supplementler uyku kaçırıyor mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aycan1903 tarafından 30 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    merhabalar!
    iki gündür protein tozu kullanıyorum, antrenmanlardan hemen sonra su ile karıştırıyorum, gece yatmadan da süt ile karıştırıp içiyorum. yalnız iki gecedir uyku problemi yaşıyorum... yatar yatmaz uyuyan ben, yatakta dönüp durur oldum... sabahları da dayak yemiş gibi oluyorum bu yüzden... supplementler uyku kaçırıyor mu? kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum... Teşekkürler!

2. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Şuan, Animal Cuts,Protein,BCAA vırt zırt bilimum mineral kullanıyorum..ona rağmen horul horul uyuyorum..tamamen psikolojik ve uyku düzensizliğindendir..Herşeyi supplementlere bağlamayın lütfen..Birde antremandan sonra içiyorsun ben sabah öğlen antreman sonrası ve antreman öncesi günde 4 kere alıyorum o zaman benim hiç uyumamam gerekirdi :)

3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    yatmadan hemen önce de içiyorum, o yüzden sordum... belki de dediğin gibi uyku düzensizliği olabilir. malum sömestr tatilindeyiz. çalışırken erken yatıp erken kalkıyordum, şimdi tatil diye düzenimizde bir kaç saat esneme olabiliyor...

4. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hayır benim de dikkatimi çekti supllament kullanırken hiç uyuyamıodum supplamentler bitti şimdi anında uyuyorum ve psikolojik olacağını sanmıyorum çünkü aldıqımda böyle bi etkisi vardır falan die bşi de duymamıştm..

5. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    İçinde uyarıcı maddeler bulunan yağ yakıcılar benzeri supplementler uyku kaçırır.

Protein tozu ise kaçırmaz.
    Ama bazı kişilerde (özellikle sütle karıştırılınca) şişkinlik yapıyor, bu da rahat uyumayı engelleyebilir. Bunun dışında uyku probleminin protein tozundan kaynaklandığını sanmıyorum.

6. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    o zaman ben de bu gece yatmadan önce sütle değil de suyla karıştırayım öyle içeyim, bakalım bu gece de aynı sıkıntı olacak mı? az önce de şu aklıma geldi benim protein tozu duble çikolata aromalı geç saatlerde alınan çikolata vb. maddeler uyarıcı etki gösterdiğinden uyku kaçırıyor olabilir diye düşündüm...

7. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    içinde herhangi bir uyarıcı madde yoksa yukarıda belirtildiği gibi uyku kaçırmaz.İlk günler aldığında psikolojik olarak uykuya dalmada sorun olabilir (olmayadabilir).yalnız yatmadan önce içtiğin tozu süt yerine suyla karıştırırsan daha iyi olur.su ile karıştır dememin sebebi gazı azaltmaktır.
    protein tozunun yarattığı gazda 1 haftadan sonra yok oluyor yada etkilenmiyorsun.vücut her şeye alışıyor

aycan1903 bunu beğendi.
  8. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    kafein yoksa uykusuzluk yok örneğin yağ yakıcılar uyku kaçırabilir...

9. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Heycandan da uyku kaçırabilir.Mesela protein tozu kullanırken insan hayal kurabilir.Kutu bitince şöyle olurum böyle olurum diye.Dolayısı ile bir kaygıda olabilr.Buna bağlı bir huzursuzlukda olabilir.

10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    dün gece yine yatmadan önce sütle içtim, bu sefer hiç etkilemedi, hemen uyudum... herhalde ilk iki gece başka sebeplerden uyuyamadım bilemiyorum artık... yorumundan anladığım kadarıyla protein tozu gaz yapıyor. beni pek etkilemedi, rahatım yani... teşekkürler!

11. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    :) yok be arkadaşım, o kadar da ham değiliz yani... gayet rahat ve huzurluyum çok şükür... ileri sürdüğün sebep te kişiden kişiye değişebilir tabiki.

Paradise_In_Dubs bunu beğendi.
  12. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    aycan ilk önce protein tozunu neden gece yatmadan önce alıyorsun? Sana önerim gece yatmadan önce ya hiç yeme yada caseince zengin besinler tüketmeye yahut casein türü supplement almaya çalış. Uyku konusuna gelince protein tozu (eğer %100 whey ise) uykusuzluk yapacağını sanmıyorum yanlız bazı kombineli pro. tozlarıda var. Diğer arkkadaşlarında dediği gibi fatburner türü supplementler içerisinde kafein vb uyarıcılar içerdiğinden dolayı uykusuzluk yapar. Birde ara sıra bende de olan hatta yabancı forumlarda da bi ara rastladıgım bir konu da creatinin uykusuzluk yaptıgı... Bu kişiden kişiye değişiyor. Bende de bazı dönemlerde beslenmem düzgün ve tam oldugunda ve creatin aldıgımda bu sorunla karşılaşıyorum ama şunu da soyliyim psikolojik oldugunu sanmıyorum.

saygılar...

aycan1903 bunu beğendi.
  13. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    Gray Wolf forumdan okuduğum yorumlara göre protein tozunu bi antrenmandan hemen sonra alıyorum bi de gece yatarken alıyorum, ancak şu da bi gerçek ki Flexor hocanın yazmış olduğu beslenme programında gece yatmadan önce casein için beyaz peynir yiyin diyordu.

Kaslar dinlenme esnasında yapılanıyor diye ben de yatmadan önce alıyorum. Yanlışsa eğer ben de almam daha, mesela antrenmanım az önce bitti, biter bitmez bir tabak lor peyniri yedim, bir bardak meyve suyu içtim, 450 ml, sulandırılmış protein tozu aldım...

önerilerine dikkat edeceğim teşekkürler!

14. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    aycan1903 caseinin sindirimi protein tozuna nazaran daha uzun sürdüğünden dolayı lor peynirinin yatmadan önce yenmesi daha iyi olur.

Protein tozunun alımıda bi antremandan önce birde antremandan sonra alınması tavsiye edilir.

kolay gelsin...

aycan1903 bunu beğendi.
  15. Bozo

Bozo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Kullandıgınız Ürünlerin İcindeki Metabolizma Hızlandırıcı İçerikler Uykusuzluk Problemi Yaratabiliyor.Örnek Verecek Olursak Carnitinin Var Oldugu Her Ürün Uykusuzluk Problemi Yaratıyor ( En Azından Bnde Yaratıyor ).

Fakat Vucut Buna Bir Süre Sonra Alışıyor.İlk Carnitin Kullandığım Dönemlerde gece 12 de yatağa girip 3 e kadar Yatakda Sağa Sola Döndügümü Hatırlıyorum.Fakat Şuan Hala Kullanmakta Olmama Rağmen Bu Etki Git Gide Azaldı.

16. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bozo haklısın! uyarıcı maddeler uykusuzluk problemi doğuruyor, ancak ben artık gece yatarken içmiyorum, antrenman öncesi ve antrenman sonrası olacak şekilde alıyorum, böylece de sorun kalmamış oluyor...

17. mky212

mky212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Bende weider premum kullaniyorum 1.5 aydir son bir haftadir uyku sorunu yasiyorum kulandigim aksamlar sabaha jadar uyuyyamiyorum bir kac hafta ara verecegim bakalim sonuc ne olacak. kullandigim gun uyku uyuyamiyorum

Sayfayı Paylaş