Supplement kombinasyonum?(yorum lütfen)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ErhN61 tarafından 12 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaşlar,

Ramazan bitiminde direk ******e gidip karbonhidrat+kreatin+amino supplementlerini almayı düşünüyorum.(yaşım 18 kilom 61.Bu sporu 1 senedir yapıyorum.Öncelikli amacım hacim artırmak)

Forumda okuduğum kadarıyla ve fiyatlarının da uygun olması sebebiyle; Gaspari Real Mass(karbonhidrat)+Gaspari Qualitine Creatine(Kreatin)+Gaspari Nutrition Aminomax(amino) şeklinde Gaspari kombinasyonu yapmayı düşünüyorum:)

Öncelikli sorum şu; sizce gaspari iyimidir? Fiyatına göre bende maxımum etki beklemiyorum ama para boşuna gitmesin:) Bu kombinasyon ile kilo artışı kas kütlesi kazanırmıyım?

Ayrıca kullanım şeklini de şu şekilde düşündüm doğrumudur;
    Antremandan 45dk. önce; kreatinden 5gr+aminodan 4 tablet
    Antremandan hemen sonra; karbonhidrat tozundan süt ile 1 ölçek+ aminodan 4 tablet.

Arkadaşlar ürünleri almama 1 hafta gibi bir sürem kaldı lütfen herkes birşeyler yazsın.Kullanım şekli de verim alabilmem için çok önemli ben üstteki gibi düşünüyorum sizce doğrumudur?

2. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bunlara para vereceğine sadece monster mass alsan yeterli olacaktır.
    içeriği bütün gainerlardan iyidir.içinde kreatin de var glutamin de var amino asitlerde var protein de var vitaminler de var.yani bunun yanına sadece nitrik oksit öneririm.

bu ürünlere 240lira verceğine monster massa 190 lira ver daha iyi.

gaspari aminodan 65 servis çıkıyor
    gaspari kreatinden 60 servis çıkıyor
    gaspari real massden 18 servis çıkıyor.

monster massdan 18 servis çıkıyor.

karar senin.

ErhN61 ve -morethanXTC- bunu beğendi.
  3. -morethanXTC-

-morethanXTC- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Monster mass kilo aldırıcı değil mi?

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    aynen öyle.gainer (karbonhidrat) olarak geçiyor.

5. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul

Yorumun için teşekkürler. Fakat benim içime sinmez sadece bir şey kullanmak:D Yani bu üçlüden alacağım etkiyi sadece ondan alacağımı düşünmüyorum.Birazda psikolojik olsa gerek :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:56 ----------

Zaten bana en yakın ******in stokunda yok monster mass..

6. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    sana kalmış.ben diyeceğimi dedim.

ErhN61 bunu beğendi.
  7. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Peki gaspari hakkında ve benim kullanım şeklim hakkında düşünceleriniz nedir?

8. brhmcr

brhmcr Guest

SAbah kalkış gainer
    idman öncesi amino 2.5gr creatine
    idman sonrası gainer +whey +2.5 gr creatine

Gün içinde amino ihtiyacına göre öğünlera amino takviyesi yapılabilir.

Gaspari güvenilir, kendini kanıtlamış bir firma.

9. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bence antrenmandam hemen sonra wheyi 20dakika geçtikten sonra gainerı alması daha mantıklı olur.
    gainerda genel de kompleks proteinler olduğundan hemen sindirilemez diye düşünüyorum.vücudun hemen ihtiyacı olan proteini whey sağlar. :)

selim4141 ve ErhN61 bunu beğendi.
  10. brhmcr

brhmcr Guest

Revolt, idman sonrası illa whey içilmeli diye bi olay ne yazıkki yok.Gün içinde alınan protein yeterli olduğu sürece idman sonrası metabolizma proteine açtır demek yanlış olur .Altta vereceğim makaleye göz atmanı rica ederim. Bu noktada idman sonrası tek ihtiyaç glikojen deposu dolumudur. Bunu da gainer ile karşılayabiliriz.

Dolayısıyla vücudun idman sonrası hemen ihtiyacı olan protein diye bir kavram yoktur. (Gün içinde pozitif azot dengesi sağlanması koşuluyla) Tabi ki gün içinde beslenme düzgün olmadıysa whey alınmasında fayda vardır idman sonrası.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/pozitif-nitrojen-dengesi-t20361.html

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

11. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Sabah kalkıp gainer+antreman öncesi dediğiniz gibi amino ve creatine+antreman sonrası gainer creatine içerim fakat whey proteinim olmadığı için bir tek onu yapamıcam :)

Ayrıca sabah kalkıp gainer içersem sonrasında antreman olmadığı için yağlanma yapmaz mı? Kilo alim derken yağ tulumuna dönmimde :D
    Yorumunuz için teşekkürler..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:20 ----------

Veya, illaki diyorsanız whey+karbonhidrat ikisinide içmen gerekir, bende gaspari değilde fiyatları daha uygun ürünler bulup whey+gainer+kreatin+amino şeklinde kullanabilirim. Mesela nanonolik diye bir marka var onunkiler baya uygun ne dersiniz?

12. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Son karar olarak Gasparinin; Realmass+Creatine+Amino sunu almaya karar verdim.
    Kullanım şeklim de;
    Sabah uyanınca- 1 ölçek süt ile Realmass
    Antremandan 45 dk. önce-4 tablet amino+5 gr creatine
    Antremandan hemen sonra-4 tablet amino+1 ölçek su ile Realmass.

Bu şekilde kullanmayı düşünüyorum bir yanlışım var mıdır?

13. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Kreatinin antrenmandan önce ve sonra 2.5'ar gram alınması yerine antrenmandan önce 5gr alınması nasıl olur ?

14. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Beslenme

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

15. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar, ben bu şekilde düşündüm sizcede doğru bir kullanım şekli midir?

16. brhmcr

brhmcr Guest

Lethe552, tercih meselesi ben sahsen idman sonrasi recovery, idman oncesi ise bir miktar kuvvet artimi amacli aliyorum.Ama kuvvet konusunda kesinlikle plasebo etkisi :) Inaninca oluyor iste.

Ben bu sekilde kullanimla ciddi kazanimlar yaptim, ama idman sonrasi 5 gram ile de kazanim yapan arkadaslarim var.

17. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Lethe552 antreman sonrası değil, antreman öncesinde 5 gr alınır mı diye sormuş.Siz yanlış okudunuz sanırım. Benimde planlarımda antreman öncesi 5 gr. alıp, antremana bomba gibi girmek var :) Hepsini antreman öncesi almam uygun mudur?
    Ayrıca sizce kilo ve kas yapımı amaçlayan biri için gainer+creatine+amino kombinasyonu doğu mudur?

18. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Sabah kalkar kalkmaz bence süt ile değilde su ile içmen daha mantıklı olur, kana hızlı karışması için.

ErhN61 bunu beğendi.
  19. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Peki öyle yapmam daha doğru olur bencede :)

Kafama takılan bir konuda diğer konulara baktığımda, benim gibi bir yandan kilo alıp bir yandan yağsız kas kütlesi oluşturmak isteyenler; genelde whey ve gainer ikisini de kullanıyor? Yani sabah kalkıp gainer değilde whey içiyorlar. Bu nedenle benimde kafama takın şey, sabahları alacağım gainer yağlanma yapar mı acaba?Çünkü hemen sonrasında antreman yapmayacağım.

20. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Yeni sezonda whey-kreatin-glutamin ve BCAA'yı kombine etmeyi düşünüyorum.Whey'i sabah kalkar kalmaz ve antrenmandan hemen sonra alacağım.Glutamini de yatmadan önce alıp gece kas yıkımını aza indirmesi için almayı düşünüyorum.Kreatini de antrenmandan önce enerji ve güç vermesi amacıyla almayı düşünüyordum ama BCAA kullanımı kafamı karıştırıyor.Birden çok supplementi aynı anda alıp bünyeyi zorlamak da istemiyorum,kararsız kaldım bu konuda.Sen ne dersin ?

Ben de yağsız bir şekilde kas kütlesini artıranlardanım.Gainer almana bence hiç gerek yok.Whey yeterli olacaktır beslenmene ve dinlenmene de dikkat ettikten sonra.Varsayım olarak söylemiyorum bunu,1 sene boyunca sadece whey kullanıp,beslenme ve dinlenmeme dikkat ederek yağ oranımı düşürüp kas kütlemi artırdım,toplamda kilo da aldım.İmzamdaki linklerden gidişatı görebilirsin,senin için de motivasyon olur.

Sayfayı Paylaş