve orta zincirli karbonhidrat zinciri ile hemen ve uzun vadede karsilarlar. Bir kismi ise ani enerji kaynagi olma yaninda antrenmanda kaybedilen ve bosalan karbonhidrat rezervlerini dogrudan karsilayacak, çok kisa bir zaman içinde tekrar kullanilabilir hale getirecek veya antrenmandan sonra glikojen rezervlerini doldurarak toparlanmayi artirmak için kullanilirlar.
  Kreatin Ürünleri:

  Kas hücrelerindeki kreatin depolarini doldurmak ve maksimal alanda yükselmis performans için süper enerji verici ve performans artiricidirlar. Bazilari yükselmis ihtiyaci saglamak ve uygun enerjiyi vermek için kullanilirken bazilari B1, karbonhidratlar ve Kreatin Monohidrattan yüksek konsantreli kombinasyon ile hizli enerji kullanimi ve çabuk yenilenme için kullanilir. Kas yapisinin desteklenmesi, enerji, antrenmandan sonra protein sentezi, agirlik artisi ortaya çikarma, kisa süreli maksimal yüklenmeler (yaklasik 10-20 sn) için kullanilirlar.

  L-Karnitin Ürünleri:

  L-Karnitin yag metabolizmasinda önemli rol oynayan ve yaglarin yanmasini artiran amino asite benzer bir maddedir. L-Karnitin kondisyonu yükseltir, dinlenme asamasini kisaltir ve glikojen depolanmasini artirir. Yükselmis bedensel faaliyette veya yogun antrenmandan sonra yükselmis karnitin ve mineral maddeleri ihtiyacinin saglanmasi için alinir. Vücut depolarinda optimal bir L- karnitin, optimal yag yanmasi ve enerji serbestlenmesi için gereklidir.

  Mineral Ürünleri:

  Performansi yükseltmek, kuvvetli bedensel zorlanmalarda terleme ve diger reaksiyonlarla vücuttan atilan vitamin ve mineralleri hemen ve yeterli miktarda saglamak ve sivi kaybini dengelemek(Asit- baz dengesini koruma), kas kramplarindan kaçinmak, kaslarin fonksiyonlari ve metabolizmanin optimallesmesi için alinabilirler. Konsantrasyon ve ögrenme yetenegini yükseltir (kuvvetlendirici, uyarici, motive edici) ve bagisikligi kuvvetlendirirler
  Protein konsantreleri:

  Yüksek ve çok yüksek yogunluktaki çabukluk, kuvvet, çabuk kuvvette dayaniklilik ve dayaniklilik antrenmanlarinda, yüksek yüklenmelerde istahsizlik ortaya çikmasini engellemek ve kas dokuda kayip olmadan yaglari yakarak kilo verebilmek için alinabilirler. Optimal arzu edilen kas büyümesi ve yag yikimini desteklerler. Vücut gelistirme, dayaniklilik sporlari, vücudu sekle sokma, mücadele sporlari, kas gelistirmek isteyen ve yaglari yakmak isteyen tüm sporcular için uygundurlar. %80-95 proteinli konsantreler yogun antrenmanlardan sonra uygundur.
  Karbonhidrat ve protein tozlari
  Karbonhidrat- Protein Karisimlari:

  Bu ürünler karbonhidrat depolarini çok iyi doldururlar. Hizli ve profesyonel kaslari gelistirmek ve yaglarin yikimini artirmak için uygundurlar. Antrenmandan sonra optimal bir toparlanma saglarlar. Yaglari artirmaksizin hizli ve etkili bir kas yapimi ortaya çikar. Doping yapmaksizin anabolik etki saglarlar. Bu ürünler vücuda enerji metabolizmasi için hem karbonhidrat (Her ürüne göre %75 den %91e kadar), hem de kas gelisimi için proteinler (Her ürününe göre %9dan % 25e kadar) saglarlar. Bunlar antrenman öncesinde, sirasinda ve sonrasinda alinabilirler.Bunun disinda ideal ara ögün yiyecekleridir veya antrenmansiz agirlik artisi içinde alinabilirler.
  Vitaminler
  Vitamin Ürünleri:

  Sportif aktivite de yükselmis bir vitamin ihtiyacinin karsilanmasi, kuvvetli bedensel yüklenmede bagisiklik sistemini artirma veya serbest radikallere (zararli maddelere) karsi vücut koruma fonksiyonunu artirmak için alinabilirler.
   
  Juiceles bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş