supplement ve yaş

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve wolf tarafından 19 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. wolf

wolf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dış ticaret
    Yer:
    ist
    arkadaslar selam

sizden bir konuda önemli bir yardım istiyorum.ben 36 yaşındayım.hayatımın heralanında sporla iç içeydim.hiçbirşey yapamazsam yürürüm ve bundan da keyif alırım.benim sorunum çok zayıf bir kemik yapım olduğu için hiçbir zaman yaptığım ağırlık antremanlarından tam olarak istediğim neticeyi alamadım ama benim sorunum güçlü sert antremanlarla alakalı değil tamamen beslenmeyle alakalı.yani iştah var ama sık sık yiyemiyorum.şu soruyu size yöneltmek istiyorum.ben beslenmemi desteklemek için supplement kullanmak istiyorum.bunun için de optimum whey ve hardline gainer kombine etmek istiyorum.doğru bir seçim midir.36 yaşındaki bir insanın bunları kullanması sakıncalı durumlar doğurur mu? herhangi bir sağlık sorunum şu anda yok.bu konuda bilgi alabilir miyim sizden

2. bogac

bogac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili arkadasım saglıklı kilo vermek gibi saglıklı kilo almaktada izlenen yol aynıdır sık ögünler halinde yemek ama kilo alırlen yag oranı düsük ama karbonhidrat degeri yüksek yiyecekler yemek. protein alımını arttırarak kilo almakta istenilen neticeyi almak zor cünkü sen ne kadar protein alırsan al vucudun aldıgın proteinin ancak belli bir kısmını sentezler dolayısıla fazlası böbrekler yoluyla atılır ama karbonhidrat alımını arttırırsan kilo alman daha kolay olur benim tavsiyem pilav makarna fasulye nohut tarzı yiyecekler tüketerek ve beraberinde agırlık idmanı yaparak kilo alman bu sekilde kas kütlen artarken vucudunun ihtiyaç duydugu glikojen de temin edilmiş olur supplement ler tabiki işimizi kolaylastırır ama turkiyedeki maliyetleri hesaplandıgı zaman kilo almak için bence cok elzem degil protein alımı için önemli bir takviye ama benim sahsi fikrim kilo alımını yukardaki saydıklarım ve ve sebze tüketerek gerceklestir birde seker ihtiyacını meyvelerden karsılaman daha dogru olur. bunlar benim sahsi tecrübelerim ama bu forumdaki üstadlar eminim bunlara ilaveler edecektir .saygılarımla

3. wolf

wolf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dış ticaret
    Yer:
    ist
    slm

ya aslında bunu yapmayı çok istiyorum yani doğal yollardan beslenerek bu işi yapmayı ama iştah sorunum ve mide şişkinliğim önemli bir sorun haline geldi örnek beslenme listelerini okudumbenim bu şekilde beslenmem lazım ama bu mümkün değil istediğim şey günlük 90 gr protein ve 200 250 gr karbonhidratı doğal yolardan alıp geri kalana takviye uygulamak bu arada boy 175 kilo 70 yani zayıf olan kemik yapım

4. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Whey protein olabilir, ancak gainerlardan uzak durun. En güzeli, bir önceki mesajda bahsedildiği gibi bir beslenmedir. Makarna, tavuk, ton balığı vs. çok fazla olmamak kaydıyla kuruyemişler, meyve sizin işinizi fazlasıyla görecektir. Boy ve kilonuz ideal, bence bunu koruyun.

Sayfayı Paylaş