supplement kullanmayacağım diye karar almıştım fakat...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Berent tarafından 27 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    düşündüm taşındım , sadece beslenmeyle olacak gibi değil. 3 aydır inanılmaz düzenli bi program içindeyim beslenme olsun antrenmanlar olsun. artık yemek yerken midem bulanıyor , iştah konusunda 2 gündür büyük bir sıkıntı içindeyim. günlerdir forumu okuyorum ve aklımdaki supplement kombinasyonu şu şekilde :

1)ultimate glukozamin 90 tablet (sol omzum ve sağ dirseğimde inanılmaz ağrılar var , katır kutur sesler geliyor. glukozamin önerdiler)
    2)universal animal pak 44 paket x11 (kullanıcı yorumlarını okuduğumda hastalıkları inanılmaz derecede engellediğini gördüm , bünyem çok zayıf 2 haftada bir hastalanıyorum. bu nedenle animal pak düşündüm)
    3)bsn nox 1025 gr fruit punch
    4)whey'de kararımı bi türlü veremiyorum düşündüğüm 2 marka var
    -muscletech nitro-tech 1.8 kg çikolatalı
    -bsn syntha-6 2.3 kg çikolatalı
    5)universaldan glutamin'im var onu kullacağım
    6)nox kullanırken kreatin kullanımıyla ilgili ve kreatin markalarıyla ilgili kafamda soru işaretleri var. ama düşündüğüm marka şu
    -muscletech cell-tech
    7)dymatize kazein 1.8 kg çikolatalı
    8)musclepharm bullet proof (uyku problemi olan birisiyim , kullanıcı yorumları hoşuma gitti. uykuya dalmayı kolaylaştırıyor tarzı yorumlar vardı)
    9)muscletech anabolic halo (postworkout için sanırım - açıkçası ne işe yaradığını idrak edemedim)
    10)muscletech nano vapor veya dediğim gibi bsn nox

glutaminin kas ağrılarına etkisi ne kadar olur ? ek olarak bcaa almalı mıyım ? çünkü idmanlarda kendimi en kısa sürede ısıtıp tabiri yerindeyse patlayarak çalışıyorum, tabiki düzenden taviz vermiyorum yani hareketlerden çalma veya başka kas gruplarına yüklenme gibi bi durum söz konusu değil. düzenli çalışıp basabildiğim kadar ağır basıyorum

babam body konusunda benden daha hevesli bu nedenle maddi bi sıkıntım yok , zaten beslenmeye dediğim gibi inanılmaz önem veriyorum ama hem çok sabırsızım hemde iştahta sıkıntı çekiyorum. supplementlardanda yardım almak istiyorum. iştahta bir yere kadar artık yemekleri bir hışımla yemekten gerçekten sıkıldım :/ durum bu. bu kombinasyonla ilgili ne düşünüyorsunuz fazlası nedir eksiği nedir ? yorumlarınız için çok teşekkürler , kolay gelsin

Not : avatardaki benim , yaş 18 , boy 177 , kilo 73

Son düzenleme: 27 Kasım 2012
  2. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Daha 3 aylık bi sporcusun nasıl bi gelişme bekliyordunki 3 ayda? Bu kadar sabırsızsan bu sporda bir yerlere gelemezsin.

Kombinasyonun eksiği ne midir? 10 tane ürün koymuşsun oraya bide glutamin alıyımmı demişsin. Bi kuş sütü eksik. Bu yaşta bu tecrübede bu kadar gıda takviyesi kullanmamalısın. Yakında yemek yememeye başlicaksınz cidden. Sen gıdanı al bi 6 7 ay geçir sonra takviyesine bakarsın.

Sana tavsiyem balık yağı al hem iştah açar hem de zihin açar, zeka gelişimini destekler. Zihnini açarken sen de bol bol forumu oku bu arada

Predatel, Berent ve mr_dblue bunu beğendi.
  3. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bu "yemek yemeyeceksiniz yakında" lafınìn kullanım hakkı bana ait kratos1:)

Ocensers, saq04ever, kratos1 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    yorumlarınız için teşekkürler biraz sinirlenmişsiniz , aslında haklısınız oraya "sabırsız" kelimesini eklememeliydim. bu başlığı açmamın %90 nedeni iştahsızlığımdı , sabırsızlığımı 1 ay öncesine kadar çok arka planlara attım. şöyle izah edeyim iştah durumumu : 5 yumurtalı omleti 5 dakika içinde sömürürdüm , son bir haftadır yumurta sayısını 4'e düşürmüştüm onu bile yerken zorlanıyordum. en son bugün 3 yumurtaya kadar düştü ve nerdeyse elimle ağızıma ite ite yedim , bu durum sinirlerimi inanın çok bozdu. yeterli beslenemediğim vakit vücut sönüyormuş gibi hissediyorum. beni bu başlığı açmaya itende bu oldu geçenlerdede bulk dönemi için supplement önerisi tarzı bir başlık açmıştım o da böyle tepki almıştı o zaman cidden soruyorum , supplement için kaç ay geçmesi gerekiyor ? (flexor'un açtığı bir başlıkta 3 aydan sonra kullanılabilir diyordu) yani bunların karaciğere ahım şahım baskısı yoksa almamın zararı nedir , maddi sıkıntım yok. spor salonunda görseniz beni cidden ne kadar emek verdiğimi anlarsınız. belki üslubum yanlış bilemiyorum. ama bu sporu , spor olmaktan çok sanat gibi görüyorum. inanın sizlerede saygım sonsuz durumum budur umarım bu başlığa tekrar döner ve cevap verirsiniz :)

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Kasım 2012
  5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Berent bizimde sana saygımız sonsuz.
    İnanki yapılan yorumların çoğu senin iyiliğin için.
    Supplement konusunuda açıklıga kavuşturalım.
    Destek ürünler yani beslenmeye katkıda bulunan ürünler.Beslenmeye dikkat edilmedikten sonra cok fazla etki alamayacagın ürünler.Bu ürünlerin üzerinde de aynen bu sekilde yazılar vardır."beslenmeye yardımcı ürünlerdir,ögün yerine gecmez"
    Beslenme konusundada hepimiz aynı sıkıntıları yaşıyoruz.Aynı seyleri yemekten sıkıldıysan bunun caresi supplementlere sıgınmak degil.Farklı tariflerle bu besinleri tüketmek ve besin çeşitliligine gitmektir.
    Supplementler dikkat edilen bir beslenmede açıgı kapatmak icindir.Aç bir vücudu doyuramazlar.
    Sen beslenmene dikkat ederek devam et.Unutmaki bu spor sabır ve fedakarlık sporudur.
    Kimse senin terlerinin ve emeklerinin boşa gitmesini istemez sende istemiyorsan beslenmene dikkat et.
    Sana spor hayatında basarılar dilerim.
    Saygı ve sevgilerimle.

Berent, Predatel ve Chomoloko bunu beğendi.
  6. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Sadece protein tozu kullanman yeter. Supplement e vereceğin parayla çeşit çeşit mevye sebze al daha iyi.

Berent, mr_dblue ve Predatel bunu beğendi.
  7. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Bunun anlami bana kombinasyonumda yardimci olun,sorunsuz 10 farkli (hatta bazilarinin ne ise yaradigini bilmeden) alabilirim mi demek oluyor? arkasindan ise "zaten beslenmeye dediğim gibi inanılmaz önem veriyorum ama hem çok sabırsızım " diye bir cumle :)

Madem beslenmeye onem veriyorsunuz ve maddi sikintiniz yok bu isi gayet guzel bir sekilde supplementsiz de goturebilirsiniz.

Flexor Hoca nin dedigi (buyuk ihtimalle) 3 aydan sonra eger gun icinde (cesitli sebeplerden dolayi) karsilayamadiginiz gunluk protein ihtiyacini protein tozlarindan saglamaktir. Gidip size 10 cesit urunden olusacak bir kombinasyon onerecegini sanmiyorum :)

Berent ve mr_dblue bunu beğendi.
  8. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    3 ayda olmadı diye bu kadar supplemente başlıyorsan 6 ayda gene olmadı diye steroide de başlarsın sonra gene olmuyor diye anabolik ne kadar madde varsa denemeye kalkarsın sabırsızlığın sonu kesinlikle bu emin ol bunları rencide etmek için söylemiyoruz az çok tecrübe sahibi olduğumuzdan tavsiye veriyoruz ki çoğunluğun yaptığı hataları sen de yapma.

Ayrıca istersen 50 tane ürünü kombine et edeceği fark %10 u geçmez o da beslenme düzgünse anca.

Yoğun antrenman, sağlam beslenme ve yeteri kadar dinlenmeden başka birşeye ihtiyacın yok, supplement illa alacaksan whey+creatin al bu 2 si yeter şimdilik sana, vücudun oturduğunda kapasiten arttığında yaparsın supplement kombinasyonu şimdi bunun için çok erken ve gerek yok.

Son düzenleme: 27 Kasım 2012
    Berent, Predatel ve mr_dblue bunu beğendi.
  9. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    Madem asıl sebep yemeklerdeki iştah kesikliği, şimdilik sadece protein tozu al. En azından seni biraz motive eder, yemek düzenine tekrar geçiş sağlarsın ve biraz olsun protein eksiğini kapatır. Bu şekilde kombineyi 1-1.5 sene sonra platona ulaştığında yaparsın bana göre.

Berent bunu beğendi.
  10. brhmcr

brhmcr Guest

Senin gibi yeni baslamis biri icin cok ama cok agir bir kombinasyon. Ama guzel etut etmissin. Kombine yaparken dikkat edilmesi gereken bir husus kombine urunlerin ( Halo, cell-tech gibi ) iceriklerinin toplama etkileri.

Yani toplamda vitamin degerleri amino degerleri dikkate alinmali. En son kombinesini yaparken kratos1 cok dikaktli davraniyordu o konuda.

11. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Evet biraz çalmış oldum. Hemen de yakalandık :)

Evet biraz pimpirikliyim o konuda doğru mu yapıyorum yoksa zaman kaybımı bilemiyorum :) Bu tarz kompleks ürünlerin içinde birden çok şey var. O yüzden toplamda aldığınız miktarların ihtiyacınızın üstünde olmaması için dikkat etmek gerekiyor.

@Berent; dediğim gibi bence senin böyle bi kombinasyon yapman için daha zamana ihtiyacın var. Belli bir seviyeye gelmen, artık vücudunun cevap vermiyo olması gerekiyor. Madem beslenmende aksamalar mevcut bence bi wheyle başlayabilirsin takviyeye. İştah için de balık yağı kesinlikle öneriyorum. Yumurta ise omlet yerine haşlayıp yersen daha hızlı tüketebilirsin bence ekmek filan yememiş olursun hem ve bende sendeki durumun tam tersi oldu. 4 5 yumurta yiyemezken şu anda 7 8 tane yumurta ve yanında kahvaltılık yetmiyor sabahları :)

mr_dblue, Berent ve (silinen üye bunu beğendi.
  12. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    yorumlarınız için çok teşekkürler , gerçekten motive edici cümleler var :) sanıyorum genel düşünce whey üzerinde , yorumlarınızdan sonra almayı düşündüğüm tek supplement whey şuanda. bakalım , bundan sonraki başlığım 9 ay sonra olacak :)

Rinkushichi, mr_dblue ve (silinen üye bunu beğendi.
  13. teamst

teamst Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Bugün de salona gittim ... Her gün ki gibi :)

Berent bence anahtar nokta imzanda saklı. Her gün çalışmak kazançtan çok kayba neden olabilir, geri kalan herşeyi diğer arkadaşlar yazmış zaten, başarılar.

Berent bunu beğendi.
  14. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    teamst , o işin esprisiydi. farkındayım :D overtrain olayını biliyorum. 2 gün antrenman 1 off yapıyorum. teşekkürler :)

teamst bunu beğendi.
  15. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bu kadar fazla ürün kullanırsan senin düzeyinde ki bir sporcuda yaşayacağın tek şey '' israf ve idrarla atılımdır ''. Parana yazık edersin ve bünyene yazık edersin.

1-NO ürünleri için çok erken. Onun için nano vapor - bsn no-xplode gereksiz
    2-Bullet proof uyku ürünü değildir. İçerisinde ki etken maddeler yardım eder. Ama klasmanı farklıdır.
    3-Muscletech halo yine senin düzeyinde ki bir sporcuya fazla. Sonuçta sen bcaa ve glutamine ile recovery sağlayabilirsin
    4-Animal pak içerik olarak çok iyi bir multivitamindir. Fakat sana yine fazla bir ürün. Onun yerine daha düşük dozaj ve içeriğe sahip bir ürüne yönelebilirsin. Benim kombinem de bile bir çok ürün varken. Gereksiz olanları çıkarıyorum bunlardan biri animal pak. Daha düşük içeriğe sahip bir ürün kullanmaktayım.

Senin şuan kullanabileceğin ürünler, protein tozu, bcaa, glutamine bir de creatine eklersin. Vitamin ve eklem sağlığı ürünü dışında

16. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    kauss sizede çok teşekkür ederim :) , elimde universal'ın glutamin'i var yarısı duruyor hala. yanına muscletech nitrotech whey ve yine muscletech'ten cell tech kreatin düşünüyorum sizlerden aldığım yorumlar sonucunda kararım budur. bcaa'yı biraz araştırmam gerekiyor pek bi bilgi sahibi değilim. ayrıca iştah sorunumun kaynağı omletmiş. bunu farkeden kratos1'e çok çok teşekkür ediyorum. az önce 5 yumurta haşladım , yumurta salatası yaptım ekşili. çok daha rahat gidiyor bu şekilde :) durum böyle. herkese kolay gelsin ve tekrar teşekkür ederim :)

Ocensers ve kratos1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş