Supplementler nasıl kullanılmalı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve burakofly tarafından 27 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. burakofly

burakofly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletmeci
    Yer:
    bandırma
    Arkadaslar yeni bir kombinasyona basladim kreatin +amino+ whey fakat hangisini nasil alacagima bir turlu karar veremedim..

Sabah kalar kalkmaz yogurt yulaf karsimi ve 1 olcek whey

Antremandan once 5 gr kreatin ve amino alacagim buraya kadar sorun yok fakat...

ANtreamndan sonra once amino alacagim sonra yaklasik 30 dk sonra eve geliyorum evde hanim ymek hazirlamis oluyor.. wheyi alacak zaman kalmiyor cunku wheyi evde sakliyorum yanimda tasiyamiyorum...

En dogru zamanlama ile bu kombinasyonu ne sekilde alabilirim.. wheyle aminoyu ayni anda alsam zarari olur mu..

Bu kombinasyonun en dogru alinimi nasildir?

Yemekle aynı anda whey almak etkisini arttırır mı?

Amino ile aynı anda whey almak mantıklımıdır?

2. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Whey alındığı zaman hissedilicek bir etki yaratmaz. Adı üstünde protein tozu 1 ölçeği 100gram tavuktan farksız değildir. Beslenmeniz düzgünse kullanmanıza gerek bile yok.

Kullanım olarak whey sabah kalkınca ve isteğe bağlı antrenmandan hemen sonra. 5 liralık bi shaker işinizi görücektir.

Kreatin 90kg üstü iseniz 10 gram. 90kg altıysanız 5gram. Ben 5 önce 5 sonra kullanıyorum sadece önce veya sonra da kullanılabilirsiniz. ( çay kaşığı 2.5gr, tatllı kaşığı 5gr gelir)

Amino gün içinde herhangi bir zamanda, ant öncesi ve sonrası alınabilir. Çok önemli değil.

Hatırlatmak isterim bunlar besin takviyesidir. Çok üst düzeyde bir etki beklemeyim. Beslenmeniz düzgün değilse fayda da göremezsiniz. Kolay gelsin.

weqale bunu beğendi.
  3. burakofly

burakofly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletmeci
    Yer:
    bandırma
    beselenme gayet düzgün zaten yeni başlamadım 10 yıllık spor geçmişim var.. şuan kafamda sabah kalınca whey almak var boş günde dahil olmak üzere..

antremandan 1 saat önce kreatin ve 4 tablet amino alacağım..

antreman biter bitmez salonda tekrar whey alacağım ve ardından 20 30 dk sonra 4 tablet amino alacağım ve 20 dk sonrada yemek yiyeceğim..

bu şekilde düşünüyorum.. amacım sadece en yüksek verimi nasıl alacağımı bilmek..

bu arada 1 çay kaşığı tepeleme 5 gr diye biliyorum ben ama sen tatlı demişsin?

4. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul

Sayfayı Paylaş