Supplementlar Hakkında Korkulanlar

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ekselans tarafından 3 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. ekselans

ekselans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar ben dewamlı olmasada 2 senedir sadece yazları bir kaç ay uğraştım Vücut geliştirmeyle ve acayip ilgim var. Bu haftadan sonrada başlıyacağım sürekli devam etmek istiyorum yani gittiği yere kadar.Fakat mesele şu; benim kilo biraz düşük sayılır bende yani ne diyolar Ectomorph vücutluyum. İşte kilo veya kas yapmak için ek besinler var bunlar ; amino asitler,proteinler,karbonhidratlar ve daha bir sürü şey...Mecbur iyi bir vücut için bastıra bastıra alınması gerektiğini söylüyor bu işin erbabları ve daha sonrada alındığında ise; işte bu ürünler insanda doğal dengeyi bozar,sperm sayısını azaltır,spora belli bir ara verildiğinde sarkma yapar,vücutta çatlamalar olur,böbreklerde hasarlar oluşur bi dünya şey diyorlar. Bunları okudum sabahtan beridir böyle sitelerde geziyorum. Yani alalım mıııı almayalım mııı şöyle harbi bi başlıyacaz dedik korktuk walla işin az daha içine girince. Ne yapalım lütfen bi yorum yapın eğrisiyle doğrusuyla, avantajıyla dezavantajıyla şunu bi açıklayın vücut yapacam diye sağlığımızdan olmayalım... :( :cry: :!:
    * En güzeli doğal yöntemle vücut yapmak onu da çok iyi biliyorum ama işte biraz kilo alamama ve ne kadar yesemde kilom az olunca böyle bir durum söz konus oluyor. Şimdiden herkesin yorum ve eleştirilerine teşekkürler :)

2. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    senın o saydıklarında dogal zaten yeterkı duzenlı sekılde beslen ve duzenlı sekılde kullan ıstedıgın sonucu alacaksın emın ol ama hersey zaman sabır

3. ekselans

ekselans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yani bu amino olsun protein olsun doğal diyosunuz bi zararı yok diyosunuz.Eğer öyleyse süper olur walla zaten biraz baktım bu siteye filan steroid,enjeksiyonla yağ alma doping filan onlar yan etkiliymiş herhalde...Walla bende sabır çok gayet de düzenli ve disiplinli çalışırım ama kilom az yaş 20 kilo 60 :) Bodye dewamlı olarak başlayacağım ama artık kemiklerden mi kas yaparım bilemiyorum işte ?

4. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    sen yeterkı beslenmene dıkkat et ıdmanlarını tam anlamıyla yap zamanla sende farkı goreceksın :)

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım merhaba,

Şu çivisi çıkmış Düyada doğal ne kaldı ? İçtiğimiz suda bile katkı maddeleri oluyor, yediğimiz çikolatada, içtiğimiz sütte vs. vs.
    Bu ürünlerde doğal değildir. İçeriğinde çeşitli sentetetik maddeler vardır. Bu maddeler güvenilir katkı maddeleri olarak anılmaktadır. Örnek vermek gerekirse, E1201 , Silicon dioxide, magnesium stearate... Bunlar sentetik katkı maddeleridir, ve güvenilir olarak nitelendirilmişlerdir.

Aminoasitler genelde daha az katkı maddesi bulundurur. Örneğin weider 2200, ultimate nt. amino 2000 vs bunlarda tatlandıdırı dahi yoktur.

Ancak whey proteinlerde ve kilo aldırıcılarda(gainer vs.) şeker hastalarına verilen tatlandırıcılar vardır. Aspartam, a.s k vs.

Ancak sonuç olarak, ufak bir gofrette bile bu maddeler malesef var ve hatta daha fazlası bile var.

6. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    herhangı bır sporcu gıdasından zarar goren yada hastalanan duymadım ama dıyerlerınden tabıkı duydum hersey kararında oldugu surece bence bısı olmaz

7. poverman0007

poverman0007 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğr,
    ekselans

8. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Alperen'e yüzde yüz katılıyorum. Yani protein tozundaki katkıdan korkan adamın dağ evine yerleşip domatesini kendi yetiştirip sütünü kendı sığaması lazım. Millet bilmeden atıp tutuyor. Protein ve amino destekleri sırf bodyciler tarafından değil ihtiyacı olan herkes tarafından kullanılan ek besinlerdir. Vitamin hapı almak gibi.
    Yani sana neler demişler:
    "bu ürünler insanda doğal dengeyi bozar" : Yalan. Bozmaz.
    "sperm sayısını azaltır": Burda Anabolik steroidlerden bahsediyorlar sanırım. Protein destekleriyle alakası yok.
    "spora belli bir ara verildiğinde sarkma yapar": Haftada 5 gün antremanı bırakıp aynı derecede yersen yağlar sarkar tabi. Ama bu aldığımız karbonhidrat fazlasından olur genelde, yine proteinle uzaktan yakından alakasız.
    "vücutta çatlamalar olur": Alakasız vücuttaki çatlaklar bununla.
    "böbreklerde hasarlar oluşur": Tamamiyle serbest atış. Bir tane bilimsel yazı getirsinler önüne doğru miktarlarda kullanılan protein desteklerinin böbreklere hasar verdiğine dair.

Velhasıl adam gibi kullanırsan hiçbir zararı olmaz bunların. Deli oluyorum bu atıp tutanlara. Hayır getirsinler karşımıza Üniversiteden araştırma raporunu eyvallah diyeceğim...

9. ekselans

ekselans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Atlas kardeş yorumun için çok sağol. Walla bu yan etkileri ben demiyorum çünkü hiç kullanmadığım için ben ne desem yalan olur onu açıkça söyliyeyim.Bunları başka sitelerdeki profesyonel uğraşan adamlar söyledi hatta birisi işte 30 gr izole edilmiş bir protein tozunu içtikten 5-10 dk. sonra ince bağırsağın bunu emer bu süre içerisinde aynı hızla nitrik asit üreterek böbreklere iner ve ondan sonra böbreklerine elveda diye yazmış bir de üç nokta koymuş sonuna şimdi ben kullanmadığım için ne diyebilirim ki bu arkadaşa öyle bir söyledi ki yani direk tırstım desem yeridir :( yani bu ek ürünlerin tecrübeleri yok bende ama şimdi olmasa ilerde illa ki zararını görürsün diyo genelde herkes ama yorum sizin, bekliyorum :?: :)

Sayfayı Paylaş