Supplement Seçimi ve Tavsiyesi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mertttt tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mertttt

mertttt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 2 yıldır body sporuyla ugrasıyorum , su ana kadar hiç bir supplement almadım..

İyi sayılacak derecede bir vücut şekline sahibim..

Spor salonunda bir kaç arkadaş Gainer kullanıyorlarmış , hoca dahil bana tavsiye ettiler..

Kas olarak biraz daha gelişmek fakat bunu yaparken mevcut yagları yakmak istiyorum..

Hedefimdeki vücut cok kaslı degil ama fit sayılacak bir fizige sahip olmak..

Boyum 1.92 , kilo 89 .

Amacım kasları biraz daha parçalamak ve belirgin hale getirmek , aynı zamanda mevcut yağları minimum a indirmek..

Bu konuda sizce Gainer mı kullanmalıyım yoksa protein tozumu ?

Gainer yada protein markası olarak ne tavsiye edersiniz ?

Protein ve Gainer ların kullanımı hakkındada bilgi verebilirseniz sevinirim...

Saygılar..

2. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Forumda yeterli bilgi var arama yapmalısın ama protein tozu derim tabii .

3. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    tabiki protein tozu optimum universal weider olabilir

4. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu, senin amacın için daha çok gereklidir.
    Gainer ile hacim yapar, kilo alırsın..
    Konuda sana tavsiye edecek 1-2 kişi olacaktır ancak. Forumda protein tozu anketlerini biraz incele. Ama şunu bil ki her supplement herkeste aynı etkiyi yapmıyor. Kendine yarayanı bulmanın en iyi yolu, maddi durumun da uygunsa denemektir.

Son düzenleme: 28 Ekim 2009
    mertttt bunu beğendi.
  5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Aminoasit ve özellike likit olanları da alabilirsiniz. Supplement ile 2 sene beklemek ile bence iyi etmişsiniz, insanlar acele edip 1-2 ayda başlıyorlar ve etki alamıyorlar. 4.ayında nox kullanıp bu hiç bir işe yaramıyor diyenler var bir sürü. Siz tam supplement alma zamanına gelmişsiniz, iyi bir verim alabilirsiniz. Gainer dan uzak durun, arkadaşların dediği gibi whey protein tercih edin.

mertttt bunu beğendi.
  6. mertttt

mertttt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplar için teşekkür ederim , optimum nutrition %100 whey protein tozu almaya karar verdim , bu iyi bir markamıdır tavsiye edermisiniz ? bunu antremandan öncemi sonramı almalıyım ?

7. Siyah59

Siyah59 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    iyi bir seçim yapmışsın.özellikle antremandan sonra su ile alınması tavsiye edilir. gece yatmadan önce süt ile karıştırılıp içildiğinde uykuda vücudun beslenmesinde etkili olur. sabah kalktığında su ile alınabilir ve yaklaşık bir saat sonra arkasından güzel bir kahvaltı. kolaylıklar dilerim.

8. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Optimum u bende kullanıyorum iyidir kullanımına gelince,sabah kalkarken 1 ölçek, antreman sonrası 1 ölçek,yatmadan önce 1 ölçek(genelde süt ile tercih edilir).Ama ben günde 2 kere kullanıyorum maddi durum yüzünden :)

9. mertttt

mertttt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozunu hergünmü alıyoruz günde 3 defa yoksa sadece antreman yaptıgımız günlermi ?

Herhalde her gün alınıcak , antreman yaptıgım gün ve bir gün sonrası kullansam olurmu sadece ?

10. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    ben2 farkli protein tozu kullanirim genelde bi hardline in ucuz bi urununu kullanirim ogun aralarinda alternatif olsun diye boylece maddi acidan zorlamiyo fazla
    ant. gunu sabah su ile optimum- antrenmandan once su ile optimum- ant.dan sonra su ile optimum- yatarken sutle optimum
    antrenman yoksa sabah su ile optimum - yatarken sut ile optimum.
    bunlarin haricinde ogun aralarinda biseler yeme sansimyoksa ki ogrenciyim olmuyor hardline kullanirim genelde %80whey yada power pro tercihimdir bikere soya proteinide kullanmistim.
    yatarken ve kalkar kalkmaz optimum mutlaka kullanirim icinde glutamin ve bcaa var cunku.

11. mertttt

mertttt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    protein shake ' i antremanın hemen ardından mı almalıyım yoksa 45 dk sonramı ?

Antreman a baslamadan 45 dk önce mi almalıyım birde ?

Sayfayı Paylaş