Supplement seçmek , almak ve kullanmak

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve firebird tarafından 18 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli arkadaşlar
    yaklaşık 5 aydır forum içinde supplement bölümünün en büyük takipçisiyim ve genel olarak üyelerin sıkıntısı seçim yapmak almak ve kullanmakta sıkıntıları olduğunu görüyorum ve bu sıkıntıları aşmak için bu yazıyı hazırlama gereği duydum , soru cevap yöntemi ile sizlere Türkiyedeki bir vücutçunun nasıl sporcu gıdası temin edebeileceğini nelere dikkat edeceğini ve hangi şartlarda alacağını anlatmaya çalışıcam.

Spora yeni başladım hemen gelişmek istiyorum neler kullanmalıyım ???

Vücut geliştirme sporunda temel oluşturmak için kaliteli protein ve karbonhidrat almamız gerekiyor ve bunları aldığımızda kas oluşumumuz daha hızlı sürede gerçekleşiyor ama bunları yapmadan " param var hemen bi amino bide protein tozu alayım" diyorsak o zaman temelimiz sağlam olmaz , vücut geliştirme en çok zaman gereken spor dalıdır ve ilk 6 ay çok önemlidir , bu 6 aylık sürede kaliteli protein ve karbonhidrat alan birisi oluşturduğu temele daha sonra supplementler ile takviye yaparak ölçü kazanmaya başlar , daha sonrasında profesyonellik ve yarışma hazırlığı düşünülürse özel program ve takviyeler devreye girer ama bunları yapmak için en az 3 yıl bu sporu bir fiil yapmak gereklidir , bilinçsiz yapıldığı takdirde kötü sonuçlar doğabilir. Sonuç olarak ilk 6 ay doğal yoldan kaliteli protein ve karbonhidrat almak en iyisi

6 aylık süre bitti şimdi ne kullanacağım ?

Vücut geliştirmenin ana supplementi amino asittir özellikle "kolum büyümüyo artık 38cm de kaldı " serzenişlerinin bir numaralı çaresidir , beraberinde ekonomik durum müsaitse kaliteli bir whey protein kullanılması dahada faydalı olur , amino ve protein seçimi yaparken seçtiğiniz ürünlerin adını forumdaki arama bölümüne yazın ve arattırın mutlaka ürün hakkında kullananlar tarafından yazılmış bir detaya ulaşırsınız.

Güçsüzüm hangi supplementi almam lağzım ?

Güç konusunda öncelikli söylenecek şey beslenmedir , düzenli kırmızı et yiyen birisinin güçsüz olmasına imkan yoktur , vücut geliştirme sporunda aşama kaydetmiş herkes mutlaka kırmızı et tüketir çünki kırmızı et yediğimizde testosteron oranımızda artış olur , eğer et yiyemiyorsanız ve yemek ile aranız çok iyi değilse tribulus içeren ürünler kullanabilirsiniz , tribulus hakkında detaylı bilgiler forumumuzda fazlasıyla mevcuttur arama bölümüne tribulus yazmanız yeterlidir.

Supplement almak istiyorum ama sahte çıkarsa ?

Heryerden supplement almayın , kapak bantına dikkat edin açık ürün sakın almayın , eğer bir dükkandan alıyorsanız üzerinde tarım ve köy işleri bakanlığı onayı ve ithalatçı firmanın yazısını arayın , internetteki Türk sitelerden alıyorsanız aynı şekilde bu yazılara dikkat edin , açık artırma sitelerinden alıyorsanız satıcıdan bu ürünü aldığı amerikan şirketin faturasını isteyin , yurtdışından alıyorsanız netrition bulk nutrition ve bb.com harici yerlerden almayın (detaylı bilgi yurtdışından supplement konusunda var)

En ucuz fiyata nasıl alırım ?

Kesinlikle yurtdışındaki sitelerden temin edersiniz ama %10 gibi düşük bir ihtimal gümrüğe takılma riskini göze almalısınız çünki vitamin içerikli ürünler gümrükten geçmesi için analize ve sağlık bakanlığı izinine tabiidir ve bunuda kolay kolay alamazsınız malınız gümrükte kalır, internetteki türk sitelerden bazen uygun fiyata supplement bulma şansınız yüksek ama devamlı takip gerektirdiği için fazla tercih edilen bir yöntem değil.

Supplement aldım fakat nasıl kullanıcam ?

Doğru ürünü sçetikten sonra çalıştığınız programa ve ağırlığa göre supplement kullanımı yaparsınız , bunun için forumdaki hocalarımıza özel mesaj ile sorularınızı yöneltebilir ve kullanım şekillerini öğrenebilirsiniz , forum içindeki hocalarımız bütün üyelere ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaktadır (sağolsunlar bana defalarca oldular)

Umarım bu yazım tüm arkadaşlarıma faydalı olur

Saygılarımla

skrillex10, Ahura-Mazda, victor1 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    peki internette güvenilir satış yapan supplement siteleri var mı?
    bildiğin site varsa yazarsan (reklam olmasın diye özel msj atabilirsin) sevinirim teşekkürler

3. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    hangi suplementleri aldığını yazarsan açıklama yaparız

ilbilge_11 bunu beğendi.
  4. victor1

victor1 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknik SErvis Experi
    Yer:
    istanbul- BAYRAMPAŞA
    gereklı bır konuya açıklık getırmışsın. teşşekürler. --forumun ana sponsoru var . oradakı yetkıler iyi yonlendırıyorlar.

5. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    forumun sponsor sitesini inceledim başka siteleride inceledim ancak optimumun whey proteiniyle creatin complexini almak istiyorum ve en uygun fiyat veren yer başka siteler (adını yazınca siliyorlar ) o nedenle bu soruyu sordum ancak tam cvp almam mümkün değil sanırım.

yinede teşekkür ederim

6. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    birçok kişi yabancı ülkelerden getirtiyor daha avantajlı olduğu için ama gümrük olayı tehlikeli

Sayfayı Paylaş