Supplement(Whey) ve gelişim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve deist190 tarafından 31 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Supplementleri kullandığımız vakit daha hacimli ve belirgin karın kasları, göğüs ve bicepsler oluşur mu yoksa hiçbir alakası yok mudur bu ürünlerle bu dediklerimizin?! Ben beslenmeme dikkat eden ve proteini gerektiği gibi alan birisiyim. Daha önce bırak 1 kiloyu, 1 gram bile whey protein almadım.Şayet bu Whey Protein'i alırsam ne gibi artılar beni bekler bunu madde halinde kısa ve öz şekilde sıralayan ve yazan olursa çok sevinirim.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Whey proteinler sadece besin destekleridir. Bu proteinleri alınca kasların daha belirgin olmaz. Whey proteinlerin tek artısı hızlı sindirilmesi , yağ ve karb. oranının düşük olması. Protein ihtiyacını günlük beslenmenden karşılıyorsan whey kullanmana gerek yok.

NacHo, Predatel, voltaj ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Genel olarak baktığımızda kesinlikle gereklidir.. Eğer hızlı sindirlen whey proteini almazsak küçülmemiz an meselesidir çünkü diğer proteinler sindirilip kana karışana kadar kaslar çoktan küçülmüştür bile(!).. Kaslar antremandan sonra iyice yıpranmış haldedirler tekrar toparlanmadan önce onları whey proteinle desteklerseniz daha hacimli olursunuz..Hatta imdadınıza whey izolatı bile yetişemeyebilir küçülmeden önce hemen hydrowhey alın!! Unutmadan gece boyunca uyurken protein almıyacaksınız bol aksiyonlu koşuşturmacalı bir rüyada kaslarınız sabaha kadar erir gider.. Bu yüzden casein proteini almanızda da yarar var.!!

Bunlar birçok yerde geçen genel kanılar.. Yani teori de denilebilir.. Sonuçta protein ve diğer supplementlerle dönen dev bir sektör var milyon dolarlar.. Ve bana kalırsa bu milyon dolarların bazı bilimsel araştırmaları biraz olsun değiştirmeleri pek mümkün.. Ve bu milyon dolarların değdiği kalemlerin makale yazmasıda öyle..

Pratiğe geçersek ben 1 aydır protein kullanmıyorum yumurtayı protein kullandığım dönemde de tüketirdim fakat proteini bırakınca yumurtaya biraz daha ağırlık verip idmanlarımda biraz daha hardcore tavır takınınca protein kullandığım zamanlardan daha iyi sonuç aldım..geliştim ve whey proteine muhtaç olmadığımı anladım..

Antreman sonrası 200ml kadar meyve aromalı yada çikolatalı süt kan şekerinizi ve insülin seviyenizi yükseltir böylelikle kortizonun yıkıcı etkisinden kurtulur ve büyüme hormonunuzu tetiklersiniz ayrıyetten sütte size bir miktar protein sağlar.. Ardından sıradaki öğüne geçer ve işi bitirirsiniz..

Özetlemek gerekirse protein kullanımı özellikle de whey zorunlu değildir.. olmasa da olur olsa da iyi olur.. Onun dışında öğün atlıyorsanız yada protein ağırlıklı beslenemiyorsanız çoklu protein içeren bir protein tozu alabilirsiniz.. Unutulmamalıdır ki bu tür ürünler sadece destek amaçlıdır.. Hiç biri doğal besinlerin yerini tu-ta-maz..

pijamap, NacHo, Pappy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Spor eğitmeni nitelikli proteini normal yollardan alman imkansız dedi bana gerçi. Siz de gerek yok deyince kafam karıştı haliyle... :)

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    eğer günlük 150 gr protein alman gerekse ve sen bunu alıyorsan fazladan whey alman sadec para ısrafı olucaktır

a ılla benım param var antrenman sornası hızlı bısey ısterım dıyen de varsa eğer gitsin sıvı amino alsın

Solwied, NacHo, Pappy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara

çok sağol... eğitmenin dediği tek nokta; yemeklerden alacağın protein yağı da sana getirir ama whey proteinlerle yağsız kas kazanırsın ve bu da normal doğal beslenmeyle imkansız dedi. Tekrar ediyorum imkansız dedi. Bu noktada, ben de supplement mi kullanmalıyım sorusunu aklıma getirdim.

Saygılar...

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ oranı düşük onlarca besin var. Tavuk göğsü , hindi eti , yumurta akı , light peynir ve kaşarlar , lor peynirler , balıklar vs. Kaldıkı vücudun protein kadar yağa da ihtiyacı var. Birçok vitaminin kullanılması için yağ tüketilmesi gereklidir. Ayrıca vücut için gerekli olan omega yağ asitleride çeşitli besinlerin yağlarında bulunur.

Sonuç olarak imkansız diye bir durum yok. Hocan ona ne ezberletildiyse onu konuşmuş açıp biraz makale , kitap okusun.

Şöyle olabilir ben çok ağır idman yapıyorum vücut aminoasit havuzum bu idmanı kaldıramaz dersen alabilirsin. Ama öyle bir idman çıkaracağını sanmıyorum.

deist190, NacHo, Pappy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    lor ye sevgili diest190 :)

9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    çok net birşey söylüyorum eğer bu sporda acemi birine sorarsan hemen sana ''tabiki gerekli olmazsa olmaz hemen ant sonrası alman gerek kaslar yıpranır ''falan der

ama tecrübeli birine rastlarsan cıkar sana eger günlük ihtiyacını normal besinden karşılıyorsan almana gerek yok der bkz.danny boy ve beachboy

ve son durum eger hocan para kazanmak istiyorsa çıkar sana normal beslemeyle yagsız imkansız der sonrada''ben getiriyorum toz istersen sanada ayarlarız'' der

olayın özü budur:)))

deist190 ve Danny Boy bunu beğendi.
  10. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Whey ile Gainer ile oluşmaz; anabolik etki yapan ürünlerle daha çabuk iyileşip bir sonraki antrenmana hazır olursun performans arttırıcı ürünlerle de daha sert bir antrenman yaparsın o zaman faydası olur. Beslenip dinlenmeden bir başına whey ile creatine ile hayal bile kurmayın.

NacHo ve Danny Boy bunu beğendi.
  11. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara

Tabi ki beslenmeden ve antreman yapmadan birşey olmayacağını biliyorum. Eğer birşey olacağını düşünseydim zaten aceminin teki olurdum ve protein tozu içip antreman yapıp beslenmeden gelişeceğimi sanırdım. Tek merak ettiğim nokta; çok iyi proteinsel ve karbonhidrat ve yararlı yağları tüketip aynı zamanda "whey" protein destek tozunu da kullanırsam çok çok daha iyi bir sonuç mu elde ederim. Dikkatinizi çekerim, hem çok iyi besleneceğim, hem de destek whey tozunu kullanacağım. Bu beni ekstra bir gelişmeye mi sevk eder?!

Saygılar...bench_O

12. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Şahsi düşüncem; amino asit sentezini arttıramadığın sürece hergün 500grda protein alsan bedenin günlük maksimum ne kadar sentez yapıyorsa yine aynısını yaparsın. Destek whey yada amino asit sabahları (kardio yapacaksan) ve antrenman sonrası oluşacak katabolizmanın bir miktar önüne geçeceğinden eskisine oranla küçük bir miktar gelişime sevk eder doğal olarak.

Sayfayı Paylaş