supplement kullanımı..tavsiyeleriniz...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve noble_man tarafından 24 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. noble_man

noble_man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar,forumu büyük bir hevesle takip ediyorum,ancak aklıma bir kaç soru takıldı.ben şu anda hardline sıvı l-carnitin ,hardline amino 2000,birde günde bir tane gnc nin solocaps adlı vitaminini kullanıyorum.haftada 4 gün idman yapıyorum.ancak bu ürünlerin yağlarımı yakıp yerini kaslara bırakması için yeterli olup olmadığını bilmiyorum??sizce bunların yanında başka ürünlerde kullanmalımıyım???

birde benim ingiltereden supplement getirtme şansım doğdu,ancak oradan aldırıp buraya kargo ile göndertirken gümrük ödüyormuyuz?yani fiyat olarak daha ucuz oluyormu?ayrıca sizce amino,yağ yakıcı protein tozu olarak hangi ürünleri getirtmeliyim?

yanlış birşey söylediysem lütfen kusuruma bakmayın,forumu takip ederek elimden geldiğince öğrenmeye çalışıyorum...

2. efebulbul

efebulbul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aekadasım kılo ve boyunu falan yazarsan cok daha faydalı cevaplar gelır senın boyunu fızıgını bılmezsek yag yakımıyla ılgılı bırsey soyleyemeyız.onun dısında
    whey proteın,creatıne,amıno asıt,bcaa,glutamine tarzı urunler alabılırsın
    forumun supplementlar bolumunu dıkkatle oku yukarda saydıgım urunlerın a-z sını bulurusn
    saygılar

3. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Ingiltereden ürün getirttiginde gümrek amcalar paketi acip kontrol ederlerse gümrük parasi aliyorlar. Bu birazda sans isi. Sansin Yaver giderse o zaman yirttin demektir :D
    Ingiltereden supplement siparis yapacaksan ben sana Dorian Yates ürünlerini tavsiye ediyorum. Tr de hardline hakkinda iyi mi kötümü diye bilgim yok cünkü ben yurt disinda kaldigimdan kullanan insanlara rastlamadim. Tr de kullanan cok varmis. Onlara sormalisin. Ama ingiltereden siparis etme durumu varsa bu sansini dene bence.

4. lazylounge

lazylounge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    Kiev
    Dexter'in dedigi gibi gumruk tam bir sans isi ama genelde belli bir meblagdan yuksek faturalanmis kargolar gumruge tabi oluyor. O meblagda zannedersem 100 euro olmali eger degismediyse. Eger yuklu bi supplement almayi planliyorsan siparislerini 100 euroluk siparislere bolmeni tavsiye ederim.

Onun disinda supplement kullanimi hakkinda bilgi istiyorsan olculerinide yazarsan ustadlar daha iyi bilgi verebilirler.

5. noble_man

noble_man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar boyum 173 cm,kilom 78.bel,karın,kalça ve göğüs bölgemde aşırı bi yağlanma var(bb ile tanışmadan önceki bilinçiz beslenmemden dolayı).bb yaptıkça herşey daha güsel oluyor bunu biliyorum .ama birde sizin değerli tavsiyelerini almak istedim ,sizce amino+l_carnitinin yanında almamın bana fadalı olacağını düşündüğünüz farklı bir ürün varmı?

cvplarınız için ayrıca tşkkür ederim..saolun...

6. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    yağ yakma sürecinde (diyet döneminde) kasları korumak için BCAA kullanıldığını duyarım hep. doğruluğu tartışılır ama.

7. noble_man

noble_man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben diyorum acaba birde l-carnitinin yanına cla da mı eklesem?daha mı olur etkili acaba diye düşünüyorum.tabi birde aklımda glutamin var ama o şu anda böyle bir süreçte benim ne kadar işime yarar ki??

8. lazylounge

lazylounge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    Kiev
    Noble-man bildigim kadariyla Cla+L-Carnitine ekstra yag yakimi saglamiyor. Ha zarari var mi diye sorarsan hicbir yerde okumadim zarari oldugu ama faydasi yoksa exstra para vermenin ne alemi var. Duzgun kardiyo yaparsan L-carnitine ile iyi sonuc alirsin. Ustalar ne derler bilmem ama benim bildigim bu.

9. noble_man

noble_man Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    şimdiye kadar cvp veren arkadaşlarıma tşkürrler.arkadaşlar birde bcca+l-canitin kullansam nasıl bir etki verir birde bunu söyleyebilirmisiniz ?

10. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    güzel etki verir. BCAA yag eritmez. Kaslari korur saglamlastirir ve sen yag yakarken kaslar canlanir. Güzel bir fikirde ayni zamanda.

11. ozgur6677

ozgur6677 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Noble_man Bence daha rafine urunler kullanmalısın. Sana tavsiyem oncelikle Whey protein ve multivitamin daha sonra butcene gore once glutamine, bcaa, creatine mono gibi urunlere gitmen.
    Amino asitleri tavsiye etmiyorum. Tum duınyada dusuk konsantrede whey protein yada diger protein kaynaklarını tabletleyip amino asit diye satıyorlar. aslında kullandıgın tas catlasa %65-70 protein iceren haplar. (Tabiki proteinler amino asitlerden olusur). Gercek anlamda free-form amino asit bulman zor cunku, ureticiler kar marjları daha yuksek olan bu tarz urunleri satıyor.

12. hkay12

hkay12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben boy:177 cm kg : 77 6 aydır bb ve cardio yapıyorum. Fakat zayıflamadan yağ oranını düşürmek istiyorum. Bunun için ne tür supplement ve nasıl kullanmam gerekir. Eğer bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş