Supplement Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JackDaniels tarafından 11 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. JackDaniels

JackDaniels Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelikle kusra bakmayın, pek fazla araştıramadım açıkçası işin biraz kolayına kaçıp konu açmakta buldum çareyi. supplement bölümünü de biraz inceledim ama o kadar çok ürün ve çeşit var ki kafam bir hayli karıştı.

bir de bunların türkiye de bulunabilirliği konusu eklenince iyiden iyiye beynimi yordu. açıkçası araştırmak içinde çok fazla zamanım yoktu bu yüzden kusra bakmayın.

konuya gelince, ben bu sporu 4-5 aydır yapıyorum ve vucudum genel olarak şeklini aldı diyebilirim. fakat bazı konularda sıkıntım var.

birincisi kol problemi. göğüslerde gözle görülür bir ilerleme olmasına rağmen (genetik faktörde var), kollar resmen yerinde sayıyor. yani ağırlığı artırmaktı, egzersizleri değiştirmekti hiç biri fark ettirmiyor. vucut güzel bi şekle girmiş olmasına rağmen kollardan dolayı bir orantısızlık var. aynı şey omuzlar içinde geçerli.

programım kısaca şöyle. göğüs-ön kol, kanat-bacak, omuz-arka kol şeklinde. yani arada dinlenmek suretiyle bütün vucudu çalıştırmaya gayret ediyorum. fakat artık bir ilerleme yok gibi. yani vucut genişlemiyor ya da kollar büyümüyor. ağırlığı daha ne kadar artıracam bilmiyorum ama mümkün olduğunca da nizami yapıyorum hareketleri.

bu yüzden supplement kullanma kararı aldım. tam olarak ne kullancağımı da açıkcası bilmiyorum. yani bir kombinazyon olmalı sanırım. protein tozu, amino asit, creatin falan.. ki piyasada da çeşitli markalar falan var bunlardan hangisini tavsiye edersiniz. şimdiden teşekkürler.

2. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli

Konu gereksiz bocalamana gerek yok bunun hakkında binlerce mesaj yazıldı araştırmacı insan daha fazla gelişir ama yinede sana söyliyim whey protein bu iş için temeldir 2. olarakta amino alabilirsin diğerlerini durumun varsa Protein+amino+Creatin şeklinde kombine yapabilirsin ...

3. JackDaniels

JackDaniels Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ediyorum. peki asıl konu şu ki. marka ve türkiye de bulunabilirlik konusunda tam olarak bir protein + amino + creatin tavsiyesi alabilir miyim?

ve bu ürünleri nerde bulabilirim internetten sipariş olayını son çare olarak düşünüyorum. teşekkürler.

4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    artık hemen hemen cogu marka Turkıye'de mevcut nerede yasıyorsun bılmıyorum ama buyuk sehırlerdeysen daha rahat bulabılırsın..

ama spor salonlarında, eczanelerde genelde bu urunler satılır eczanelerde felan bıraz daha tuzluya patlar sana ama ınternetten daha uygun fıyata alırsın..

birde ınternetten yasadıgın sehırde bu tarz urunlerı satan yerler olup olmadıgını aratabılırsın kı buyuk ıhtımallede vardır...

5. SANDOW

SANDOW Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    muhendis
    Yer:
    istanbul
    Sevgili Forumdaslarım,

Bu spora bir iki sefer niyetlensem de hic bir seferinde uzun vadeli devam ettiremedim. Ancak 2.5 aydır ciddiyetle yeniden ve azimle saldırdım. Artık supplement kullanımına baslamak istiyorum. Boyum 1.77 kilom 90kg. basladıgmda 100 kg ve %32 yag oranında berbat bir durumdaydım. Simdilik gidisatım iyi ve bunu guzel bir supplement destegi ile taclandırmak istiyorum. Amacım once <%10 civarı bir yag oranına kadar zayıflayıp ardından 85kg de sabitlemek. bb.com dan asagıda ki supplementleri siparis etmeyi dusunuyorum. Eksik yada baska onerileriniz olursa bunları duymaktan cok memnun olurum. İlgilenen herkese simdiden cok tesekkurler.
    1.Universal Animal Cuts
    2.Optimum 100% Classic whey (5lbs)
    3.Optimum glutamin Powder 600 grams
    4.Ultimate Nutrition BCAA , 1000 mg/60 capsuls
    5.Weider Creatine monohydrate,500 grams

Sayfayı Paylaş