Supplement kombinasyonum, yorumlarınız?

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve SAVAŞ74 tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,

Çoğunuzun bildiği gibi bu işe ciddi olarak 3 ay kadar evvel başladım. BB.com sitesindeki tavsiyelere uygun olarak supplementlerimi de aldım.

Şimdi elimde olanlar şunlar:
    1. ON whey protein tozu
    2. Amino Tablet 750mg (tablet başına)
    3. Creatine Tablet 1500 mg (tablet başına)
    4. Beta Alanine 1000 mg (tablet başına)
    5. L-carnitine 500mg (tablet başına)

1.94 boyundayım, 80-83 kilo arasında gidip geliyorum. Bu kiloya 4-5 ay öncesinde başlayan sıkı bir diyet+kardiyo ile 102 kilodan geldim.

yukardaki desteklemeleri şu şekilde kullanmayı planlıyorum:

07:00 Sabah kalkınca : 1 ölçek Protein tozu + üzüm suyu + kreatin
    18:00 Antremandan 1 saat evvel:Amino 750mg + su
    18:30 Antremandan yarım saat evvel: L-carnitine 1000mg + su
    19:30 Antremanın tam ortasında: Amino 1500mg + su
    20:30 Antremandan hemen sonra: 1 ölçek Protein tozu + üzüm suyu + kreatin + amino 1500 mg
    23:00 Yatmadan evvel: 1 ölçek Protein tozu + üzüm suyu + kreatin + amino 1500 mg
    Ayrıca karaciğerimi koruması açısında yatmadan evvel: milk thistle 1 tablet + chloine/inositol 1 tablet

Antreman günleri haricinde:
    Öğlen yemek sonrası: 1 tablet kreatin
    Akşam yemek sonrası: 1 ölçek Protein tozu + üzüm suyu + kreatin
    Yatmadan evvel: milk thistle 1 tablet + chloine/inositol 1 tablet

Böylelikle antreman günlerinde 4.5 gr kreatin, 70 gr protein tozu, ve yaklaşık 4 gr amino asit ihtiyacını karbonhidratlarla birlikte fazlasıyla karşılayacağımı ama öte yandan da karaciğerimi yormayacağını ümit ediyorum...

Dinlenme günlerinde ise 3 gr kreatin ve 25 gr protein desteği yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum.

Bu işi çok ciddi bilenlere sorum şudur: Yaptığım şey doğru mudur? Yanlış ise önerileriniz nelerdir?

2. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    28 kişi bakıp bir şey yazmadığına göre yanlış yok diye algılıyorum...

3. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    genel anlammıyla düzen li uygun yani ama antreman tempon çok önemli eğer değim yerindeyse antremanın hakkını verebiliyorsan gelişme garanti ama dediğim gibi antremana önemver her hafta kilo arttırımı olsun kaldırdığın ağırlıklarda iyi çalışmalar

SAVAŞ74 bunu beğendi.
  4. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    baştan uyarayim seni sonradan başina çok iş alirsin. Bu kadar takviyeyi hap olarak kullanman çok yanliş. Sen onlari yuttuğunda vucut onu eritene kadar karaciğerin vs çok yoruluyor, sana şu kadar diyim ileride başina iş açman çok yüksek. Creatini toz, lcarnitini liquid alsaydin. Amino da olabilir.

SAVAŞ74 bunu beğendi.
  5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    haklısın. ama toz olarak kullanmayı pek sevmiyorum. sevemedim bi türlü. suyla birlikte yutmak basit/pratik geliyor. ayrıca tadlarına uzun vadede dayanamıyorum. l-carnitine aldım mesela, ilk tabletlerde güzeli portakal aromalı falan. ama artık çiğnemek çok zor geliyor. psikolojik ama böyle...zaten bu yüzden geceleri milk thistle ve chloine/inositol kullanmayı hedefliyorum.

henüz tam olarak başlamadım. o yüzden fikirleri beklemeye devam ediyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:27 ----------

çok doğru. profesyonel olmadığım için tam bilemiyorum, fakat benim amatör tecrübem antreman bitince bi kenara yığılıp kalacak kadar kendini yoruyorsan antremanın iyi geçmiştir diyor. özellikle göğüs-biceps antremanları öyle geçiyor.

kilo artırımı şimdilik pek mümkün değil, zira evde çalışıyorum, evde çalışmak durumundayım ve dambıllar 6 ve 10 kiloluk 2 set. ama çalışma istasyonu aldım, ordakii ağırlıklarla zaten oynuyorum.:)

6. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    gece 23.00' te whey almanız gerekl değil. whey çok çabuk tutuşup çok cabuk yanar, saman alevi gibidir. yatmadan önce vucudu beslesin derseniz yanlış yaparsınız bunun yerine casein ekleye bilirsiniz yoksada şart değil yatmadan 1.5- 2 saat önce lıght yogurt ile loru beraber tüketebilirsiniz.

SAVAŞ74 bunu beğendi.
  7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu bazı günlerde yaptığım bir şey. ekstra protein sağlıyor. ama genelde gün ortasında yapıyordum, akşama kaydırmak daha iyi olabilir. teşekkürler.

8. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Kaslanmak için antreman yaptığını düşünerek bunları yazıyorum. Antreman günleri 3 ölçek protein tozu kullanmana bence gerek yok. Antreman sonrası kullanman yeterli. Protein tozlarının kalorisi düşüktür. Bu yüzden bulktayken antreman sonrası hariç gerekliliği zorunlu değildir. Gece yatarken protein ve yağ karışımı seni 7-8 saat idare eder. Sabah kalktığında karbonhidrat ve protein zaten senin insülin seviyeni yeteri kadar zıplatır. Orda bile gerek yok protein tozuna. Yumurta,beyaz peynir yanına yulaf ve ya tam buğdaylı ve ya kepekli ekmek yeterli olacaktır. Amino uygun gözüküyor. Creatini antremandan 1 saat önce ve hemen sonrası kullanabilirsin. Beta alanini de antreman öncesi creatinle birlikte kullanabilirsin. Aklıma gelenler bunlar.

Kalp sağlığın için balık yağı kullanmanı öneririm. Ayrıca iyi bir multivitaminde çok işine yarayacaktır. Fakat hap olarak bu kadar şeyi kullanmak belli bir süre sonra insanda psikolojik rahatsızlığa neden oluyor. O yüzden alırken toz olanlarını almanı tavsiye dereim. Creatine ve beta alanini....

Son düzenleme: 10 Kasım 2010
    SAVAŞ74 bunu beğendi.
  9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yararlı bilgiler için teşekkürler. Aynen dediğin gibi, kaslanmak için çalışıyorum. bu hafta şöyle deniyorum: 2 ölçek whey proteini üzüm suyu ile karıştırıyorum. nerdeyse ağzına kadar iyice dolduruyorum. antreman için yanıma alıyorum. antremanın tam ortasında 2 tablet amino ile içkinin yarısını götürüyorum. antreman sonrasında ise 1 tablet kreatinle birlikte bitiriyorum. üç ölçek olayından vazgeçtim.

Burda yazmadığım haricinde resveratrol ve omega3 kapsülleri de kullanıyorum aslında, üstelik bu ikiliyi yıllardır alıyorum. alışkanlık oldu bende :D hapçı diyebilirsiniz yani, ayrıca kalp ritmi için de (atriyal fibrilasyon hastasıyım) darob kullanıyorum...tam hapçı :D yani hap kullanımı bende sorun teşkil etmiyor :lol:

ayrıca başka topicte verdiğin şu link için teşekkürler, çok işime yarayacak:
    http://stronglifts.com/milk-post-workout-build-muscle-gains/

Achilles1980 bunu beğendi.
  10. SerTkaN

SerTkaN Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Konya
    Merhaba
    Açıkcası yazdıgınız urunlerı pek bılmıyorum en cok proteın tozları hakkında bılgım var yenı yenı ogrenıyoruz.

1. ON whey protein tozu
    2. Amino Tablet 750mg (tablet başına)
    3. Creatine Tablet 1500 mg (tablet başına)
    4. Beta Alanine 1000 mg (tablet başına)
    5. L-carnitine 500mg (tablet başına)

ne işe yaradıklarını yazarsanız bizde yorum ve bilgi sahibi olabiliriz.

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili Sertkan, zaten bu verdiğim liste için topic açmanın sebebi, bu listenin içeriğini ve en iyi kullanım şeklini çok iyi bilenlerin önerilerini almak idi...Eminim forumu araştırırsan sen de hangisinin neye yarar sağladığını bulabilirsin.

12. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    günde iki ölçek protein tozu kullanmanız yeterli olacaktır.sabahları ve spordan sonra.
    antrenmandan 45 dk önceyse amino.
    antrenman yapmadıgınız günlerde de sadece sabah 1 ölçek protein tozu yeterli olur.

SAVAŞ74 bunu beğendi.
  13. SerTkaN

SerTkaN Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Konya
    Tek tek araştırmak zor o yüzden kısaca yanına yazabilirsin diye düşündüm. Sende bilmiyorum yazmısın bişey diyemem o zaman. Ben şuan sadece protein tozlarını arastırıyorum ve sen +4 şey daha katmısın o yüzden.

14. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Aldığım çok güzel geri dönüşler sonucunda şu şekilde bir uygulama yapmaya karar verdim:

ANTREMAN GÜNLERİ:
    09:00 Kahvaltı sonrası : kreatin (1500mg)
    13:00 Öğle yemeği sonrası : kreatin (1500mg)
    18:00 Antremandan 1 saat evvel: Amino (1500mg) + su
    18:30 Antremandan yarım saat evvel: L-carnitine (1500mg) + beta alanine (1000mg) + su
    19:30 Antremanın tam ortasında: Amino 3000mg + su
    20:30 Antremandan hemen sonra: 1 ölçek Protein tozu + üzüm suyu/light süt + kreatin (1500mg) + Amino (3000 mg)

Yatmadan evvel: 300ml light süt ile birlikte + milk thistle 1 tablet + chloine/inositol 1 tablet

Toplam günlük alım:
    Amino: 7500mg
    Kreatin: 4500 mg
    Beta Alanine: 1000 mg
    Protein tozu: 24 gr
    L-Carnitine: 1500 mg

Antreman günleri haricinde: Öğlen yemek sonrası: kreatin (1500mg)
    Akşam yemeği sonrası : kreatin (1500mg)

Yatmadan evvel: 300ml light süt milk ile birlikte + thistle 1 tablet + chloine/inositol 1 tablet

Onun dışında mümkün olduğu kadar protein ağırlıklı bir beslenme ve bol bol su tabii ki...

Sanırım bu benim ve vücudumun kas gelişimi için en iyi supplement desteği olacak.

15. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    benzer bir küre bayram sonrası bende baslycam ama ben sizin creatine kullanımınızı anlayamadım acıkcası?
    ilk bir hafta creatine yüklemesi durumu var duymussundur buna myth diyende var kullan diyende
    ben kullanıcam açıkçası
    ilk 1 hafta günde 4 defa 5 ' er gr yükleme ile gidicem
    sabah öğlen aksam gece olur
    antreman günleri ise sabah antremandan 45 dk kadar önce antremandan hemen sonra ve gece olur

ben anlayamadım sen neden antreman sonrası veya öncesi creatine almıyosun
    ben olsam bu kullanıma asla güvenmezdim ..
    artı olarak antreman esnasında whey shake alan cok gördümde amino alan hic rastlamadım daha..
    çok enteresan olmus ..
    neden böyle bisey yapıyosun? amino nun bilinen en doğru kullanımı antremandan 45 dk. - 1 saat öncesi ve antremanın hemen sonrası seklindedir.

bana göre cok yanlıs kullanıyosun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:50 ----------

eksik kalmıs creatine icinde aynen amino da yazdığım gibi yükleme den sonra antreman günlerinde idman öncesi ve hemen sonrası seklinde kullanımı ..

SAVAŞ74 bunu beğendi.
  16. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    pashacan dediklerine katılıyorum. savaş abi programında biraz daha degişlik yapman gerekiyor bencede.

SAVAŞ74 bunu beğendi.
  17. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    çok teşekkürler, uygulayacağım ve şöyle yapacağım:

ANTREMAN GÜNLERİ:
    09:00 Kahvaltı sonrası : kreatin (1500mg)
    18:00 Antremandan 1 saat evvel: Amino (3000mg) + kreatin (1500mg) + su
    18:30 Antremandan yarım saat evvel: L-carnitine (1500mg) + beta alanine (1000mg) + su
    20:30 Antremandan hemen sonra: 1 ölçek Protein tozu + üzüm suyu/light süt + kreatin (1500mg) + Amino (3000 mg)

antreman ortasında amino alma işini birkaç kez denedim, ve antremanın kalan bölümünde daha güçlü olduğumu gördüm, belki psikolojiktir :) ama uzmanlar öyle diyorsa ben de uyarım buna... :)

kreatin konusunda, çok ciddi bir sporcu olmadığım için günlük ihtiyacın biraz fazlası yeter diye düşünüyorum...iki farklı teoride ben yüklemesiz olanın tercih ederim, sonuç aynı ise mide-karaciğer-böbrek üçlemesine yüklenmeye gerek yok, tabii bence...

18. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    ilk hafta yüklemeyi yapmamak tabiiki senin tercihin dediğim gibi orası halen tartısma konusu seklinde
    bende ilk defa creatine kullanıcam ama baya okudum
    1500 mg creatin dediğin sanıyorum 2-3 ölcek bir kullanıma denk geliyo bidefada
    sanıyorum bunuda fazla yapmışsın
    günlük 10 gr creatine yeterli deniliyo
    yani b i çay kaşığı kadar antreman öncesi bi çay kaşığı antreman sonrası
    günlük normal kullanım için yetecek bi miktar

19. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul