Supplement tercih yardımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Erkut123 tarafından 17 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Erkut123

Erkut123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,
    Öncelikle biraz yapımdan bahsedeyim.86 kilo 1,75 uzunluğundayım. Kolay yağlanabilen bir vücudum var.Uzun zamandır spordan uzağım haliyle kas var ama yağdan dolayı belli olmuyor.5 senedir spor salonlarına gidiyorum.Ama düzenli olarak 5 6 ayı geçmemiştir.1 sene sonra şimdi spor salonuna yazılacağım ve harbiden uzun zaman götürmek istiyorum.
    Şimdi sizden istediğim kendime uygun supplementleri bulmak.Hem hızlı yağ yakmamı sağlayacak hem de aynı zamanda kas kütlemi arttıracak supplementleri önerebilir misiniz ? Kür de olabilir.Bir de bu durumda günlük olarak alacağım protein,yağ ve karbonhidrat oranı ne olmalı.Proteine mi ağırlık vermeliyim yoksa karbonhidratlara mı ?
    Şimdiden teşekkürler.

2. omerce

omerce Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yazılım geliştirme
    Yer:
    istanbul
    Hocam sen supplement kullanımından ziyade acil diyete girsen daha iyi olur bence. İdman öncesi yeşil çay ve limon lu bir karışım yap idman boyunca iç. Hem enerji verir hemde yağ yakımında işine yarar. Düzenli olarak 6 ay spor yapmadan supplement kullanmanı önermem

3. Erkut123

Erkut123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolasın zaten 1 buçuk aydır diyetteyim.Zaten ilk başta kullanmayı düşünmüyorum.Gelecek için bilgi arıyorum.Sadece belki termojenik yağ yakıcı alırım.Sen sonrası için ne önerirsin kür olarak.

4. omerce

omerce Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yazılım geliştirme
    Yer:
    istanbul
    Evet şimdi daha iyi anlaştık. Adım adım yazayım
    1. evre (İdeal kilona düştükten sonra)
    Başlangıç protein tozu ve creatine + mp assault tarzı pump içecekler
    protein + creatine başlangıç için yeteli gelecektir. Aldığın protein in içerisinde ki yağ oranına dikkat etmelisin (Çok az olmalı) mümkünse izole protein kullanman işini kolaylaştırır.
    Bir süre bu şekilde protein ve creatine alarak devam edebilirsin creatine kullanımına ara verdiğin dönemlerde yerine assault alabilirsin
    Protein ve karbonhidrat dengeni iyi ayarlamalısın. Karbonun fazlası vücutta yağ olarak kalacaktır. Az alırsan berbat bir antrenmana şahit olabilirsin. Protein burada biraz daha önemli bir rol oynuyor gibi ancak birbirinden ayırmak çok güç.
    İkisine de çok ihtiyacın olacak. En iyisi vücut durumuna göre sağlam bir diyet yazdırman ve o şekilde devam etmen. 75-80 kilo civarlarında olan biri sanırım 2500-3000 kalori arasında mevcut kilosunu koruyabilir (3-5 gün antrenman ile birlikte tabi ki)
    Burada kesin bir şey söylemek mümkün değil her vücut farklı tepkiler verir.
    2. evre
    Protein tozu creatine, amino ve belki de casein
    Boşluklarda kasların iyileşmesi için gün içinde ve antrenman öncesinde ekstra amino ve yatarken alacağın casein ile menunu zenginleştirebilirsin. Daha hızlı toplamanda fayda sağlayacaktır
    3. evre
    Protein tozu, amino, creatine, casein, glutamine, glucosamine, multivitamin
    Artık bir hayli yol almışsındır, daha da ilerlemek istiyorsundur menüyü biraz daha yükseltebilirsin. eklem bölgeleri için glocosamine akşamları yatmadan önce casein ile birlikte kaslarını uzun süre beslesin diye glutamine, besin yönünden zayıf kalırsan eksikleri kaparsın diye multivitamin alabilirsin.
    Bu ürünlerin sonu yok o yüzden daha fazla detaya girerek konuyu uzatmak istemiyorum

Bu ürünlerin tamamı için mutlaka öncesinde check-up yaptırmanı ve doktoruna bu ürünleri kullanacağını paylaşmanı öneririm. Supplementler ile ilgili bilgili biri ise risk yaratacak konuları sana söyleyecektir

Mustimusti bunu beğendi.
  5. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Hersey iyi hosda.1.evredeki mp assault pump etkili tozlar tamamen gereksiz.1den 3 e alalim nox lari.sadece creatin yeterli olur basta.

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

6. omerce

omerce Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yazılım geliştirme
    Yer:
    istanbul
    Tamamen gereksiz derken ?

7. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Enaz 1sene duzenli beslenip duzenli sporunu yapmayan biri icin yanlis tercih nox lar.
    Nox gereksiz demiyorum ilk 1 sene gereksiz sadece

8. omerce

omerce Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yazılım geliştirme
    Yer:
    istanbul
    İyide ben Noxplode ürünlerini önermedim ki mp assault tarzı enerji tozları sağladıkları enerjiden dolayı creatine dönemlerinden sonra çok iyi motivaston sağlıyor.
    Doktor kontrolünde eğer sağlık sorunu da yok ise kullanılabilir bence

** pump özelliği sağlayan içecekler tanımı biraz yanlış olmuş. MP assault tarzı enerji içecekleri demek daha doğru olurdu sanırım

9. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Haklisin omerce.tartisma cikarmak icin soylemiyorum sadece icindeki kafein miktari yuksek.b-alaninde var.bence ilk baslarda sade bi kahve bu tarz iceceklerden daha iyi bir secim olabilir.saygilar

omerce bunu beğendi.
  10. omerce

omerce Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yazılım geliştirme
    Yer:
    istanbul
    Yok hocam her fikre saygılıyım tartışmak doğru yolun bulunması için önemlidir.
    Buradan sonra seçim kişiye kalıyor. En güzeli doğal yollardan ilerlemek tabi ki

Mustimusti bunu beğendi.
  11. Erkut123

Erkut123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim.Bakalım dedikleriniz ile bir başlangıç yapayım.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2014 ---
    Omerce kardeşim çok sağolasın güzelce yazmışsın eline sağlık.

Son düzenleme: 19 Haziran 2014

Sayfayı Paylaş