Supplement mı steroid mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Mestano tarafından 24 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,bugün spor salonunda bu işi iyi bilen bir abimle bir konuda fikir ayrılığına düştük;
    Ben çok iyi bir supplement kürüne gireceğimi söyledim,o ise bana bunu yapacağıma steroid kürüne girmemi söyledi.Steroid küründen daha iyi verim alacağım kesin(işi bilenlerinde yol göstericiliğiyle) ama ben kalıcı kas istiyorum.Steroid kürü için altyapım var ama steroide karşı olduğum için bu konuyu hiç düşünmedim bile.Aramızdaki tartışmanın konusu ise şuydu:O steroid kürü yapıp bıraktan sonra desteksiz bir şekilde devam edince kasların daha kalıcı olacağını söylerken,ben iyi bir supplement kürüyle daha kalıcı olacağını iddaa ediyordum.Benim gerekçem şuydu:
    -Supplementlar genel olarak proteinlerin yapıtaşlarının parçalanarak çeşitli formlara sokulmasıyla oluşuyor,yani hernekadar doğal olarak beslenerek supplement kadar verim alamasakta,bu tarz kürden sonra doğal besinlerle vücudumuzu büyük ölçüde koruruz.
    Sizin bu tartışma hakkında fikirleriniz neler?

2. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    kürden sonra disiplini bozmazsan daha kalıcı bir yapın olabilir ama bu kürlerin devamı gelir bir kür yaptın kalıcı olmasını istiyorsan bir kür daha yapmalısın önerilerini alacaksın ve bu sana 3-4 küre patlayacak. neden? ilk kür boşa gitmesin. iyisimi sen bildiğini yap madem küre karşısın öyle kal bu işten kopmadıktan sonra kasların zaten kalıcı olacaktır kolay gelsin

3. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Tamamen katılıyorum sana mestano,,steroidler misafir gibi sana hiç beklemediklerini verir ama geride götürürler.Özellikle gençlik yıllarında hissedilmeyen birçok etkide belirli yaşlardan sonra baş gösterir..Doğru yoldasın..

4. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Mestano forumda bu konu hakkında Andre hocanın çok güzel yazıları var.Hatta supplement kür örnekleri dahil var.Çok iyi beslenme ile Supplement kullanmadan vücut yapanların örnekleri dahil var ki onlardan biride Barbarian Conan.İstersen bir arama yapıp bak en azından aklındaki şüpheler gitmiş olur kolay gelsin....

5. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Wolfson zaten konuyu açmadan önce arama yapıp bakmıştım Andre Hocanın yazılarına ancak benim istediğim sorunun cevabını tam olarak vermediği için bu konuyu açtım.

6. KIZILELMA

KIZILELMA Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    SAMSUN
    steroid ve supplement çok farklı şeyler yani etki olarakta yapı olarakta.bildigimiz gıda takviyeleri yani prt tozu a.a. gibi maddeler vucut tarafından alınıp kullanılıyor bunların dogal gıdalardan farkı çok daha kaliteli bir formda olmaları... v.s ama steroidler çok farklı bunlar ya hormonlar üzerine etki ediyor yada direk hormondur .bir steroid kürü yapsan bile en azından bazı supplementleri alman gerekir yani aldıgın steroid kürü prt ihtiyacını ... vs. karşılamaz sadece kas gelişimini uyaracak çok degişik etkileri olur yani vucudun prt kullanımını arttırır ama vucudda yeterli prt a.a vs yoksa çok bir şey yapamaz yapamaz

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka

Sayfayı Paylaş