Supplementler hazır lakin nasıl kullanılacak?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mrlaz tarafından 21 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu sporu (yaz tatili-sınavlar vs gibi sebeplerden)aralıklı olarak 7-8 aydır yapan 2 arkadaşız ,yazın yaptığımız birikimle gücümüzün yettiği kadar supplement aldık,neye dayanarak ,neden bu supplementleri seçtiniz sorusuna cevap vermemiz zor lakin elimizdeki supplementler bunlar hangisinin nasıl kullanılacağına tek tek bakmış olsak da kombine olarak nasıl kullanmamız gerektiğini bulamadık.

Arkadasımla benim ölçülerimi yazayım
    Ben(Kaan)
    Kilo:70.5
    Boy:1.78
    omuz:113
    göğüs:99
    kol:31.5
    bel:77
    Bacak:61
    basen:108
    Yapı olarak ben biraz yağlıyım ,özelliklede kalça basen bölgesi olarak ölçüler ortada zaten 1 ay önce 75.7 kiloydum diyetle bu kiloya düştüm.

Arkadaşım(Turgut)
    Kilo:56.5
    Boy:1.71
    Omuz:113
    Göğüs:93
    Kol 28.5
    Bel:80
    bacak:51

arkadaşımda yapı olarak biraz zayıf ve kilo alamıyor.

Elimizdeki supplementler

Benim supplementlerim
    BSN Syntha-6 / 2,29 kg
    Hardline BCAA 120 Kapsül
    Hardline Nutrition Karnitin Sıvı 1000 ml
    Hardline Nutrition KGT 1000 gr
    Six Star Creatine X3 Elite Series, 1100 gr

Arkadaşımın supplementleri
    BSN True Mass 2610 gr
    Hardline Amino 9000 120 Tb
    Hardline Nutrition Creapure 100 kapsül
    Hardline Nutrition Creapure 200 gram

Daha bircok soru var nasıl beslenmeliyiz ,ne yemeliyiz ne içmeliyiz gibi ama onları forumdaki konulardan yavaş yavaş topluyorum.Şimdi asıl sorumuz şu bu supplementler nasıl bir kombinasyonla kullanılmalı neler eklenmeli neler cıkartılmalı ,ilk önce hangileri kullanılmalı,hangileri antrenmandan önce hangileri günün diğer saatlerinde kullanılmalı,ölçekler ne olmalı.

Ayrıca bu supplement hakkında forumda belli başlı bir bilgi veya supplementin detaylarına inilen bir konu yok.Bu supplement hakkında da yardımınızı istiyoruz.
    "Six Star Creatine X3 Elite Series, 1100 gr "

Bilgili arkadaşlardan ve bu spora gönül vermiş bütün abilerimizden yardım bekliyoruz

2. sqols

sqols Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Doha
    bilgili ve bu spora gonul vermis arkadaslar in cogu bunlarin hepsini bi arada kullanmiyorlar, hatta hic kullanmiyorlar yasiniz 19, enerjinizi, heyecaninizi anliyorum, bir an once gelismek kisa surede olculerde artis hepimizin istegi ama bunlara bel baglamayin, 7-8 aydir bu sporu yapip hala beslenme konusunda bir fikiriniz yoksa bunlari almak yerine forumda beslenme basligini okuyun, anlayin, uygulayin sonra bu zimbirtalari kullanin, kullanmayin demiyorum, ben de kullaniyorum ama once olayin mantigini yani beslenme idman dinlenme ucgenini anlayin, cok zor degil sabit baslikari okuyun

Son düzenleme: 21 Aralık 2012
    mrlaz ve WadeFB bunu beğendi.
  3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle aralıksız ne kadardır devam ediyorsunuz bu spora ? 2-3 aysa bu ürünleri kullanmayın. Neden kullanmayın ? Çünkü ürünlere yazık edersiniz ve verdiğiniz paraya.

mrlaz bunu beğendi.
  4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Benim supplementlerim
    BSN Syntha-6 / 2,29 kg
    Hardline BCAA 120 Kapsül
    Hardline Nutrition Karnitin Sıvı 1000 ml
    Hardline Nutrition KGT 1000 gr
    Six Star Creatine X3 Elite Series, 1100 gr

BU SUPPLEMENTLERİ

Sabah kalkınca 1 servis whey

Antrenmandan(Kardiyo yapılacaksa) 15 dakika önce Carnitine. Bence senin boy ve kilonda birisi için gereksiz bir ürün.

Antrenmandan önce ve sonra 3 er adet olmak üzere Hardline Bcaa Kapsül.

Antrenmandan sonra Hardline KGT

Eğer hale protein açığın varsa beslenemeden kalan ki bence kilona göre kalmaz. KGT den 45 dakika sonra 1 servis whey.

Akşam yatarken tam Six Star Casein 1 servis kadar.

Wheyleri alırsan kesinlikle tavsiyem su kullanman karıştırırken. Casein de süt kullanabilirsin.

Saygılarımla...

serkankull, mrlaz ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim,elimizde casein yok ,sixstar markasının creatini var yanlıs okudunuz galiba.Antrenmandan sonra kgt alayim eger protein acıgım varsa 40-45 dakika sonra whey alayım,teşekkürler degerlendiricem bunları.

Yorumunuz için teşekkür ederim
    Konuyu açayım biraz aralık derken 1-2 haftalık bir ara şöyle ki 1 hafta boş 2 ay spor, 2 hafta boş 3 ay spor gibi.bu zamandan 1.5 yıl öncede devamlı olarak 2 yıl spor yaptık ama lise ve haytalık derken pekte verimli olmadı.

Yorumunuz için teşekkür ederim,sorumuz zaten hepsini bir arada kullanmak değil hangisini önce veya sonra ,hangi durumlarda kullanmamız gerektiği.

Beslenme konusunda bir bilgimiz olmadığınıda söylemedim ama bugün en prof esyonel sporcular bile son incelemelere göre beslenme alışkanlıklarını değiştiriyorlar ,kafamızdaki sorularda bu şekildeki şeyler ama bunları forum aracılığıyla okuyarak cevaplıyoruz lakin supplement kombinasyonu supplementler farklı markalara farklı etkilere sahip oldugu için düz mantık bilgiyle birleştiremiyoruz.

Örneğin:BSN syntha-6 yı antrenmandan sonra kullanın diyenler var ,aynı sekilde creatine i de antrenmandan sonra kullanın diyenler var ,bunların kullanım sırası ne olmalı hangisi önce kullanılmalı ayrıca benim kullanacağım creatine in içinde nitrik oksit var bu sebepten dolayı çoğu kişi antrenmandan 40 dk önce kullan diyor bu sadece arasında kaldığımız bir çok durumdan 2 tanesi. Biz bu soruların cevabını verebilecek hiç değilse konuları tartışıp bir yol çizebilecek kişilere soruyoruz.

Sürç-ü lisan ettiysem affalo ,tekrar teşekkür ederim.

6. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Supplement kullanımı hakkında pek bir bilgim yok o yüzden o konuda yorum yapamicam.Daha beslenme düzenini oturtmadan bu kadar supplement kullanmayın bence.Kilolarınız çok yüksek değil günlük protein ve karbonhidrat ihtiyacınız çok rahat besinlerden karşılayabilirsiniz.Belki arkadaşın gainer kullanabilir ki o da çok gerekli değil bence.Genel olarak kilonuzun 1.5-2 katı protein,3.5-4 katı da karbonhidrat almanızdır kilo almak istyorsanız.Kilo vermek istiyorsan karbonhidrat miktarını azaltabilirsin ancak kilo başına kaç gram alman gerektigini bilmiyorum bu konuda başkaları sana söylerler ama boy ve kilon gayet yerinde bence.Yüzeysel olarak

Kahvaltıda 3-4 yumurta beyazı,lor peyniri,beyaz peynir,3-4 dilim kepek ekmeği,domates salatalık,zeytin

Ara öğünlerde yulaf ezmesi,ton balıklı sandvic,fıstık ezmeli sandvic,muz,kuruyemiş (badem,ceviz,fındık) tarzı şeyler yemelisin.

Antremandan hemen sonra (10-15 dakka içinde) bal,pekmez,meyve suyu tarzı şeyler almalısın.Basit şeker ihtiyacını karşılamak için.

Öğlen ve akşam yemeklerinde makarna,bulgur,pirinç,tavuk,hindi,ton balığı,balık,et ve bitkisel protein içeren besinler (mercimek,kurufasulye,nohut) tarzı şeyler yemelisin.

Akşam yatmadan önce ise süt,beyaz peynir,lor peyniri tarzı şeyler yemelisin.Casein proteini açısından.

Bunların miktarını,gramını sen belirlemelisin.Kendi kilona göre 100-150 gram artık ne kadar ihtiyacın varsa alırsın.Antremandan sonraki öğünde (45 dk-1.5 saat sonra) bol protein ve karbonhidratlı yemen gerek en önemli öğün bu.Eğer çok istiyorsan sadece antreman oldugu günler antremandan hemen sonra protein tozu içebilirsin.Arkadaşın ise gainer'ı kullanacaksa sabah uyanır uyanmaz (kahvaltıdan 30 dakka önce),ara öğünde ve antremandan hemen sonra kullanabilir.

1.5-2 ay bu tarz beslenme ile devam etmenizi öneririm ki bu şekilde beslenirseniz amacınıza ulaşırsınız gibime geliyor.Eger gelişim olmazsa yine beslenmenize göz atmanızı öneririm.Bundan 4-5 ay sonra yavaş yavaş supplementleri kullanmaya başlarsınız.Her şeyin başı beslenmeden geçiyor bu sporda.

kdestan ve mrlaz bunu beğendi.
  7. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Cevabın için çok teşekkür ederim Zer0 .

Bunlar gerçekten cok yararlı bilgiler ,dikkate alacağız.

Zer0 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş