Supplement marka ve ürün önerisi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ecrsn tarafından 15 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ecrsn

ecrsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ve spora yazıldım yine arkadaşlar. daha önce de belirttiğim gibi 1.56boy 45 kiloyum ve şimdilik tek sıkıntım kas kütlem az olduğu için göbek deliğimin alt kısmından itibaren biriken yağlar. motive olabilmek açısından 1 ayda gözle görülür değişiklik(komple yok olmasını beklemiyorum 1 ayda zaten, gerçi yok olmuşluğu da var ama :D ) sağlayacak kaliteli bir ürün arıyorum. yani amacım o bölgedeki yağı eritip kas kütlesini arttırmak.

öncelikle hangi supplementları kullanmalıym(CLA? BCAA? protein tozu? l-karnitin? vs.)
    ve ikinci sorum hangi markaları kullanmalıyım (weider, UN vb)

2. ecrsn

ecrsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yardım eden :(

3. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Spora baslayali kac ay oldu

4. ecrsn

ecrsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başlıyorum salı günü

5. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Wowww iyi o zaman yeni basliyorsan yap ortaya karisik inan cok iyi gelir!!! Ya nedir bu acele supplement kullanmayi olmazsa olmaz zannetmeyin once adam akilli sporunu yap ilerde kullanirsin.

Predatel bunu beğendi.
  6. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen ecrsn bu ne acele vucudun ne kadar enerji harcayacak ki protein yetistiremiyorsun vucuduna

7. ecrsn

ecrsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle üslubun için teşekkür ederim, burda fikir almak isteyen bir kişiye senin üstündeki üyenin yazdığı gibi cevaplar yazıldığı müddetçe kimse paylaşım yapmaz burda. ben de yapmayacaktım senin mesajını görünceye kadar.

ben supplement konusuna hep uzaktan bakmış, yanaşmak istememiş, gerek duymamış bir insandım. ancak midem küçük, yeterince beslenemiyorum. günlük almam gereken besin miktarlarının çok altında alabiliyorum. eskiden tıkanmazken spor esnasında çok tıkanıyorum ve ağrılarım yine eskiye nazaran daha uzun sürüyor bu yüzden sporda düzen sağlayamaz oldum. bu tarz takviyeler benim için şart yani. ha düzenli ve yeterli beslenebiliyor olsam zaten neden para harcayayım ki bu tarz şeylere?

kaldı ki ben protein istiyorum demedim, yarım yamalak bildiğim iki üç ürünü örnek göstererek ve durumumu anlatarak "sizce ne kullanırsam bu sıkıntılarıma destek olur" diye sordum.

8. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Suan icin elinden geleni yap sporda 2.ayini doldur sonra gerekirse protein tozu kullanirsin.100 gr tavuk gogusu al 2-3 liradir bunda 22 gr protein mevcut.Sabahlari 2 yumurta beyazi ye 6 gr protein alirsin.Bimde derya adında ton baligi markasi var 1 kutu konserve 23 gr civari protein mevcut 3 lu satilanlar 5 lira.100 gr light peynirde 25 gr protein vardır 100 gr yağlı peynirde 15 gr protein vardır. Simdilik bunlari tuketmeye çalış.Canini sıkma bende ayni seyleri yasayan biriyim beslenme programim oturmadı hala.

9. ecrsn

ecrsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fiyattan değil mide almıyor, şöyle diyeyim sabah 9da bile kalksam anca 12de acıkıyorum akşam yemeğini 7de yiyoruz ve arada hiç acıkmıyorum. ciddi anlamda sıkıntım var bu konuda umarım spor iyi gelir buna da. neyse deneyeceğim,artık yine olmazsa alırım. teşekkür ediyorum cevabın için

10. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Acikman icin enerji kaybetmelisin ben kosunca yoruluyorum bir an once yemek yiyesim geliyor.Canin istemedigi zaman meyve ile destekleyebilirsin ara ogun olarak.Önemli degil, kolay gelsin.

11. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Merhaba, tecrübeli arkadaşlar varken bana laf düşmez diyerek sorunu daha açmak için bikaç tavsiyem var:

1) örnek bir günlük beslenme menünü paylaşırsan,
    2) yaptığın idman içeriğini paylaşırsan,
    3) yazdığın supplement ler içinde yeni başlayana önerilecek ve de o da ancak ilk 2 sorunun cevabına göre.. Önerilecek tek ürün protein tozu.. Diğer yandan söylediklerinden anlaşılan beslenme konusunda sıkıntı var.. Dediğin şekilde bir beslenme ile spor zaten eziyet olur.. Ama daha önemlisi sağlığın bozulur.. Uzatmayacam.. Şunu belirtmek isterim supplement beslenme sorunu olan, bazı besinleri farklı sebeplerle yemeğen (inanç,kültür,tercih) kişilerin hayati maddeleri alabilmesi için oluşan bir sektördür.. Fakat o supplementler ile sporcu besin takviyeleri farklı.. Senin beslenme sorunun var gibi.. İmkan varda bir iç hastalıkları doktoruna görün.. Beslenme sadece güç ve enerji değildir.. Arkadaşlar güzel besinler tavsiye etmiş.. İntetnette çeşitli sitelerde kişi göre alması gereken besin öğelerinin ölçülerini veren siteler var.. Özelliklerine göre hesapla, ve atkadaşların dediği besinlerle kendine menü yap, 1 hafta disiplinli olarak buna uygun beslen.. Eğer sıkıntı devam ederse doktora mutlaka git.. Son olarak: idmandaki setleri ve tekrarları ne kadar ciddiyetle uyguluyorsan doğal beslenmeni de bir bütün düşünüp, uyman gerekli.. Nasıl ben tıkanıyorum 3 set değil 1 set yapacım, 8 tekrar değil 3 tekrar yapıcam.. Denmiyorsa.. Denilemiyorsa.. Ben yiyemiyorum da denilemez :) eğer biyolojik olarak yiyemiyorum diyorsan ilk hedefin doktor :) kolay gelsin..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş