Supplement Tavsiyesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Lisra tarafından 2 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar fitnessa başlayalı 2 ay oluyor. Kilo almak amacı ile başladım bu spora. Fitness hocam besin takviyesi almamı önerdi siz ne tavsiye edersiniz biraz daha çalışıp mı alayım ne yapmalıyım?
    175 boyundayım fitnessa başladığımdan beri 49 kilodan 51 kiloya çıktım. Ayrıca et süt yumurta bal vs. yemiyorum

2. veggiegulc

veggiegulc Üye

Beğenileri:
    133
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhabalar Lisra,
    Ben de senin gibi vegan bir vücut geliştiriciyim. Kendim gibi birini burda görmek beni gerçekten sevindirdi bu arada :)
    Anladığım kadarıyla zor kilo alan bir vücut tipin var ve kas kütlesi kazanmak istiyorsun. Aslında şanslısın diyebilirim. Vegan protein kaynaklarının çoğunda yani baklagillerde proteinle birlikte karbonhidratta yüksek miktarda bulunduğu için çokça yiyerek hem proteini bol almış olursun hem de karbonhidrat ihtiyacın olduğu için sana sorun teşkil etmez. 1 yıldır veganım, öncesinde 4-5 ay vejetaryendim. Kesinlikle araştırma yapmanı tavsiye ediyorum çünkü özellikle Türkiye'de gerçekten hiç gelişmemiş ve bilinmeyen bir konu veganlık. Vegan olarak spor yapmaksa aman tanrım imkansız bir şey...
    Araştırmaların sonucunda deneyerek bir beslenme düzeni oluşturmalısın çünkü spor salonunda kaç saat harcarsan harca beslenmen yetersiz ise hiçbir sonuç alamazsın. Vücut tipini yani ektomorf mu, mezomorf mu yoksa endomorf mu olduğunu bularak başlayabiirsin. Zor kilo alıyorsan ektomorf olma olasılığın yüksek. Beslenme düzeninde yardım istersen seve seve, elimden geldiğince yardım ederim :)
    Bunun dışında araştırma yapabileceğin ve takip etmeni önerdiğim belli sayfalar var, facebookta google'da veganbodybuilding diye aratırsan zaten ilk çıkanlar sana yardımcı olur. Onun dışında hem veganlıkla ilgili hem de genel sağlık ve fitness ile ilgili makaleler çevirip yayınlıyoruz @Lethe552 ile. İyi sporlar :)

Berkay Türkkan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş