Supplement tavsiyesi ve kafa karışıklığı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bemre tarafından 4 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bemre

bemre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle Merhaba;

Yazım biraz uzun olacak gibi okuyan ve cevaplandıran herkese teşekkür ederim. Yaklaşık 10 yaşından bu yana sporun hemen hemen her dalıyla ilgilendim. Basketbol ve taekwondo alanlarında lisanslı sporcuydum lise dönemine kadar. Daha sonra gençliğin vermiş olduğu heyecan bu alanlarda kendimi geliştirmekten vazgeçip gezip tozmaya yönlendirdi beni. Üzerine bir de sigara kullanmaya başlayıp tabanwaydan 4 teker üzerine geçince o dönemdeki atletik vücut kendini bel kısmı bir miktar yağlı bir hale bıraktı. 2 sene (yarı) düzenli olarak kardio ve ağırlık çalıştım ama çalışmam vg üzerine değil idi. O dönemde boyum 192 kilom 100 civarıydı. Daha sonra 5 aylık bir ara verdim, eşim ve çocuğumla ilgili yaşadığım bazı sıkıntılar can sıkıntısı v.s. 2 ay içinde kilom 86 civarına düştü. Neyse sıkıntıyı atlattık çok şükür, düştüğüm kiloyu yağdan verdiğimi sandım ama ciddi anlamda kas kaybı yaşadığımı ve kollarımın inceldiğini farkettim. Şuanda tekrardan çalışmaya başladım ve ağırlığı saçma bir vücut görünümüne sahip olduğum için VG ye veriyorum. 3 ayı biraz geçti başlayalı, ilk önce vücudun üst bölgesinde tamamını çalıştırıyorum. Supplement olarak daha önce hiç birşey kullanmamıştım. Ama bu sefer kullanmayı düşünüyorum çünkü beslenmem yeterli gelmiyor. İlk 1,5 ay bişey kullanmadım burada yazılı makaleleri okuduktan sonra. 1,5 aydan sonra bi supplement satıcısına gittim durumu anlattım ve bana verdiği ürün ve kullanma şekillerini aşağıya yazıyorum;

Twinlab Whey (pek memnun kalmadım Özellikle tadından)
    Multipower L-Glutamine Powder
    Olimp Anabolic Amino 5500
    Multipower BCAA
    MRM CLA 1250
    Power System L-Carnitin 3000

Kullanım şekli için ise cla yı standart her yemek öncesi alıyorum. whey ve glutamini hergece ve spordan sonra içmemi söyledi. Aminodan 8 adet, BCAA dan 3 adet ve L-Karnitinin yarım tüpünü spora girmeden yarım saat önce alıyorum. Spordan çıkıncada wheyle birlikte 3 BCAA daha yutuyorum. Söyleneni gece protein glutamin karışımını içmek haricinde uyguladım, uyguluyorum. Gece yatmadan önce 2 bardak süt içiyorum toz yerine.. Programda kardiyo adına başlangıçta ısınma amaçlı 15dk bisiklet ve bitiminde 20dk sky-walker var. Bel çevremin inceldiğini ve kollarımın kalınlaşmaya başladığını kıyafetlerimden hissediyorum. Yaklaşık 3 aydır takipteyim siteyi ve faydalı bilgiler öğrendim, bilgilerini esirgemeyip paylaşan eller dert görmesin. Şimdi supplementlerim yakın zamanda bitecek, Amerikaya gideceğim için yenileri alıcam. Fiyat çok önemli değil, zaten yurtdışından ciddi uyguna gelecek. Çok araştırma yaptım burdan başka yerden ama eleme ve kombinasyon yapamadım. Bilinçsiz bir liste olacak aşağıya yazdıklarım farkındayım, fakat yardımcı olursanız sevinirim. Gruplara ayırdım ve hemen hemen her ürünü not aldım. Mesela bi kaç markayı yazıcam bana hangisini almamın daha iyi olacağını ve nasıl kullanacağımı söylerseniz sevinirim.

Whey
    Optimum Nitr. Gold Standart
    Muscletech Nitrotech Performance
    Weider Premium Whey
    Weider CFM Whey

Kreatin

Weider Pure Creatine
    Ultimate Creatine
    Universal Creatine Powder
    Muscletech Celltech Performance

Performans Arttırıcı ( Özellikle kafamın karıştığı nokta )

BSN Noxplode 2.0
    Universal Nox3
    Universal Animal Pump
    Cellucor C4
    Grenade 50 Calibre Pre-Workout
    Universal Shock Therapy
    Universal Animal Rage
    MP Assault

Vitamin

Universal Animal Pak
    MP V-Amor

L-Carnitine

Multipower Liquid 1800mg

CLA

Weider Cla
    Multipower Double Effect

Termojenik

BSN Hyper Shred
    Grenade Thermo Detonator

AMİNOLAR (özellikle supplementler.com sitesinde 5 ayrı grupta yazılmış)

Komplex olarak;
    Universal Amino 2700
    Multipower Whey Amino 3400
    Weider Amino 2200
    BCAA olarak;
    Weider BCAA 2000 tablet
    Olimp BCAA 1100 tablet
    BSN Amino X toz
    Glutamine olarak;
    Weider Glutamine
    Ultimate nut. Glutapure
    Multipower L-Glutamine
    MP Recon
    Universal Glutamine
    Likit Amino (Gerekli mi bilmiyorum);
    Multipower Super Liquid
    Arjinin;
    Weider Arginine Xplode toz
    Hardline Arg 1250 tablet

Liste bu. Özellikle amino kısmı çok kafamı karıştırdı. Çeşit çeşit :) Listede atıyorum termojenik almana gerek yok, veya şununla şu aynı anda kullanılmaz diyebilirsiniz, ben cahilliğimden soruyorum zaten. Ama mesela 2-3 ay sonra kullanmam gereken bi ürün varsa söylerseniz onuda hazır gitmişken temin etmiş olurum. Oldukça uzun bir yazı oldu, hakkınızı helal edin, okuyan ve cevaplandıran herkese çok teşekkür ediyorum tekrardan..

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Whey veya casein dışında hiçbir şey kullanmanıza gerek yok, onu da günlük protein ihtiyacınızı karşılayamadığınızda alırsınız. Kreatin tercih meselesi, kullanma şart yok. Vitamin olarak herhangi bir uygun fiyatlı vitamin tabletini alabilirsiniz. L-carnitine'in işe yarayıp yaramadığı şüpheli, çoğu insan kendi vücudunda yeterli miktarda l-carnitine sentezleyebiliyor. Yapılan bilimsel çalışmalardan çelişkili sonuçlar geliyor. Cla birçok araştırmada etkisiz bulundu. Amino asitlerin tamamını düzgün bir beslenmeyle besinlerden alabilirsiniz.

Yağ yakımı için günlük ihtiyacının %20 altında kalori alan birisi neden termojeniğe ihtiyaç duyar anlamadım hiç. Yazdıklarınızın birinin içeriğini inceledim, yemeklerden alabileceğinizi vitaminler ve krom, kafein, kırmızı biber ekstresi falan içeriyor. Kahve ve baharatla aynı etki alınır. Kromun sadece insülin direnci yüksek olan kişilerde şekeri düzenleyici etkisi olduğu iddia ediliyor, ispatlı değil. Kaldı ki onu da günlük yiyeceklerden alıyorsunuz.

Neyse, uzadı. Daha yazarsam daha da uzar. Paranız cebinizde kalsın derim. İlla bunları kullanacaksanız böbrek sorunu yaşamamak için (veya az yaşamak için) çok bol miktarda su için.

3. bemre

bemre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Caseini forumda bir çok kişi gereksiz görmüş, yatmadan önce lor peyniri yada süt için aynı etkiyi alırsınız diyorlar o nedenle sadece whey olarak kullanıyorum proteini. Kreaitinin de gördüğüm kadarıyla herkes faydasından bahsetmiş ondan dolayı listeye almıştım. L- Karnitin ve CLA gereksizse kullanmayayım, bendekiler bitince yenilerine gerek yok. Termojenik olayını araştırma yaparken gördüm zaten, daha öncesinde böyle bişeyden haberim dahi yoktu, sadece etkisi olur mu acaba diye düşünerek yazdım. İlla kullanıcam diye bir kaide yok sonuçta para da bu bedende herkes için kıymetli, sağlık sorunu yaşamak istemem. Ortalama günde 2-2,5 litre arası suyu zaten tüketiyorum çay kola gibi şeylerle aram yoktur pek :) Glutamin ve BCAA yı şu an zaten kullanmaktayım, ekstra birde aminoasit haplarım var, bunları kullanmayayım mı? Glutaminin özellikle antrenman sonrası çok faydası var diyorlar. Açıkçası kafamdaki şuydu aslında;

Whey + Kreatin + Performans Arttırıcı + Vitamin + BCAA + Glutamin

Komplex amino ve arjinin gerekli değil diye düşünmüştüm. BCAA, glutamin ve performans arttırıcıyı hiç almayayım mı? Teşekkürler..

4. CanadianBadyci

CanadianBadyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Canada-Türkiye
    Sana Önerim Sağlam Bir Diyet + Sağlam İdman + Sağlam Uyku Kullanmak Gerek Supplementler Bence Cla + L-Karnitin + %100 Whey Protein Belli Bir Seviyeye Geldiğinde Creatin İle Glutamin Eklemeni Öneririm Sağlıcakla Kalın

5. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Guruplarınızdan seçim yaparak kombinasyon oluşturalım
    Whey :Muscletech Nitrotech Performance Komplex iyi seviyede amino asit profili+ servis başına 3 gram creatine
    Creatine : Whey protein içinde creatine olduğundan ekstradan dışarıdan creatine önermiyorum,ayrıca aşşağıda önereceğim nox ürün içinde komplex creatine mevcut.
    Nox Ürün:BSN Noxplode 2.0 Kullanıcıları genel anlamda tatmin eden üst düzey bir ürün .
    Vitamin :Alıp almamak size kalmış ,Recon Red Kick V armor All in one vs vs... Olmaz ise olmaz ürünler değiller tercih sizin.
    L-carnitine :Düzenli beslenme =yüksek protein ,karbon hidrat düşük şeker oranı (Forumdaki beslenme konularından faydanlanmanızı tavsiye ederim)L-carnitine kullanmanızı tavsiye etmiyorum.
    CLa: Yukarıda yazdıklarım geçerlidir tavsiye etmiyorum
    Termojenik yağ yakıcılar:Yukarıda yazdıklarım geçerlidir tavsiye etmiyorum.
    Aminolar kısmına detaylı girmeyeceğim gerek yok .(Bcaa protein tozunda var,glutamine 3001 içinde var,likit amino gereksiz ,arginine Xplode içinde var (Sizin seviyeniz için uygun bulduklarımı yazdım )
    Spor öncesi ve sonrası kullanacağınız tablet amino yeterli Universal 3001 tavsiye ederim.
    Çok fazla ürün kullanmak başarı getirmez ,bilinçli kullanmak fayda sağlar ,forumdaki ürünler hakkında ,kullanıcı yorumları ve kombinasyonları okuyup bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim.

6. bemre

bemre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba; öncelikle okuyup ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Cevapları ürünleri aldıktan sonra gördüm ama bir miktar elemeyi forumda dolaşa dolaşa yapmıştım :) Aldığım ürünleri aşağıya yazıyorum sizce kombinasyon nasıl hala çıkarmam gereken var mı ve nasıl kullanmalıyım?

Whey: Weider Premium Whey
    Kreatin: Weider Pure Creatin
    Performans Arttırıcı: BSN Noxplode 2.0 ve Grenade 50 Calibre ( İkisindende herkes memnun, bazısında biri işe yaramadıysa öbürü yaramış bende biri bitince diğerine başlarım diye düşünerek aldım)
    Vitamin: Solgar vm 2000
    Amino: Weider Amino 2200
    BCAA: Weider Premium BCAA Powder
    Glutamine: Weider Glutamine
    Arjinin: L-Arjinin ( Eczaneden almıştım )

Şuanda bunları şu şekilde kullanmam söylendi;

Sabah:
    Vitamin + Whey (1ölçek) + Glutamine ( 1 ölçek 5gr) + Arjinin 2 ölçek. Bunları 350 ml suyla karıştırıp içiyorum.

Antrenman Öncesi (30 dk Önce):
    Performans Arttırıcı Noxplode yada grenade (1ölçek) + Kreatin (1ölçek 5gr) + Amino 3 Adet + BCAA (1ölçek 5gr). Bunları 350 ml suyla karıştırıp içiyorum.

Antrenman Sonrası:
    Amino 3 Adet + BCAA (1ölçek 5gr) + Glutamine (1 ölçek 5gr) + Whey (1ölçek). Bunları 300 ml suyla içiyorum.
    Gece:
    300 ml süt içine 2 ölçek arjinin karıştırarak içiyorum.

Kullanıyorum dediğime bakmayın henüz başlamadım yukarıda da belirttiğim gibi önceki ürünlerin bitmesini bekliyorum çok az kaldılar. Supplement günlüğü kısmına ekstradan konu açmak istemedim. Bu kullanım şekli doğru mudur? Teşekkürler.

7. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    X-plode ve granade içinde kompleks creatine mevcut bu ürünler ile birlikte ekstradan creatine ALMAMANIZI öneriyorum
    Premium whey içinde zaten glutamine var ,ekstradan almanıza gerek yok ,sizin kombinasyon biraz parayı çöpe atmak gibi olmuş vs...
    Nox lar içinde L-Arjinin mevcut dışarıdan almanıza gerek yok vs...

Aynı anda 8 ürün kullanmak yerine ihtiyacınız olanları seçerseniz fayda görürsünüz (maddi manevi)

8. bemre

bemre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Pena teşekkür ediyorum. Söylediklerimi yanlış anlama, en başta dediğim gibi bu konuda FORUMDA okuduklarımın dışında bilgi sahibi değildim. Dışarıda satıcılarda da her kafadan farklı bir ses çıktığı için emin olamadım.Doğru veya yanlış bir kere almış bulunduk. Yalnız buradaki fiyatın yarısına geldiği için parayı çöpe attığımı düşünmüyorum, tek dert ettiğim onları o kadar taşıdım :) Bittiğinde yeni ürün almak yerine elimdekileri değerlendiririm. Söylediklerinize göre xplode ve grenade ürünleri creatinle aynı anda alınmayacak. Peki ilk olarak nasıl kullanmalıyım? Performans arttırıcılardan birini mi kullanmalıyım yoksa kreatini mi? Glutamine gelince şuandada o şekilde kullandığım için aldım değerlerine hiç bakmamıştım.

9. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    creatine ile başlayın limitlerinizi zorlamaya başladığınız dönemde nox ürüne geçiş yapabilirsiniz.

10. onerkaya

onerkaya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Side, Antalya, Turkey
    Öncelikle supplements destegi alacaksan ve maddi durumun iyiyse weider kullanmani tavsiye ederim. Diğer markaları kullanan arkadaşlar sonradan hep weidera dönüyorlar... ben şahsen sadece weider urunlerini tercih ediyorum

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. onerkaya

onerkaya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Side, Antalya, Turkey
    Olculerimiz aşağı yukari ayni gibi; şoyleki 3 aydır araliksiz devam ediyorsan sonraki 9 ay; antremandan 90 dak. Önce weider pure kreatin antremandan 60 dk. Ince weider premium whey
    Antremandan hemen sonra amino2200, 30 dak. Sonra premium whey, gece yatarken ve sabah kalktığında weider l glutamine iyi bir kombindir

12. onerkaya

onerkaya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Side, Antalya, Turkey
    Bacağı ayrı çalışıp yarisinda kardiyo yapiyorsan eğer o gun sadece weider thermo capsule kullanabilirsin.
    1yil sonra premium wheyi, CFM whey ile amino2200 ude amino3050 ye dönebilirsiniz

13. bemre

bemre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bcaa(toz) glutamin ve kreatin şuanda weider.. Yalnız bcaa nın tozundan hiç memnun değilim tadı rezalet.. Sanırım hap şeklinde olanını alıcam, cidden mide bulandırıcı ve içerken ağzıma pütürlü parçaları geliyor. tozun içinde sarı renkli yuvarlak bişiler vardı, onlar protein tozu içinde erimiyo.

3 ayı geçti ara vermedim tam gaz devam ediyorum. Yeni antrenmanım 3 ayrı programdan oluşuyor. yeni programımı şu konuda paylaşmıştım. 3. Ayım ve Yeni Programım | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Supplementlerimin bazılarının isimleri değişti daha doğrusu yukarıdaki liste zaten elimde var ama bi kısmını açıp kullanmadım. Ben elimdeki amino 2200ü bi arkadaşıma verdim. Oda olimp kullanıyordu ondakini aldım eski aminom diye ama bitmek üzere. Şu an weider 2200 mü yoksa universal 3001 mi almalıyım? Birde bcaa mın tadı söylediğim gibi iğrenç. Weiderın 2000 bcaasını mı alayım hap olarak? Kullanım şeklimi biraz değiştirmiştim zaten, mevcut kullanım şeklimi ve markaları yazayım;

Sabah: Optimum Whey + Solgar VM 2000 Vitamin
    Antrenman 1 saat Öncesi: 1 fincan kahve içiyorum. 2,5gr Weider Kreatin + 5gr Weider BCAA + 6 Adet Olimp Amino Asit+ BSN Noxplode hepsini bi shaker da karıştırıp içiyorum. Antrenmana girerkende soyunma odasında yarım tüp l-karnitine alıyorum.
    Antrenman Hemen Sonrası: Optimum Whey + 5gr Weider Glutamine + 2,5gr Weider Kreatin + 2,5gr BCAA + 1 ölçek Arginine ( toz olandan normalde servisi 2 ölçek ben yarısını alıyorum )
    Yatmadan öncede kazein olsun diye biraz lor yiyorum 300ml sütün içine 5gr glutamin koyup içiyorum.
    Ha bide yaklaşık 15 gündür kullandığım muscletech hydroxycut elite var. Weiderın protein tozuna bilerek başlamadım zaten azda olsa göbeğim var diye, yağ oranı daha yüksek olduğu için yağlanmak istemedim. Bu arada şu anda 88,5 civarı çıkıyor kilom. Kollarım başladığım güne göre kalınlaştı ilk defa ölçü aldım sıkmadan 35cm geliyor. Fakat göbek kısmı hala duruyor sinirimi bozan da o zaten. Belim 97 cm geliyor. Hydroxycut ı o yüzden kullanıyorum. Bu kullanım şekli nasıl uygun mudur yoksa değiştirmem gereken yerler varmı?

14. onerkaya

onerkaya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Side, Antalya, Turkey
    Bence cok zıt ürünleri bir arada kullanıyorsun, kreatine ile yağ yakicilari ayni anda kullanmana gerek yok. Biri kaslara sivi gonderirerek hacim yaparken digeri yağ yakiyor. Sen elindeki bitince amino 2200 al bence uni.3001 kullanan arkadasim yok. Onu bitirincede 3050 ye donersin, optimum wheyini bitirincede bcaa, arginine ve glutamic asid icerigide olan CFM Whey kullanmya baslarsin. Geresizce fazla supplements kullanımı yapmazsin, sonuçta bu ciğer yani ;)

bemre bunu beğendi.
  15. bemre

bemre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aslında fazlalık olarak 4-5 kg var. Programı paylaştığım konuda bir arkadaş bulk dönemine gir, o kiloya hiç dokunma yaza 2 ay kala zaten verirsin demişti. O zaman ben bugün itibariyle termojeniği keseyim. Amino olarakta yine weider dedik. Peki mevcut kullanımım nasıl? Birde anladığım kadarıyla wheyi bitirdiğimde bcaa arginine ve glutamini kullanmamı bırakmamı söylüyosun, peki cfm whey deki miktarlar yeterli olacak mı? Sonuçta vücutta belirli bir ilerleme sağlayacak ve ihtiyaçlarıda o oranda artacak diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş