Supplement Kullanma Sırası Ve Protein Araştırması

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Ehlisuur tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba.

Şu an elimde ON Creapure ve ON Whey mevcut,Gaspari Aminomaxx 8000 ve Glutamin de var.

Bu ürünleri nasıl kullanmalıyım ? Ben sabah ve antrenmandan sonra Whey,gece yatarken Glutamin, Antrenmandan sonra amino kullanıyorum.Creatin ise antrenman sonrası whey ile karışık.

Bir de sormak istediğim birşey var,190 lira bütçe ile alabileceğim en performanslı protein ne olabilir ? Nitrotech düşünüyorum Performance serisi.Ne dersiniz ?

Ve gece için casein almayı düşünüyorum.Casein'in günlük almamız gereken protein miktarına dahil etmeli miyiz ?

2. hc

hc Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle supplement stacklerinde bu kadar ileri seviyede kullanım bence gereksiz ve mide, bağırsak ve böbreğe binen ekstra yüktür .

ama kullanım açısından ille de tavsiye istiyorsan

glutamin sabah açkarna -idman 15 dk öncesi ve yatmadan önce şeklinde

creatini idman öncesi 2 gr ,sonrası 3gr şeklinde kullan

amino asiti idmandan hemen sonra ve katabolik olduğunu düşündüğün günün herhangi bir anında efektif olması açısından kullanabilirsin

wheyi de tercihe bağlı olarak öğünler arası yarı aç tokluk durumunda ve ağırlığına göre idman sonrası alabilirsin

casein yanlızca gece alınmalıdır idman öncesi ve sonrasında ekstra maliyet ve sindirim demektir .

ama bu kadar ek besini vücudunuz nasıl sindiriyor anlamış değilim şunu garanti ederim ki yarısı boşaltımla beraber telef oluyor ,(performans artırıcı farklı bir sentetik kullanmıyorsanız steroid ,prohormone ,hgh vb.) o nedenle mümkün olduğunca doğal beslenin caseinin alternatifi yağsız süt veya yağsız süzme peynirdir rahatça tüketebilirsin .

çok supplement =çok gelişim değildir ,suplement gerektiği kadar kullanılmalıdır oda besininizi eksiltmeden veya ona göre programlamadan ek olarak alınmak kaydıyla kullanılır ,bunun dışındaki tüm kullanımlar anlamsız bir placebo etkisi peşinde koşan bilinçaltınızın eseridir,ve böbreklerinizin aynı zamanda da prostatınızın gereksiz mesai yapmasını sağlar .

Ehlisuur bunu beğendi.
  3. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    şöyle diyelim o zaman.

190 lira bütçe ile alabileceğim en iyi protein ne olabilir ?

*Muscletech Nitrotech Performance
    *Dymatize ISO-100
    *Optimum Platinum Hydro Builder
    *Ultimate Nutrition Prostar

Gönlüm Nitrotech istiyor ama o parayı verdikten sonra servis sayısı gözüme çok az geliyor.1 kutu kullanmış olmak için kullanmak saçma geliyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:44 ----------

Flood olacak ama özür dilerim, *Ronnie Coleman Pro Antium da var.

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Öncelikle bu bilgileri nereden aldın adama çok supplement kullanma demişssin günde 3 kere glutamine önermişsin ? İdman öncesi glutamine alan ben seni gördüm sadece

Creatine 5 idman öncesi 5 idman sonrası günde 10 grama kadar kullanılabilir. Ama birşey sölüyorsan açıkla idman öncesi alınması güç artışı yapar idman sonrası alınması recovery etkisini arttırı.

Amino asiti idman içinde yada gün içinde istediğin saate kullanabilirsin.

Whey e gelince günde 1 kere alıyorsan sabah aç karnına 2 kere alıyorsan sabah ve idman sonrası.

Casein sadece gece alınmaz idman sonrası whey ile birlikte alınacak casein ciddi anlamda fayda verir. Örneğin 25 gram whey 7 -10 gram casein gibi bir oran ile alınabilir.

Hc 'nin mesajı üstündeki görüşlerimi belirttikten sonra.

----------------------------------------------------------------------------

Aldığın her proteini günlük alımına dahil edeceksin casein sütten elde edilen uzun salınımlı proteindir. Sonuçta protein yani eklemen gerekir.

190 tl bütçe ile cidden çok iyi ürünler alınabilir.

1-) ON platinum hydrowhey (amino profili olarak en iyisi)
    2-) Scitech iso best
    3-) Dymatize İso - 100
    4-) Optimum gold whey
    5-) ultimate iso 93 ( 5. sıraya yazdım ama bence buda ilk 3 ile aynı sayılır)

5. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    glutamin için sizin öneriniz nedir ?

Protein içinse Dymatize ile Pro-Antium arasında kaldım.Pro-Antium da çok methediliyor ve üstelik 30 lira daha ucuza temin edebiliyorum.

Hacim artışına en çok faydalı olacak profilde ürünler kullanmak istiyorum.Creatin olması önemli değil proteinin içinde.Haricen mevcut zaten.Glutamin de zira.

6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    bence glutamıne ye para verme ben zamanında aldım ama bir fayda göremedim dymatize güzel bir ürün ama tercih senin ben dymatize ve optimum hariç kullanmıyorum artık.

Creatine alırsan tabiki faydasını görürsün ancak sunu belirteyim bu supplementler mucize değil

Sayfayı Paylaş