Supplement Tercihi ve Beslenme Programi (?)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve unintentional tarafından 2 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. unintentional

unintentional Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Ben 1 senedir bu sporu yapmaktayim.
    Oncelikle kendimden bahsedeyim;

Bu spora baslamadan once 1.75 boya 97 kilo 17 yasinda biri idim. İlk 7 ay fitness yaparak 70 kiloya kadar dustum. Suanda 73 kiloyum, 3kg kas kutlesi almisim yag oranimi azaltirken 5 ayda. Boyumda 179 olmus bu arada.
    Yasimda beklenmedik sekilde 18 olmus spora bagliyorum :lol:

Herneyse; suanda optimum whey kullanmaktayim, sadece spor sonrasi iciyorum. Evde de optimum kreatin var ama kisa sakliyorum.

350 lira kadar bir butcem var. Cevremdekiler Muschletech Amino Fx, Halo ve Nano Vapor almami oneriyor. Sizce kullanabilir miyim? Bir zarari olur mu ve yag yapar mi?

İkinci sorum ise beslenme programi. Programim su sekilde;

- Sabah: 1 kase yulaf ezmesi + 4 yumurta beyazi. (Her sabah 500ml light sut iciyorum, yulaftan arta kalanida icip paketi cope atiyorum)

- Kahvaltidan 2 saat sonra spora gidiyorum. Spor sonrasi 1 olcek whey iciyorum 400ml ilik su ile.

- Eve geldigimde basit seker olarak 1 tabak karpuz yiyorum.

- Karpuzdan 1 saat sonra 300gr tavugu kararinda lor peyniriyle karistirip tuketiyorum. Yaninda 1 domates ve 1 salatalik yiyorum.

- Aksama dogru 160gr light ton baligi tuketiyorum.

Beslenme programim bu sekilde. Asiri bir buyume istemiyorum. Robot gibi yasayan biriyim ve supplementlerle beraber 1 sene boyunca bu programi sasmadan kullanacagim. Sizce dogru gidiyor muyum?

Ayrica o supplementlerin yanina kreatin kullanayim mi ve vakitlerini nasil ayarlayayim?

Cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Saygilar

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Güzel gelişim kaydetmişsin lakin büyümek istiyorsan bu programi baştan sona değiştirmen lazim. Büyümek için proteinden çok karbonhidrata ihtiyacin var ve ben yulaf ezmesinden başka karbonhidrat göremedim. 100 Gr protein sana yeterli olacaktir ancak en azından 300-400 gr karbo almadan ne yazikki gelişme kaydedebilmen oldukca zor olacaktir nacizane fikrime göre :) Muscletech amino , halo , vapor bunlara ihtiyacin hiç ama hiç yok . İhtiyacin olan şeyler whey ve creatinden başka bir şey değil çevrendekilere kulak asma sen . Creatini kışa saklaman alacağın verim acısından oldukca doğru bir karar , kullanim olarak antrenman sonrası son derece besleyici ve yeterli olacaktir .

3. unintentional

unintentional Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Yorumunuz icin tesekkur ederim.
    En basta karbonhidrat meselesine deginmek istiyorum. İskolik birisi sayilirim. Liseyi yeni bitirmeme ragmen bos duramiyorum. Univ ilk sinifin konularini bitirmek uzereyim ve yaninda ekstradan 1 dil daha ogrendim. Tabii bunlari yaparken cok hareketsiz kaliyorum ve karbonhidrati harcayamiyorum. Bu yuzden yulaf ve karpuz disinda ekstra bir karbonhidrat almadim ama kahvaltiyi daha erkene alip, spordan 2 saat onceye kompleks karbonhidrat ekleyebilirim.

Supplement konusunda ise; suanda maddi olarak durumum musaitken birseyler eklemek istiyorum. Bir yazilim sirketinden cuzi bir maas + Apple iOS'tan aylik developer geliri + bir bankadan burs + doviz hesabimdan faiz + dershanemden basari bursu + ve babadan gelen aylik harclik birlesince durumum epey rahat gosteriyor. %70'ini birikimime ayirdigim halde bile %30'u fazla geliyor: hatta soyle aciklayayim; bu %30'luk dilimde ihtiyaclarimi ve hobilerimi karsiladigim halde 350 lira para artiyor. Bende bu parayal supplement almak istiyorum cunku zaten gelen paranin %70'i birikim, bu parayi koymaya gerek yok. Umarin anlatabilmisimdir :)

Tekrardan cevabiniz icin tesekkur ederim.

4. unintentional

unintentional Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrardan birsey sormak istiyorum.
    Bugun spordaydim, hocama bu konuyu anlattim ve bana; kreatin varken vapor almana gerek yok halo ve amino yeter hatta artar bile dedi.
    Hocamin sozunu dinlerim ama yine de kafama takildim sizcr de hakli mi?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:30 ----------

Arkadaşlar birisi yardımcı olabilir mi acaba?
    Kafamda şöyle bir şablon oluşturdum.
    Antreman öncesi amino + kreatin yanında da kahve veya yeşil çay. Antreman sonrası halo ve whey protein. Sizce Nano Vapor'a gerek var mı bu durumda, kreatin yeterli gelir mi? Boşuna 130 lira vermek istemem.

Sayfayı Paylaş