Supplementler ve fiyatları

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve deist190 tarafından 2 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Az ve öz yazmak istiyorum; neden bu supplementlerde böyle fiyat dalgalanmaları oluyor? Mesela bir ürün 67 TL'yken, aynı ürünün başka bir tanesi 187TL olabiliyor. Bunda belirleyici etkenler nedir? Mesela daha geçen gördüm. 1 kreatin 30 TL'yken diğeri 180 tl veya 80 tlydi. Bundaki kıstas nedir genelde? Sonuçta kreatine aynı kreatine ama farkı nedir? Whey proteinlerinde de dediğim gibi durum benzer.

Kısacası, bu fiyat farklarının ana nedenleri nelerdir? Ben gidip 30 tl lik kreatin alırsam, 100 tl lik kullanan daha mı fazla verim alacaktır üründen?

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Creatinin markasına veya formuna göre fiyatıda değişir. Piyasada ucuz creatine ler bulunuyor ama bu ürünlerin içinde ağır metaller ve inorganik maddeler bulunabiliyor. Sana tavsiyem creatine alıcaksan kaliteli ürünleri tercih etmelisin.

Türüne göre ise krea alkalyn , creatine ethyl ester vs. gibi creatine formları Cre. Monohidrat formuna göre daha pahalıdır.

Aynı olay Whey proteinlerde de mevcut marka ve protein türüne göre fiyatıda artıyor veya azalıyor.

deist190 bunu beğendi.
  3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    30 tl lik kreatin 300 grdır büyük ihtimal. Arada o kadar çok büyük farklar bulunmuyor. Hani biri 100iken biri 140 olabiliyor. Marka farkı oluyor. Hayattaki herşey de öyle değil mi?
    Ha bir de kreatinin baya çeşidi var. Ve çeşit değiştikçe fiyatta değişiyor :)
    Mesala 48glık creatin var fiyatı 100tl :D Şu an ben o üründen kullanıyorum açıkçası çok da memnunum.

Sayfayı Paylaş