Supplement Sırası

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve yenibasici tarafından 23 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yenibasici

yenibasici Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar bu alınma sırasıyla ilgili bi kaç sorum olucaktıda

Bende Hardline Bipro vede sıvı aminoasit kullaniyorum.

Proteini Antrenmandan 1.30 Saat once ve antrenmandan hemen sonra alıyorum
    aminoyuda anterenmandan hemen sonra alıyorum.

Dogru mu yapiyorum?

2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bence önce almak yerine güzel bi öğün yemek ye, öncesinden aldıgın proteini de gece yatmadan al süt ile daha iyi olur.. :)

3. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    ANTREMANDAN ÖNCE PROTEİN ALINMASINDAN YANA DEĞİLİM
    UYARI

Çalışmaya başlamadan hemen önce kesinlikle protein desteği içmeyin!

Bazı insanlar kendilerine bir enerji artışı ve çalışmadan sonra da kendilerine gelmeleri için bir yarar sağlayacağını düşünerek çalışmaya başlamadan hemen önce içerler. Aslında, bu sadece midelerine oturur ve onları şişirir. Çalışan kaslarına gitmesi gereken değerli kan tekrar sindirim sistemine döner ve sindirim sistemi de bunu sindirmeye çalışır. Aynı uyarı antrenman sırasında protein almak konusunda da geçerlidir. Bunu kesinlikle yapmayın!

Protein tozu almak zayıf bir diyeti ya da kötü bir programı telafi etmeyecektir. Ancak kuşkusuz antrenman çalışmalarınızda sizi desteklemeye yardımcı olur. Doğru zamanda alın ve emeğinizin karşılığını gelsin.

Saygılarımla,

Ayhan Ökten

Neksus Gıda Ticaret

www.supplementler.com

Fitness Eğitmeni

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    antremandan en az 2-2,5 saat evvel bol proteinli ama hafif bir şeyler yersen daha iyi olur

böylece antreman saatinde midenin yükü fazla olmaz, üstelik protein kanına karışmış olur...

nedense hep 2 saat diye geçiyor ama bana kalırsa 3 saat. zira proteinini özellikle etlerden alırsan sindirimi uzun sürer. süt ürünleri bile olsa bence antremana başlarken midede sindirim bitmeye yüz tutmuş olmalı.

5. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    whey in alınacagı en dogru zamanlar sabah kalkar kalkmaz ve antremandan hemen sonra

6. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bence sabah almak sadece düzensiz beslenenler için geçerli.Ben sabah kalkınca 4-5 tane yumurta bolca peynir ve süt içerim.Emin olunki wheyden daha etkili olur.Whey bence sadece antrenman sonrası su ile ve yatmadan öncede süt ile alınmalı.Yada yatmadan önce sadece 2 bardak süt içmek bile yeterlidir diye düşünüyorum.

7. yenibasici

yenibasici Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aminoasit için ne dersiniz ? Antrenmandan 30 dakka once mi alsam yoksa hemen sonra mı? vede farkları nelerdir ?

8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    antremandan hemen sonra ve su ile.
    çok hızlı kana karışma özellikleri olduğu için.

yenibasici bunu beğendi.
  9. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Evt antrenmandan yarım saat önce ve antrenmandan hemen sonra bol su ile almak uygun olacaktır.Ancak aminoasit tabletleri yerine Whey yeterli bence zaten 1 ölçek wheydeki amino miktarını almak için needeyse 15 tane aminoasit hapı yutman lazım.Aminoasitler bu yüzden bana gereksiz geliyor.Whey+creatin+glutamin yeterli gibi görüyorum ben :)

10. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kalkınca vücut katabolik durumda olduğundan en hızlı sindirilen protein ve karbonhidrat cinslerine ihtiyaç vardır yumurtadaki proteinler wheye göre çok daha geç sindirilir bu yüzden sabah kalkar kalkmaz hızlı sindirilen karbonhidrat +whey 30-45dk sonrasında gerçek bir öğün yenmelidir thums:

Sayfayı Paylaş