Supplementler ve Antibiyotik Kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bonatschi tarafından 5 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Diş sorunlarım nedeniyle 10 gün kadar antibiyotik almak durumundayım..

Kullandığım creatin'in (veya herhangi bir supplementin) antibiyotik alımına zararı olabilir mi?

(Belki önemsiz bir soru ancak diş ağrısı çekmiş olanlar bu sorunun benim için önemini anlıyorlardır.. teşekkürler =)

2. Rogueknight

Rogueknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İstatistik Uzmanı
    Yer:
    Ankara
    Antibiyotik kullanımı sırasında kreatinin veya baska ek beslenme ürünü kullanmanın zararı olmaz, ama antibiyotik kullanımının karaciğere ve vücuda zararı vardır...Gerekli olmadığı sürece antibiyotik kullanılmamalı.

3. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Alkol alma yeter :) Bu dişleri ne yapacaz bende bilmiyorum :evil:

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    çok teşekkürler..

diş sorunları özellikle günde 6-7 öğün beslenen bodycilerin başına bela..
    durmadan belli periyotlarla bir şeyler yendiğinden ağız ve diş temizliğini sağlamak baya güç oluyor..

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım kullanma! Antibiyotikler karaciğere yük bindiriyor. Kullandığın ek besinlerde aynı şekilde karaciğere yük bindiriyor. Sadece antibiyotik değil, birçok ilaç için geçerlidir. Denemesi çok basit, karaciğer enzim testi yaptırırsan sonucu görürsün. Belki kullandığın ilaç enzimleri arttırmayabilir ama sen işi sağlama alman lazım. İlaç kullanımın bittikten bir süre sonra ek besinlere başlayabilirsin.

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ALPEREN,

antibiyotiğin karaciğere yükleme yağtığını duymuştum..
    bu nedenle özellikle creatin alımına ara verdim..
    ancak protein alımını azaltmadım.. zannedersem creatin kadar yük bindirmez karaciğere.. (kullandığım antibiyotiğin de cok ağır olmadığını hesaba katıyorum)

çok teşekkür ederim bilgilendirmen için..

7. Anten

Anten Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    protein sentezi ve antibiyotik

cildimdeki sivilceler için doktora gittiğimde tetrasiklin 500mg antibiyoti verdi.fakat vikipedia da bakınca karşıma şu çıktı:-----Tetrasiklin hücre büyümesini protein sentezini (translasyon) engelleyerek önler. Bakteri ribozomlarının, 30S alt-ünitelerine bağlanır ve amino-asil tRNA'nın ribozoma bağlanmasını önler. Bakteriyostatik (bakteri üremesini ve gelişmesini önleyici) etkisi vardır.-----protein sentezini engellediğine göre tavukları bouşna mı yiyiroum gelişmem çok mu yavaşlıcak 1ay süreyle kullanıcam bu ilacı.spoara ara mı versem bilgili olanların önerilerini bekliyorum

Son düzenleme: 28 Şubat 2009
  8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığını buna ekledim..önce arama yapalım lütfen..

bonatschi bunu beğendi.
  9. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşlar bende sivilce için gittiğimde tetra 500 mg ilaç aldım.kas Çalışmasını boşuna mı yapıyorm =?

10. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yahu sizdeki protein sentezini değil bakterinin protein sentezini engelliyo =)

Semtin Tercümanı, HUMOR ve 1reex1 bunu beğendi.
  11. dr.mali

dr.mali Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Tetrasiklin KC enzimlerini çok yükselten bir antibiyotik.30 S alt birim bakterideki alt birim insanda 20 S bulunur.Yani insanınkisine bağlanmaz.Öyle olsa tetrasiklin doğum kontrolünde kullanılırdı şöyleki spermlerin çoğalmasını durdururdu.Ama insandaki hücrelere hiç bi etkisi yok sen dvm et kardeşim sporuna da ilacınada.

1reex1 bunu beğendi.
  12. crazyblast

crazyblast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    alkolle alakalı sorun ne açıklarmısınz

13. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    ben kendim antibiyotik(agumentin) kullanırken glutamine+protein kullandım bişe olmadı.

14. 1reex1

1reex1 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0

şu konuya net bi açıklık getirilirse cok memnun kalıcam .. 5 aydır Doksisiklin kulanıyorum we bu gün int şöyle bi gezerken bi kaç bilgiye rastladım
    -Seçicilikleri düşüktür ve memeli hücrelerinde de ribozomlarda protein sentezini inhibe edebilirler.
    -Yüksek dozlarda, böbrek yetmezliği olan hastalarda azot dengesini negatif yönde bozarlar . Bu durum, aminoasitlerin protein sentezinde kullanımlarının azalması sonucu yıkımlarının artmasına bağlıdır.
    doksisiklin etki mekanızması başlıgının altında bu yazılarla karşılanınca 5 aydır oldugmuz yerde mi sayiyorum acaba diye şüphe düştü içime :mad:

15. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sorunun nedenini ve vücutta nasıl oluştuğunu bilmiyorum
    ama sonucu çok iyi biliyorum :)
    dünyan dönüyor, kafanı kaldıramıyorsun ve istifra...

16. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de birşey ekleyeyim.Dişte geçmeyen apseler için kullanılan antibiyotik iğne cefamezinin prospektüsünden definasyon dönemindeki arkadaşları ilgilendirebilir :

17. Stranche

Stranche Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    LONDON
    Acil

Arkadaşlar ben ripped freak yağ yakıcı whey protein weider amino nox ve universal GH max kullanıyorum sizce bu supplementleri ne zaman ve nasıl almam lazım fikir verebilecek herkeze şimdiden teşekkür ederim.thums:

18. activebass

activebass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    En iyi doktor bilir bence :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:07 ----------

Konunun yeri burası değil ama naçizane fikrim
    yağ yakıcıyı ant.dan önce 30 dk önce olabilir (kana karışması için yeterli süre kişiden kişiye değişir ) ;
    Whey proteini antrenmana başlamadan hemen önce ve sonrasında olabilir. eğer tek porsiyon ise soyunma odasında al ve antrenmana gir. böylece antrenman bitene kadar damarlara akın eder :)) :)
    Aminoyu sabah 2 antrenman sonrası 2 olarak düzenleyebilirsin 2 tane daha alıcaksan yemek öğünlerinde eklersin.
    Nox konusuna gelince antrenmandan 30 dk önce yağ yakıcıyla birlikte almanı tavsiye ederim çünkü ikiside aynı iş için çalışacak. Antrenman esnasında herşeyi hızlandıracak :) ama çarpıntın olursa umursamamazlık yapma

gh max büyüme hormonu ancak içinde birmiktar yağ yakıcı özelliğide vardı universalda bence sabah alabilirsin ama bence süt ve süt ürünleriyle gh max arasındaki süreyi iyi ayarla . Süt ürünleri laktik asit salgılar ve vucutu biraz daha yavaşlatır fakat gh max büyüme hormonuna destek sağlar . Biri arabayı hızlandırırken diğeri durdurma çabasında olur . Hatalarım varsa düzeltilirse sevinirim

Sayfayı Paylaş