Supplement konusunda yardımm

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve RmznTR tarafından 18 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle selamlar

yaklaşık 2 aydır salona gidip vücut geliştirme yapıyorum daha öncesinden evde dumbbell setimle arada çalışıyordum vücudum şekil aldı kas artık belli oluyor yani :) ancak şöyle bir sorunum var 1,82 boyum var 65 kiloyum.
    Bugüne kadar her yöntemi bitkisel hapları vs. denemiş olan ve kilo alamayan ben salona başladıktan sonra düzenli bir şekilde dinlenme günlerinde yatmadan önce kazein,antreman günlerindede antreman sonrası MuscleTech Cell-tech alıyordum normalde 63 kiloyken bir iki ayda 67 oluvermiştim taa ki bir hafta öncesine kadar.
    Ne oldu diye sorarsanız ailem bana kıza bağıra Supplementleri elimden aldı.Bi zararı olmadığını anlatmaya çalışıyorum anlamıyolar steroid sanıyolar aldığım şeyi.
    Sizden istediğim bana hem kilo aldıracak hemde protein yani kas büyümesi için lazım olan -antreman öncesi veya sonrası kolay hazırlanabilen- alabileceğim supplementleri söylemeniz.Neden sadece antreman öncesi veya sonrası derseniz aldığım supplementleri salonda dolabımda bırakıcam ve dolayısıyla sadece antreman öncesi veya sonrası alabilicem.Bu arada 18 yaşındayım.

Ben multipower amino whey 2200 almayı düşünüyorum buna katkı olarak ne önerirsiniz?

özet:ben erinmedim sizler daha iyi derdimi anlayın diye bu kadar düşünüp silip tekrar yazdım sizde okuyun bari. :)

Teşekkürlerr :)

2. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    antrenman öncesi ve sonrası whey protein isolate işini görür. amino asit almana şimdilik gerek yok. 2 ayda çıkabiliceğin antrenman temposu sınırlıdır o yüzden supplementlere fazla yüklenmene gerek yok. bunun haricinde evde protein ağırlıklı beslenmeye dikkat et. tavuk, et, süt, yumurta, balık gibi besinler protein ihtiyacını kapamaya yardımcı olur. 63 kilo olduğuna göre günde 120 gr protein alman gelişim için gereklidir.

ispirli ve RmznTR bunu beğendi.
  3. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    ya yanlış anlamış olabilirsin ben daha önceden de evde bi ara baya düzenli çalışıyordum hatta 3 ay öncesine kadar çalışıyordum.Yani salona yeni başladım ama bu spora başlayalı oldu 2 yıl falan.

Ben çok iyi bi düzene oturtturmuştum supplementleri kiloda alırdım aslında daha ama işte elimden aldılar.kazeinin yerine whey kullanırım da şu cell-tech yerine ne kullanmalıyım?

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Daha spor salonunda idmana yeni başlamışsınız. Evde yaptıklarınızı da unutun onlar salondakilerin yerini pek tutmazlar. İşin aslı bu kadar düşük kilo ve salon geçmişinizi hesaba katarsak sadece protein tozu kullanmanızdan yanayım. İşin aslı supplementlerden önce sizi yemek yemeniz lazım. Günde 5-6 öğün kaliteli protein ve karbonhidrat alamadıktan sonra supplementlerden medet beklemeyin. Onlar bu beslenmede limite ulaşıldığında üzerine eklemek için. Supplemente ayıracağınız para ile hergün tavuk ve balığa yatırmanızı öneririm.

sultanmehmed ve RmznTR bunu beğendi.
  5. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle tavsiyen için teşekkürler.Fakat zaten sınırda sayılırım yani çok çok fazla yemek yiyorum en az 6 öğün ama malesef vücudum çok yavaş kilo alıyor.

6. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    kilo almak istiyosan en az kilon çarpı 4-5gr karbonhidrat tüketmelisin. yalnız bunlar basit karbonhidrat (basit şeker ve türevleri ör: dextroz, maltodextrin vs.) olmamalı. daha çok bileşik karbonhidrat tüketmelisin yulaf, bulgur, pirinç, kepekli makarna vs. sadece idmandan hemen sonra ve sabah yataktan kalkar kalkmaz basit karbonhidrat tüketmende yarar var diğer zamanlar kullanmamalısın. ayrıca protein alımınada dikkat edersen kilo alman dahada kolaylaşır. şimdilik supplement kullanımını abartma sadece whey protein yeterlidir.

ispirli bunu beğendi.
  7. ispirli

ispirli Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    hocam idman sonrası ve sabah kalkar kalkmaz neden basit karbonhidrat almalıyız yani yararı nedir? dextroz maltodextrin nelerde bulunur nasıl kullanıcaz bunları

8. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    karbonhidratlar bi nevi protein taşıyıcısıdır ve sentezde önemli görevler üstlenirler. sabah kalktığımızda, uykuda 7-8 saat besinsiz kalan vucut acil protein ve karbonhidrat ihtiyacı duyar. bunun için hızlı sindirilen basit karbonhidrat (dextroz,maltodextrin) ve protein (whey protein isolate veya hydrolize) kullanımı idealdir. aynı durum idman sonrasında da geçerlidir. idmanda nerdeyse tüm enerjisini yitiren bedene bu şekilde besleme ve kendini yenileme imkanı verebiliriz. dextroz ve maltodextrin i toz halinde satın alabilirsin çok pahalı değildir.

Son düzenleme: 21 Aralık 2011
  9. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiştir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş