Supplement kullanımı sorularım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Mephistopheles tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mephistopheles

Mephistopheles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okuyorum
    Yer:
    Ankara
    Merhaba BodyForumtr üyeleri,

Adım Can, şu andan itibaren ben de sizlerle forumda bulunacağım, uzun süredir forumu üye olmadan takip ediyorum, 4 yıldır BB ile uğraşıyorum ancak; geçen yılın Ekim ayından beri supplement kullanıyorum ve sizlere danışmak istediğim bazı şeyler var.

Öncelikle yaşım 21 ve daha yeni 20 kg verdim 1.5 yıl spor yapamadığım için ciddi anlamda bir kilo alımı yaşadım, ekim ayından beri düzenli cardio,beslenme ve supplementler ile net 20 kg vermeyi başardım. 1.77 boy ve şu an 79-80 arası gidip gelen bir kilom var.

Ekim ayında spora başladığımda Weider L-Carnitine 500' ü aldım ve haftanın 5 günü düzenli Cardio ile kullandım (günde 2 tane idmandan 15 dakika önce)

Kasım ayı ortalarında 100 kilodan 93'e düştüm ve aldığım L-Carnitine'i yeniledim.

Aralık ayı ortalarında 86 kiloya düşmeyi başardım sonrasında ise yine Weider'ın sıvı L-Carnitine'i 1000mg, L-Glutamine'i ve Premium Whey'ini satın aldım. Ne yazık ki sıvı carnitine'den beklediğim sonucu elde edemedim

Ocak ayı başında 84 kiloya düştüm 20 gün kullandığım sıvı carnitine ile bir sonuç elde edemedim. Bu yüzden tekrar tablet olan 500mg'lık ürüne geçtim

Mart başı itibariyle 79 kiloyu gördüm ve o zamandan beri kilo düşüşü yaşamıyorum.

2 hafta önce Universal Nutrition ürünlerine merak saldım. Araştırdım, okudum, soruşturdum ve sıkılaşma, kasları daha oturaklı hale getirmek için bir kombinasyon oluşturabileceğimi söylediler. Ben de bunun için şu şekilde bir kombinasyon yaptım.

Animal Cuts,
    Animal Pak,
    Animal Stak,
    Beef Aminos,
    GH Max

İşte sorularım burada başlıyor.

Şu an hali hazırda kullandığım,

Weider Premium Whey,
    Weider Nosx10,
    Weider L-Creatine ve
    Weider L-Glutamine var. Üzerine bu Universal ürünleri de eklendi. Vücudumda gözle görülür bir gelişme var cardio ve düzenli olarak ağırlık çalışmalarımı yapıyorum. Kafama takılan gün içerisinde "36" hap kullanmam ve onun dışında kullandığım diğer supplementlerin suyu var. Çok su tüketiyorum, gerçekten hakkını vererek çalışıyorum ama bu kadar ürünün bana bir zararı olur mu merak ediyorum. Diyetime'de azami önem gösteriyorum ama ne yaparsam yapayım bu kadar kullanımdan sonra yiyecek pek bir yerim kalmıyor su içinde yüzüyor gibi hissediyorum kendimi. Önerileriniz, şunu yaparsan daha iyi olur veya şimdilik devam et ürünler bitince bir süre dinlen gibi söyleyecekleriniz varsa merakla bekliyorum. Düşünce ve önerileriniz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

2. Disturbed58

Disturbed58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yaptığın diyeti tam olarak açarsan daha olumlu tavsiyeler olabilir.

3. Mephistopheles

Mephistopheles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okuyorum
    Yer:
    Ankara
    Sabah haftada 2 kez cornflakes Light süt ile geri kalan günler 3 yumurta yalnızca beyazı
    Öğlen üniversite yemekhanesinde yiyorum genellikle gitmediğim günler eğer öğlen idmanı yaparsam idman dönüşü 400gram tavuk göğsü veya hindi eti yanında beyaz pirinç pilavı veya haşlanmış sebze.
    Akşam light ton balığı (haftanın 2 günü), antrikot veya tavuk göğsü. 1 günü karbonhidrat günü yapıyorum akşam sadece makarna yiyorum. Sebzem eksik olmuyor mutlaka her hafta 2-3 gün akşam sebze yiyorum.

4. Disturbed58

Disturbed58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle supplement kombinasyonun yerinde ancak supplementleri ön plana çıkarman bence çok yanlış . Önceliği beslenmeye vermelisin birçok motivasyon videosunda görebilirsin profesyonellerin ağzından eksik olmayan bir cümle " eat and work hard " ye ne olursa olsun ye biçok şeyden ödün vermeden gerekse bile yemeği eksik etme. Başlangıç seviyesindeysen sabah 5 yumurta beyazını eksik etme. Daha sonra yulaf ve müsliyi indir devamında tavuk et vs. ne varsa programında bunları bitir. Amacım sana beslenme programı vermek değil ama önce yemek ye sonra supplementleri kullan. Bol su tüketimine dikkat et ve bundan sonra supplementlerini kullan emin ol daha verimli olacaktır. Amaç supplementi çok kullanmak değil amaç iyi bir çalışma çıkartıp iyi sonuç almaktır bence. Yemek yemedikten sonra zaten supplementlerden de beklenen sonucu alamazsın tımbıra bağlarsın onlara da yazık olur yani aldığını işedikten sonra hiç bi anlamı yok. ;)

Mephistopheles bunu beğendi.
  5. Mephistopheles

Mephistopheles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okuyorum
    Yer:
    Ankara
    Değerli yorumunuz için teşekkürler. Yemek , evet dediğiniz gibi çok önemli çünkü yemek olmadan ister istemez belli bir süre sonra beden kendini kilitliyor ve gelişim hızı yavaşlıyor.

6. Disturbed58

Disturbed58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Hiç sorun değil yardımcı olabildiysem sevindim.

Sayfayı Paylaş