Supplement Kombinesi ve vücudumda oluşan tuhaflıklar

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve berbes tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar
    3 gün önce yağ yakım işlemi için ;
    Man Vaporize - Man Scorch - DS Lean Extreme - Chromium Picolate-Ester-Vit (Cvitamini) - Yeşil çay-mate-active den oluşan bir kombine yapmaya başladım..
    Supplementleri kutu üzerinde yazdığı şekilde kullanıyorum.Ester-vit ide sabah 2 öğle 1 akşam 1 olmak üzere 4 adet toplamda 2gr alıyorum..Çaylarıda 3 ünü akşamdan demlemeye koyup sabah tan başlayarak gün içerisinde tüketiyorum..
    Şöyle bir sorun oluşmaya başladı..2 günden beri akşamları vücudumun bazı yerlerinde kaşıntı batma gibi tuhaf durumlar var..Sanki iğne batıyormuş gibi hafif hafif batmalar oluyor ve bacağım kolum vs kaşınıyor (çok fazla değil)..Gündüz bir şey olmuyor..
    Hergün 45 dakika cardio ve haftada 4 günde 45 er dakika ağırlık çalışıyorum..
    Günde150 gr protein 90 gr karbonhidrat alıyorum..
    Önce 1 ay biotest hot-rox kullandım 1 hafta ara verdim sonra 21 gün animal cuts kullandım..4 gün ara verip bu kombineye başladım..Ne animal cuts da nede hot-rox da böyle bir şey olmamıştı..

Kullandığım supplementlerin içeriklerini yazıyorum..

Sorun nerde olabilir acaba..C vitamini olan ester-vit mi fazla alıyorum..Yoksa diğer supplementlerin içeriğinde değişik birşeylermi var..Vaporize sesamin oil ve fish oil var..Scorch zaten bildiğimiz termojenik..Sadece lean extreme de ne var onu bilmiyorum..Chromium zaten bildiğimiz krom..Birde çaylar..
    Yardımcı olabilirmisiniz ne olabileceği hakkında

2. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi ben sorununu bilmiyorum da daha büyük sorunu yediklerine bakınca gördüm berbes.

90 gram karbonhidrat ne demek.

Bu gidişle senin yağ değil, kas yakman kaçınılmaz.

Karbonhidrattan kısıp proteini de artırmamışsın.

Toplam bu dediklerinle günlük 960 kcal alıyorsun. Hadi en iyisinden 1200 olsun.

Bence acilen beslenmene bir çözüm bul.

Alınan kiloların çoğunun nedeni bilinçsiz ve kalitesiz tüketilen karbonhidratlardır.

Yulaf ve bulgur gibi çok düşük glisemik indekse sahip karbonhidratları tüketmek sana zarardan çok yarar sağlayacaktır.

Sen ne yaparsan yap, istersen bu kombineye 3 termojenik daha ekle, istersen tirodine tavan yaptır... Yine de senin kafanda tasarladığın gibi vücut hemen yağları yakmaya yönelmeyecektir.

Tamam tiroidin belli bir seviyenin üstünde olması ekstradan yağ yaktırır, ama bu muazzam rakamlar olmaz.

Senin nerden baksan beslenmende 1000 kcal'lik boşluk var.

Kaldı ki yağ yakmak için vücut sıcaklığını 1 derece artırmak gerekir.

Senin cardio yaptığın zamanlar dışında yağ yakımın göze batacak kadar olmayacaktır.

Bu durumda vücut önce aminoasit havuzundaki aminoları yakmaya başlar, sonra da kaslara sıra gelir.

Bence durum vahim, acilen beslenmeye modifiye lazım.

İyi sporlar.

diez, berbes ve küçük kemik bunu beğendi.
  3. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    yüksek yeşil çaydan olabilir

kullandıgın 2 supplementtede yeşil çay içeriği var ve buna ek olarakta içiyorsun

abartı olmuş olabilir

berbes bunu beğendi.
  4. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Aslında besleenme olayına tabiki direk böyle girmedim kademe kademe azalttım..Çünkü platoya girdi vücut..Mecburen bunu aşmak için uyguluyorum..Son 15 gün kaldığı için diyet işleminin bitmesine bu yüzden karboyu kıstım..ama yinede kg*1.2 karbo alıyorum...Protein miktarımda aşağı yukarı kg*2 şu anda..Kas kaybetme konusuna gelince..Göğüs ölçüm 104 cm den 100 cm e düştü 2.5 ay içinde..Belim 108 den 92 ye düştü..Kol ölçüm 36.6 dan 35.5 a düştü..Öyle aman aman bir kas kaybettiğimi zannetmiyorum..Sonuçta diyetin başından beri bu şekilde yapmıyorum tabiki beslenmemi..

5. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    üzgünüm cevap veremiycem ama bir sorum olacak
    biotest hot rox un faydasını gördün mü?

6. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    valla şu anda yaptığım kombineden sonra hiçbir yağ yakıcının etkisini görmediğimi düşünüyorum..
    Tek başına termojeniklerin faydasının çok az olduğunu düşünüyorum

7. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    %10 yağ oranına geldikten sonra benim için de emekleme devri başladı artık.

Günde 45-60 dakika arası sabah koşusu, gün içinde yarım saat bisiklet, bazen akşamları yarım saat ek olarak cardio ve üstüne haftada 6 gün ağırlık antrenmanı...

Buna rağmen yağ yakımı çok yavaş devam ediyor.

Tabi bu durum normal. Yağ oranı azaldıkça vücut yağ yakmayı istemiyor.

Zaten rutin halini alan bir yeme düzenim var.

Yağsız, şeker ve tuzdan uzak, kompleks karbonhidratlı bol proteinli...

%5-6 olarak hedeflediğim yağ oranına ulaşmak için artık kafeinden fazlasının gerektiğini biliyordum ve bu yüzden uzun bir incelemeden sonra DS Lean Xtreme ve San Sesamine siparişi verdim.

Termojenik bir yağ yakıcıya gerek duymadım. Hali hazırda kafeinim vardı zaten.

Burada kilit nokta Lean Xtreme.

İhtiyaçlarımla birebir örtüşüyor.

Ürünün özelliği şu:

• Kortizol seviyesini düşürerek vücudun yağ depolama isteğini azaltıyor.
    • Tiroide etki ederek yağ yakma metabolizmasını artıyor.
    Aslında sadece ilk madde bile bana yetiyor.

Sesamini ise yağ tüketimim az olduğu için sipariş verdim.

İyi yağların yapımına katılıyor ve yağ yakımı metabolizmasını hızlandırıyor.

Büyük ihtimal yarına paketim gelir.

Cumaya da başlarım inşallah.

1 haftada ürün kendini belli eder zaten. Haftaya cuma ürünler hakkındaki görüşlerimi daha ayrıntılı yazarım.

İyi sporlar.

berbes bunu beğendi.
  8. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Sleepy bencede en iyisini yapmışsın..Termojenik eklememende isabet olmuş..Çünkü termojeniklerin en büyük numarasının cafein olduğunu düşünüyorum artık..Paran cebinde kalır hiç olmazsa..Ancak nacizane tavsiyem C vitamini tabletleri alman..Günde 2 gr almalısın bence..Benim düşünceme ve vücudun verdiği tepkiye dayanarak söylüyorumki C vitamini yağların yanmasını hızlandırıyor..

9. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Yukarıda sıraladığın belirtilere deride kızarıklık, ateş ve bulantı da eklenirse kesin olarak C vitamini fazlalığından kaynaklanıyordur. Bence bir süre C vitamini alımını durdur.

berbes bunu beğendi.
  10. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    sadece kaşıntı ve batma vardı..Yeşil çay içmeyi kestim c vitamininide 2500 mg dan 2000 mg a düşürdüm sorun ortadan kalktı

11. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Ya C takviye olarak c vitaminine o kadar ihtiyacım yok aslında.

Burda her öğün mutlaka bir kase sebze yiyorum.

Günde bir limon, 3 4 turp, 1 büyük dolmalık kırmızı biber, 1-2 havuç...

Yine de marketten 1 kutu C vitamini alıp deneyeceğim.

Bir yan etki görürsem bırakırım zaten.

Burda marketlerde MSM' e kadar satıldığı için öyle şeyleri internetten almıyorum.

Bu arada paketim bugün geldi.

Daha kullanmaya başlamadım, ama kutularını açtım ürünlerin.

DS Lean Xtreme bariz bir şekilde alkol kokuyor.

Paketi açıp "aaa, bu ne" demeyin.

Yarın başlıyorum ürünleri kullanmaya.

Herkese iyi sporlar :)

12. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Sleepy acaba ürünü kullanmaya basladıktan sonraki etkilerini vs anlatabılrmısın? Bende düşünüyorum almayı.

Sayfayı Paylaş