Supplement Kombinasyonum

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve m.o.k tarafından 27 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Öncelikle herkese iyi forumlar selamlar.
    Vücut geliştirme sporunda 1,5 seneyi geride bıraktım.Bu başlıkta sizlerle kombinasyonumu gelişimimi ve supplementlerle ilgili yorumlarımı paylaşıcam.Belli zaman aralıklarıyla supplementlerde değişikliğe gidip sizinle tecrübelerimi paylaşıcam.Kombinasyonum hakkında hertürlü yoruma öneriye açığım .Kullanım tavsiyeleri v.s istediğiniz görüşünüzü paylaşabilirsiniz.
    Şimdiden teşekkürler.

Optimum Whey 100% Whey Gold Standart

Optimum Nutrition Serious Mass

Gaspari nutrition SuperPump 250 (Alternatifi animal pump olabilir)

Universal Animal pak

MHP Glutamine-SR

2. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    hocam senin başka birşeye ihtiyacın kalmamış zaten :D:D

m.o.k bunu beğendi.
  3. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Eksik supplementleri tedarik etmeye devam ediyorum.Superpump 250 animal pump arasında çok gidip geldim ama bugün sonunda karar verip animal pump aldım.Eksik kalan mhp glutamini
    tedarik etmeye çalışıyorum.Yakın zamanda onuda bulacağıma inanıyorum. :)

4. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    animal pumpı niye seçtin super pump 250 herkes tarafından beyeniliyor hatta sınıfının en iyisi deniyor ...

5. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Denemek istedim.Hep aklıma takılıp duruyordu.:)

6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bence en önemlilerden balık yağı yok

m.o.k bunu beğendi.
  7. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Evet sanırım atladığım bir konu oldu .Hatırlatma için teşekkürler cadocx başka bir tavsiyen varmı ?

8. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Animal pump bence verdiğiniz paranın karşılığını veriyor:).Motive pump etkisi kaslardaki gerginlik gerçekten bunu karşıladıgını gösteriyor.Gayet başarılı.

9. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    Bence gayet yeterli geriye beslenme ve antreman kaliyor

10. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Beslenmeme dikkat ediyorum gün içinde tavuk yumurtamı eksik etmiyorum.Çok sıkmadığı sürece konserve ton balığınıda dahil ediyorum.Ancak tahmin edilecegi gibi bir süre sonra sıkabiliyor.Sıktıgında hemen bırakıp ek protein desteği alıyorum.
    Tabiki söylemeden geçtim.Sadece bu supplementlerin arkasına sığınarak hiçkimse hiçbirşey yapamaz.Kesinlikle doğal besin kaynaklarından yararlanılmalı.

11. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle supplement kombinasyonun çok iyi bi arkadaş süperpump'ı neden seçmedin demiş.Bence daha iyi yapmışsın animal pump alarak.Arakadaşım 1 kuyu superpump kullandı hiç memnun değildi hatta 3 ölçek falan attıgıda olmus.Bence ek olarak glucosamine-chondroitin-msm tarzı kemik-eklem sağlığı için çok önemli ne zaman sakatlanıcağımızı bilemeyiz tedbirli davranmak lazım.Gnc ' nin triflex ürünü var fiyatıda uygun tavsiye ederim.İyi çalışmalar

nobodys ve m.o.k bunu beğendi.
  12. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Daha önce herhangi bir pump ürünü kullanmamıstım.Ancak animal pumptan oldukca memnun kaldım.Gayet başarılı.Belki daha sonra jack3dı deniyebilirim.Keşke yurtdışındaki gibi geniş imkanlarımız olsa bizde daha çok ürünü deneyip sizlerle paylaşsak. :)
    Tavsiyen için teşekkürler.Değerlendiricem en kısa zamanda.Aklımda yoktu doğrusu.

13. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    önceleri amino asitlere karşı ön yargılı birisi olarak aminoyu gereksiz görürdüm, madem ki elimde whey var ne diye gidiyim bir de amino alayım derdim, fakat daha sonra okuduğum bir amino asit makalesi ile aminolara bakışım değişti, denemeye karar verdim ve gördüm ki aminolar fark yaratıyor, şimdi söyleyeceğim şey oldukça göreceli bir durum fakat, hani o idman sonrası ağrı vardır ya, (bu ağrı ile ilgili birçok yorum vardır) ben amino asit alırken aynı idman yoğunluğunda daha az kas ağrısı ve daha az yorgunluk çektim, hatta vucudum daha diri gözükmeye başladı sanki, açıkçası aminoları gereksiz gören birisi olarak aminoların özellikle recovery de çok şart olduğunu anladım, özellikle idman öncesi ve sonrası alınan aminolar oldukça etkili bir faktör oluyor gelişimde, benim tercihim profilinde bcaa bulunan aminolar tabi ki,zaten ilave glutamine de var kombinasyonda...
    özetle bu kombinasyona bir de amino asit eklemeni öneriyorum, max recovery için olmazsa olmaz...

m.o.k bunu beğendi.
  14. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Weider mega forte kullanıyordum bisüre kullanmicam daha sonra dahil edicem aklımda var.Ama şuanda keyfimi kaçıran ve merak duydugum konu iştahımın kapanması son 2-3 gündür iştahım git gide azalıyor.Acaba supplementlerdenmi diye düşünüyorum ama kullanmayıp dahil ettigim animal pak ve animal pump var bunların yapacagını sanmıyorum belki psikolojik bir konu olabilir.
    Beslenmemde değişikliğe gitmeliyim sanırım.

15. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Evet iştah eksikliğinin sebebi belli oldu bademciklerim şişti yemek yemekte zorlanıyorum.Yutmakta bile güçlük çekiyorum diyebilirim.Ama pek pes edecegimi sanmıyorum.Bugün gainer içtikten sonra midem almadı kustum . İnat buya 1 tane daha içtim.
    Durmak yok,hacim kaybetmeye tahammül yok.Hep daha fazla ileriye.Pes etmek yok . :)

16. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    fena durum bilirim ben 1 ay içinde 2 kere hasta olmuştum bademcik belasından iştah 0 a iniyor hatırlıyorum 2-3 kg kaybetmiştim sen sen ol hastalığın geçmeden idman yapma hele şiddetli yaptığın idmanlardan sonra vücudun bağışıklık sistemi çöküyor

17. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Haklısın cadocx iştahım çok düştü gerçekten.Antremana gitmeyi düşünmüyorum çünkü zamanında yaptığım zamanlarda daha kötü hale gelmiştim.En iyisi tatilide değerlendirip evde istirahat edip dinlenmek.

18. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Grip gelirmi diye bekleyip dururken bu sabah uyandığımda grip çoktan gelmişti bile.Doktora hemen gidip ilaçlar almıştım önlemk için ama sanırım pek başarılı olmadı.İlaçları kullanmaya devam ediyorum.Boğazımdan dolayı pak ve pumpa ara vermek zorunda kaldım çünkü boğazımdan geçmiyorlar.Toz supplementleri kullanmaya devam ediyorum.Kilo kaybını engelleyeceğinden çok emin olmasamda öğün sonraları gainerı 2 ölçeğe çıkarıp kullanıyorum.
    Yılmak yok devam.:)

19. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Ağır geçirdiğim faranjit ağır gripten sonra iştahım açılmasıyla eski hevesime tekrar kavuştum.Günlük ara öğünler hariç (ton balıklı sandvic,salatalar)3 en fazla 4 öğün yemeğime geri döndüm.Buda ekstra bir motivasyon kazandırdı.Çünkü kilo ve hacim kaybına malesef tahammülüm yok.
    Kilo eksiğim var ve grip ne olacakki dediğim ufak varsaydığım hastalık bile bana kilo kaybettirdi.Antremanlardan uzak kaldım.
    Supplementlerede kaldığım yerden devam ediyorum pump ve animal paki hastayken yutmak gerçekten zor olduğu için bırakmıştım ancak son 3 gündür kullanıma tekrar başladım.
    Gainerı yarıladım diyebilirim.Günde 5 ölçeğe yakın kullanıyorum öğün sonraları.
    Yavaş yavaş kaybettiklerimi geri kazanmaya başladım.
    Herşeye yeniden merhaba.:)

20. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    İşler yolunda gitmeye başladı.Yavaş yavaş taşları yerine koymaya başladım sanırım.:)
    Özel mesajla bazı arkadaşlar topic altında sorulabilecek soruları bana iletiyorlar bende buradan başlık altından yazmalarını rica ediyorum .Anlayışla karşılayan veyahut karşılamayan herkese teşekkürler.
    Öncelikle Boyum 181 kilom şuanda 71 kg. 1 aylık bir sürenin yarısına geldim hatta geçtim diyebilirim.Bunun sebebide gribe yakalanmam iştahsızlık antremansızlık gibi nedenler.
    Supplement kullanım ve beslenmem konusunda biraz bilgi vericem.
    Sabah kahvaltısı en az 3 yumurta veya omlet .Genel kahvaltılıklar (Zeytin peynir bal v.s)
    1 adet omega 3-6-9
    20dk. sonra Universal animal pak.
    20dk. sonra 1 ölçek optimum whey .
    Kısa bir süre sonra 1 ölçek gainer.
    Öğle yemeği:
    Tavuk pilav ve yanında salata veya yoğurt v.s
    ardından 2 ölçek gainer .
    + omega 3-6-9
    Daha sonra akşamları antreman yaptığım için
    Antremandan yarım saat önce Animal pump
    Antreman sonrası 1 ölçek whey + akşam yemeği genel olarak tavuk ve pilav.
    Yatmadan önce 2 ölçek daha gainer.Bazen akşam yemeği sonrası 1 ölçek gainer takviyesi yapıyorum.
    Gainerı genelde su niyetine içiyorum diyebilirim . Günde yaklaşık olarak 150 gr. gainer kullanıyorum ancak henüz bir yararını görebildim mi emin değilim.Hatta negatif düşüncelere kapılmaya başladım.
    Bu yemekler arasıda kesinlikle ek olarak ara öğünlerde ton balıklı sandvic v.b şeyler tüketiyorum.
    Günde yaklaşık olarak 120gr. ton balığı tüketmeye çalışıyorum.Bazen sıktığında piliç salamlarına yöneliyorum 11,5 gr. protein değeri hiçte fena olmuyor ara öğünler için.
    Şuanda ek bir amino desteği kullanmıyorum.
    Ancak halihazırda 1 kutu Weider megaforte aminom mevcut.Neden kullanmıyorsun diyecek olursanız şuanda bukadarı fazla gelecek .
    Belirtmek istediğiniz yanlış buldugunuz öneride bulunmak istediğiniz bir konu var ise lütfen çekinmeden belirtin.
    Unutmayalım ki hepimizin daha birçok şey öğrenmeye ihtiyacı var.
    Ve kimse kimseden üstün değil!.

Sayfayı Paylaş