Supplement Tercihi Solgar

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ozan_ tarafından 6 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ozan_

ozan_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Kadıköy
    Merhabalar
    4 aydır vücut geliştirme sporu yapmaktayım. Takviye kullanmaya başlamayı düşünüyorum. Beslenmemi de düzenlemeyi planlıyorum. Ufak bir program yaptım:

Sabah
    Ilık su sirke limon
    yulaf ezmesi veya wasa veya elma
    yarım ölçek Opt. Whey ve kreatin yagsiz sut ile
    Multivitamin solgar male multiple?
    kahve siyah

Öglen
    is yerinde cikan standart yemek.

15-16 gibi
    elma ve khave siyah

18-19 gibi antrenman öncesi
    carnitin yine solgar almayi dusunuyorun?
    arginine solgar?
    redoxan c vitamini

20-21 gibi antrenman sonrasi
    karbonhidrat elma
    opt. whey ve kreatin

aksam yemegi
    sadece et ve tavuk

yatmadan once
    zma ve yagsiz sut.

alacaklarim
    arginine solgar?
    carnitin solgar?
    zma
    multivitamin solgar?
    kreatin

onerebileceginiz markalar nelerdir?
    solgar iyi bir tercih olur mu?
    beslenme yeterli olur mu?
    amaç kas kutlesini artırırken yaglanmayi azaltmak.

görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    solgar supplementten ziyade genelde vitanemin markası ürünleri çok kaliteli değil bundan kastım whey vs gibi ürünler için onun dısındaki vitamin desteklerinde bence 1 numara örnek ogema 950 balık yagına bırakın denk olmayı yaklasacak sevıyede bır urun bile yok piyasada .

Beslenmenize gelelim siteden macrolu beslenme örneklerini okuyun beslenme günlüklerine bakın fikir edinin düzenli bir beslenme olmassa supplemen e para vermek oarayı çöpe atmaktır saygılar.

ozan_ bunu beğendi.
  3. ozan_

ozan_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Kadıköy
    hardline arg 1250 120 kapsul 45 tl
    hardline zma 180 kapsul 45 tl
    solgar male multiple multivitamin
    optimum kreatin
    almayi planliyorum. l carnitin biraz daha pahali. daha karar veremedim :)

4. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    mehmetanil'in belirttigi gibi takviyelerin iceriklerine baktiktan sonra alisveris yapmak daha mantikli, tabi butceniz el verdigi muddetce.

Solgar katki maddesi kullanmadigi ve genelde dogal "takildigi" icin benim gozumde basarili bir marka.
    Balik yagi konusunda mehmetanil'in dedigi gibi basarili bir urunu var, fakat Turkiye'deki yaygin bir baska markanin balik yaglari da -her ne kadar deger acidan biraz daha zayif kalsa da- Solgara kiyasla bazi avantajlara sahip (balik kokusunun gelmemesi, D vitamini takviyeli yaglar, antioksidan takviyeli yaglar vs.). Fakat bazi cesitlerinde fiyatlari baya pahali malesef. Ulkemizde balik yagi gibi temel bir takviyede bile kalite icin 2 markaya bagimli kalmamiz kotu bir durum. (Diger marka adini veremedim, sanirim yasak.).

Takviye icin 4 aylik surenin erken oldugunu dusunuyorum. En azindan hepsine birden baslamak icin. Ben de zamaninda bu hataya dusmus, bir suru supplement'i arastirip, ne ise yaradiklarindan "etkilenip", sonra da bir suru sey alip, kullanmamistim. Bu takviyelerin cogunu zaten beslenmenizle alabileceginizi ve 4 aylik bir surecteki vucutcunun ekstra takviyelere ihtiyaci olmadigini dusunuyorum. Belirli bir seviyeye gelirsiniz ve kaslarinizda gelisme konusunda tikanirsiniz. Beslenmenizin karsilamadigini dusunursunuz, daha fazla verim almak istersiniz ve bu yuzden alabilirsiniz bu tarz takviyeleri. Adi uzerinde zaten. Bu kadar takviye (C vitaminine kadar) bobrek ve karacigerlerinize geri donusu olmayan yuklemelere neden olmaz umarim. Tabi merakli ve sabirsiz oluyor genelde vucut gelistirmeye baslayan insanlar (ben de boyleydim), o yuzden sizin tercihiniz. Yine multivitaminin vucuda surekli verilmesinin olumsuz etkileri oldugu yonunde bircok tartisma var.

Kahve konusunda uyarmam gerekli. Ikinci bardagin zamanlamasi beni biraz rahatsiz etti. Takip ettigim unlu bir doktor kahvenin saat oglen 2'den sonra alinmamasi gerektigi, uyku kalitesi ve duzeninde olumsuz etki yaratabilecegi gorusunde. Uyku kalitesi beslenmenizden bile onemli. Anladigim kadariyla antreman oncesi faydalanmak gibi bir niyetiniz var. Tabi uykum etkilenmiyor derseniz orasini bilmem :) Kolay gelsin.

ozan_ ve sthammer bunu beğendi.
  5. ozan_

ozan_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Kadıköy
    cevaplariniz icin cok teşekkür ederim. yol göstericiliginiz cok önemli. sizlerde bu yollardan gecmissinizdir insan sabirsizlaniyor. is hayatininda etkisi ile iyi beslenemiyorum. 2 aylik bir süredir pek gelisme kaydedemedim. agirlik arttiramadim. kendimi disipline sokmam gerek. metabolizmamda su icsem neredeyse yağa cevirecek derecede. bahsettigim takviyeleri antrenman gunlerinde almayı planlıyorum. sadece sabah alacaklarimi standart kullanirim.
    kahveyi bahsettiğiniz amacla kullanacagim. :) uyku sıkıntım olmuyor.

6. ozan_

ozan_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Kadıköy

Sayfayı Paylaş