supplementimi yanlış zamandamı kullanıyorum acaba

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve metallica tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    şimdi sabah aç karına bi ölçek protein tozu içiyorum sonra işte 10 dakka sonra 5 yumurta peynir zeyrin falan birde şimdi antreman öncesi 3 amino atıyorum (amino2222) sonrası 3 tane atıyorum ama 5 dakka sonra yani aminoyu attıkdan sonra protein tozu içiyorum 2 ölçek (optimum whey %100 gold) bu amino asitle protein tozu arasında 5 dakika var ve protein tozunu içtikden 45 dakka içinde tavuk göğüsü yiyorum sizce bi yanlışlık var mı??

cevap veren ilgilinen herkeze şimdiden teşekkür ediyorum

2. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah içtiğin protein tozundan en az 30 dakıka sonra kahvaltı, antremandan sonra içtiğin amıno asıtten en az 30 dakıka en çok 1 saat içerisinde protein tozu. Ben böyle biliyorum; ama başka arkadaşlarda yazarlar bir kullanım şekli.

3. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    cevabınız ve ilgiliniz için teşekkür ederim tabiki yazdığınıza saygı duyarım başkalarının yazdığınada en çok hangi yöntem yapılıyorsa onu kullancam ama peki o zaman aminoyu yuttum antremandan sonra 30 dakka sonra protein tozu içtim ee tavuğu ne zaman yiceğim peki ??

4. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ustalar daha iyi bilir tabi ama amino aldıktan sonra protein tozu için 30 dk beklemeye gerek yok bence. çünkü whey zaten çabuk sindiriliyo ee amino hapıda çabuk sindirilen bişey. yanlış mıyım?

ama tavuğu toz aldıktan en az 20 dk sonra yemelisin.

5. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    yorum için teşekkürler öncelikle zaten tavuğu yukardada yazdığım gibi eve gelir gelmez haşlamaya başlıyorum 45 dakika içinde yiyorum tavuğu

6. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    bende sabah kahvaltıda 1 ölçek whey optimum içiyorum süt ile.

antremandan önce ve antreman sonra 3+3 aminoya başladım.antreman bittikten 5 dk sonra evde oluyorum gider gitmez direk su ile 1 ölçek wheyi dikiyorum.yarım saat içindede(yemeğin hazılanması) tavuk tüketmeye çalışıyorum.gece yatmadanda içebiliyorsam 1 ölçek daha whey içiyorum.

benimde hemen hemen seninle aynı

7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sabah biraz daha erken kalk whey i iç(karbonhidrat almayı unutma yanında) 30-45 dk sonra da normal kahvaltını yap
    antreman sonrası 2 ölçeğe gerek yok zaten amino asitte aldığını belirtmişsin bu yüzden 1ölçek yeter
    whey i içtikten 1 saat sonrada normal yemeğini tüketsen daha iyi olur kanısındayım

8. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozunun antrenman biter bitmez içmek gerekiyor. Whey'i içtikten hemen sonra amino da alınabilir 15-45 dakika da beklenilebilir. Bazı aminoasitlerde, protein tozu kullanıyorsanız 45 dakika sonra aminoları kullanın diye ibareler vardır. Yatmadan önce alınan whet verimsiz olur, yerine casein tercih edilebilir.

9. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    yorumlarınız için teşekkür ederim o zaman antremandan hemen sonra içerim eve gelince protein tozumu içerim arada 10 dakika falan geçiyor sonrada evegelincede tavuğumu yerim oda işte 30 dakika sonra falan peki neden 1 ölçek acaba onu anlayamadım ?

Sayfayı Paylaş