Supplement kullanım programım (öneri ve fikirlerinizi rica ederim)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve oguzugur tarafından 24 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. oguzugur

oguzugur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar V.G. ye yeni başladım bu hafta birinci haftam.
    Önceden de uzun süreli bir sopr geçmişim vardı ama aradan 5 yıl geçti.

27 Yaşındayım.

Aşağıdaki şekilde bir supplement kullanımı planlıyorum.

1. Ay - Protein ağırlıklı beslenme (forumda verilen örneklere uygun bir şekilde) + L-Carnitine.
    (Sadece göbek kısmımda az bir yağ kütlesi var bunun için L-Carnitine 1 kutu 30x1000 mg kullanım uygunmudur? )

2. Ay - Protein ağırlıklı beslenme + Optimum Nutrition Whey Gold

3.Ay - Protein ağırlıklı beslenme + Optimum Whey + L-Glutamine

Bu şekilde bir beslenme ve supplement kullanımı sizce uygun mudur ?
    L-Carnitine ise gerçekten fayda sağlarmı , denemiş olanlar ve fayda gçrmüş olanlar var ise görüşlerini rica ederim.

Teşekkürler.
    ;)

2. operation

operation Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    0
    Oğuzuğur merhaba,

-Uzun süre spor geçmişim dediğin body building ise univeral 3001 amino, muscetech hydroxycut ve yağsız,karbonhidratsız bir protein tozu(isocool) kullanabilirsin.
    -Yok eğer Vg ye ilk defa başlıyorsan. Protein tozu ve hydroxycut şimdilik yeterli olabilir. Günlük karbonhidrat alımını aşağıda tutmanı tavsiye ederim.Bu şekilde 3 ay devam edersin yaz sonunda da creatin li ve çeşitli ürünlerle desteklenmiş güzel bir büyüme kürü yaparsın.
    -l carnitine açıkçası bende bir işe yaramadı illegal olmasına karşın efedrin kıyaslanmayacak kadar üstün carnitinden. Fakat hydroxycut varken efedrinin risklerini göze almaya değmez. Malum kalbe çok yükleniyor.

oguzugur bunu beğendi.
  3. oguzugur

oguzugur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mesajın için teşekkürler operation.
    Daha önce 1996-2003 yılları arası kick box çalıştım ki VG ile hiç bir bağlantısı bulunmuyor spor olarak.
    Peki ,
    Forumda ilk 3 ay protein vs kullanmamak gerekiyor diye yazıyor.
    Çalıştığım yerden hemen başlaman gerekir diyorlar , daha önce de 1 ay kadar VG yapmıştım ve whey kullanmıştım.
    Açıkcası 3 aylık bir bekleme bana biraz uzun gibi geliyor ki 3 ayda fit olmak gibi bir hedefim var benim yani seninde dediğin gibi ilk üç ay fit bir forum yakalasam daha sonra ki 3 ayda da hacim yapmaya çalışsam sanıyorum 6. ay sonunda güzel bir durum gelmiş olmam olası,diye düşünüyorum.
    2.Ay başlangıcında yani temel egzersizlerden bölgesel çalışmalara geçince supplement kullanımına başlamak bana uygun gözüküyor.
    Tabii ki de eskiler , profesyonel yapanlar benden iyi biliyorlardır.
    Sadece merakımı gidermeye veya doğru olanı uygulamaya çalışıyorum.
    Tekrar teşekkürler.

4. operation

operation Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    0
    2003 ten beri spor yapmıyorsun, ondan evvelde sadece kick box yapmışsın ve 3 ayda supplement kullanıp fit olma niyetindesin. Boyun kilon hakkında bilgi yok vg geçmişin yok ve başlayalı 1 hafta olmuş.Supplementler sihirli değnek değildir.Bana sorarsan güzel bir diyet ve kardio ağırlık çalışmalarını sabırla sürdür.3 ay sonunda mucize olmasada mutlaka değişiklik olur vücudunda.Ürünleri dediğim gibi kış aylarına girerken 3-5 çeşidini güzel bir şekilde kombine eder kullanırsın.

Yeni başlayanlara hemen proten tozu,amino vb.. ürünler satmaya kalkan hocalar öğrencinin beslenmesinin yeterli olup olmamasını öncelikle öğrenmesi gerekir diye düşünüyorum.Adam yetersiz besleniyorsa elbette ürün kullanacak ama saglam beslenen birinede ısrarla ürün satmak etik değil.

diez bunu beğendi.
  5. oguzugur

oguzugur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kimse bana zorla birşey satmaya kalkmadı.
    ayrıca benim yazımda 3 ay da supplement kullanarak fit olmak istediğim yazmıyor.Yanlış anlaşılma var.
    3 Aylık güzel bir beslenme ve sıkı bir çalışma ile gayet güzel fit olunabilir diye düşünüyorum. Tabii ki bu vucutu sağ kütlesi dolu bir insan için geçerli olmayabilir. 1.83cm / 76 kg im ben. (yağ/kas vs detaylarını daha sonra eklerim)
    Vucudumda tek yağ göbek kısmımda var ve sanıyorum ki en fazla 2-3 kg lik bir kütledir.

Supplemet kullanımına gelince , yeterli miktarda beslenemeyen yani günlük ihtiyacı olan proteini alamayan kişiler gayet güzel bir şekilde protein takviyesi alabilirler diye düşünüyorum. Bu protein sonucta dışkı olup gitmez. Mutlaka bir faydası dokunur.

Sonuc olarak gelecek hafta pazartesi günü beslenme + optimum gold şeklinde ve flexor un belirttiği 2.ay programına başlıyorum.

Bugünden fotoğraflarımı çekeceğim.
    2,5 Ay sonunda ilk 3 ay içinde supplement takviyesinin bir faydası olup olmadığını fotoğraflar arasında ki farktan kontrol ederiz ;)

Sayfayı Paylaş