Supplementler Hakkında uyarı

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve FleXoR tarafından 13 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. FleXoR
  Offline

  FleXoR Özel Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2005
  Mesajlar:
  7.062
  Beğenileri:
  10.155
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Antrenör - Yazar
  Yer:
  Kırklareli & sivas
  MAALESEF SON ZAMANLARDA PİYASADA ADETA KAÇAK VE SAHTE ÜRÜN FURYASI YAŞANMAKTADIR. KONUYLA İLGİLİ OLARAK TÜM TÜKETİCİ VE MÜŞTERİLERİMİZİ UYARMAK GÖREVİMİZDİR. KONUYLA İLGİLİ OLARAK TÜM RESMİ İTHALATÇI VE ÜRETİCİLERİN DE AYNI HASSASİYETİ GÖSTERMESİNİ UMUYORUZ.

  BU ÜRÜNLERİ NASIL AYIRT EDEBİLİRİZ? NE YAPABİLİRİZ?

  1.ÜRÜN SATARKEN VE SATIN ALIRKEN, ÜRÜNÜN MUTLAKA T.C TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞI ÜRETİM VEYA İTHALAT İZİN NUMARASINA VE TARİHİNE BAKILMALI. SATIN ALDIĞINIZ ÜRÜNÜN EN ÖNEMLİ GÜVENCESİ BUDUR.

  2.ÜRÜNÜN ÜRETİM YERİ ADRESİ VE ÜLKESİ MUTLAKA ÜRÜN ÜZERİNDE ARANMALIDIR (YASAL ZORUNLULUKTUR). UNUTMAYALIMKİ NEREDE ÜRETİLDİĞİ BELLİ DEĞİLSE, ÜRETİM YERİ GİZLENİYORSA MUTLAKA BİR NEDENİ VARDIR.

  3.YASADIŞI (KAÇAK VEYA SAHTE) ÜRÜNLERİ ANLAMAYA ÖNLEM OLARAK BU ÜRÜNÜN ORJİNAL İNTERNET SİTESİNE GİREREK BÖYLE BİR ÜRÜNÜN GERÇEKTE OLUP, OLMADIĞINI TESPİT EDEBİLİRİZ. ANCAK UNUTMAYALIM Kİ BU DURUM BİLE BİRE BİR AYNI ÜRETİLMİŞ BİR SAHTE ÜRÜNÜ AYIRT EDEBİLMEMİZİ GARANTİ ETMEZ.

  4.UNUTMAYALIMKİ BU ÜRÜNLERİ SATARAK SUÇA ORTAK OLMAKLA BERABER ÜRÜNLE İLİGİLİ OLUŞABİLECEK ZEHİRLENME VE ALERJİK REAKSİYONLARDA HİÇ BİR RESMİ MUHATAPDA BULUNAMAYACAKTIR.

  NOT: BU KONULAR HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR AŞAĞIDAKİ RESMİ KURUMLARA E MAİL, TELEFON YOLUYLA VEYA ŞAHSEN İHBARDA BULUNABİLİRLER.

  T.C EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ- MALİ ŞUBE: mali@iem.gov.tr

  T.C TARIM BAKANLIĞI-GIDA İHBAR:www.kkgm.gov.tr/mail/gida.asp
   

Sayfayı Paylaş