"SUPPLEMENTLER HELAL Mİ" Güncel

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve veaN tarafından 7 Mart 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Birçok medya yayının ortalığı ayağa kaldırdığı 'Protein tozlarında domuz jelatini bulundu. Tüm whey ve kazein protein tozları helal değildir.' haberi üzerine şahsen çok üzüldüm. 4 gün önce ON Whey Gold Standart'ı almıştım ve haber 2 gün sonra yayınlandı. İlk defa kullanacağım üründen doğal olarak soğudum ve yetkili distribütöre mail attım. Cevap ise şöyle oldu :

Merhabalar Mustafa Bey,
    Aynı hassasiyeti biz de paylaşıyoruz. Dikkat ettiyseniz elimizdeki ürünlerin hiçbirinin içeriğinde jelatin/hidrolize kolajen veya domuzdan yahut başka bir hayvandan helal olmayan bir şekilde elde edilmesi mümkün bir içerik maddesi bulunmuyor. Kapsül ürünlerimizde dahi jelatin yerine daha pahalı bir alternatif olan selüloz kullanıyoruz.
    Bu sebeple Optimum Nutrition markasının bütün ürünlerini de getiremiyoruz maalesef veya piyasadaki her ürünü alıp satmıyoruz. Mevzuata uygun olmasına rağmen prensip gereği içinde helal olmayan içerik maddesi bulunan ürünleri ithal etmiyoruz. Mesela şu an ciddi bir talep olmasına rağmen Çikolata bar satışımız yok çünkü piyasadaki ürünlerin neredeyse tamamında hidrolize kolajen/jelatin var. Bu o ürünlerin %100 helal olmadığı anlamına gelmez ancak biz ihtimalden dahi kaçınmak istiyoruz. Ürünlerimizde kullanılan protein Volac markadır.
    Saygılarımızla,
    Cem KAYA

******** / ****** Sporcu Gıdaları
    Akbaba Yolu No: 43 Tokatköy Beykoz İSTANBUL
    T: 0 216 323 93 36-37
    T: 0 216 323 13 79
    F: 0 216 323 93 30

www.********.com www.******-gida.com www.************

From: serdar alakel [mailto:[email protected]]
    Sent: Tuesday, March 05, 2013 6:25 PM
    To: info@********.com
    Subject: Protein Tozlarında Domuz jelatini katkısı

Merhabalar, http://www.zaman.com.tr/aile-saglik_protein-tozlari-domuzdan-uretiliyormus_2061115.html

Bu linke göre herkesin merak ettiği gibi ürünlerinizde domuz katkısı bulunuyor mu? Cevabı merakla bekliyorum çünki benim için çok önemli..

Bu mailden sonra biraz tatmin olduktan sonra yetkiliyi aradım. Gerekli açıklamaları yaptıktan sonra haberin bugün tekrar düzeltildiğini söylediler.

Düzeltilen son haber : http://www.zaman.com.tr/aile-saglik_protein-tozlari-dolasim-sistemine-zarar-veriyor_2062066.html

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : SUPPLEMENTLER HELAL Mİ

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş