supplement kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Sauvage tarafından 26 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Sauvage

Sauvage Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 7 aydır bb yapıyorum protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum boy:1.85 kilo:83-85 elimdeki supplementleri hangi sıraya göre ve nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum elimdeki supplementler ultimate nutrıtıon 100% whey 2000 , olimp anabolic amino 5500 mega caps , prolab creatin ve amino likit 10000 yardımlarnız için şimdiden teşekkür ederim bu arada forumda ilk defa konu açıyorum bir yanlışımız olduysa kusura bakmayın :)

2. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu ürünleri kullanacak olsam;

-Whey proteini spordan sonra "suyla" 1 ölçek şeklinde (25-30gr). (45dk-1 saat içerisinde)

- Olimp aminoyu sabah aç karna 3 adet, spordan önce 6 adet; spordan sonra 6 adet şeklinde...
    - Creatini'de spordan önce 3gr; spordan sonra 5gr şeklinde. Eğer fazla gelirse, sadece spordan sonra 5gr almak yeterlidir.

Spor olmayan günler amino ve creatin kullanmazdım...

Likit aminoyu, kullanmazdım; onu diğer bir kombinasyon yaptığımda kullanırdım...

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bence likit aminoyu kullanmalısın, kasın onarımında ve büyümesinde özellikle ornithine nin önemi cok büyük..likit amino da AOL degeri cok iyi oldugu için antrenman sonrası için cok ideal..ben olsam şöyle yapardım;

sabah aç karnına ;1 ölçek whey proteini

antrenmandan önce; 3 gr creatin, antrenmandan sonra 7 gr creatin..antrenman sonrası creatini yüksek almak gerçek etkisini gösterecegi anlamına gelir..

likit aminoyu antrenmandan sonra ultimate whey ile birlikte alırdım max verim için..

gece yatmadan önce; 6-8 adet olimp anabolic amino alırdım

Son düzenleme: 26 Ekim 2008
    Sauvage bunu beğendi.
  4. Sauvage

Sauvage Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

olimp anabolic aminoyu sabah ve yatmadan önce wheyle birlikte likit aminoyuda antrenmandan önce ve sonra creatinle birlikte alsam sence nasıl olur yoksa senin tavsiye ettiğin şekilde daha mı iyi verim alırım.

5. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Likit aminoyu mümkün olduğunca antreman hemen öncesi ve hemen sonrasına yaymaya bak. Çünkü likit kana daha hızlı karışıyor, antreman performansı ve onarım için mükemmel denebilir. Whey'i sabah kalkar kalmaz, antreman öncesi ve antreman sonrası kullan. Eğer maddi durumum o kadar iyi değil ve bu bitince devamını getiremem diyorsan sadece antreman sonrası al. Çünkü wheyin en çok işe yaradığı zaman antremandan sonrası. anabolic aminoyu gün içine yay, gece yatmadan önce dozaj arttır.
    Creatini dedikleri gibi yap, ayrıca off günleri likit aminoyu sabah kalkar kalmaz içebilirsin, bunun haricinde kullanma ama creatini kullan off günlerinde... Ama tabi bu konuda ne kadar ağır antreman girdiğin ve maddi durumunada bağlı. Yani likit amino ve creatinde daha fazla faydalanmak amaçlı "off günlerde alımı kesme" olabilir.

6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    eger kürü kısa bir süre yapıyorsan, likit aminoyu sadece antrenman sonrası kullanırsın..eger uzun vadede kullanabilecek maddi imkanın varsa, antrenman öncesi ve sonrası da alırsın, cokta güzel olur..
    anabolic aminoyu gün içine yaymalısın. çokta önemseme amino kullanımını, gece yatmadan önce biraz fazla al seni gece boyunca beslemesi için(likit amino gece alabilme imkanın varsa, uyku sırasında ornitihine ve arginine sayesinde cok güzel gh artırıcı olur senin için, yanına da çinko + b1-b6-b12 complex vitamini aldın mı daha da iyi olur)...eger wheyi hor kullanabiliyorsan, yatmadan önce amino ile de alabilirsin, bu senin imkanlarına bakıyor birazda..kısaca yatmadan önce whey + amino alabilirsin veya amino + likit te alabilirsin..sana baglı bu tercihler,kullanım süresine baglı..

creatini ilk kullanımında 5gr sabah 5 gr öglen kullan, 2-3 kullanımından itibaren 3 gr antrenman önce, 7 gr antrenman sonrası kullanabilirsin..

off günlerinde creatin kullanmak istemezsen zma kullanabilirsin..çinko-magnezyum-b6 vitamini, bu senin off günlerinde creatin kullanamdıgın için vücudun şaşırmasını önleyebilir ve vücudundaki kas kütleni artırmanda %5-%10 gibi bir yararı da olabilir..
    kolay gelsin

Sayfayı Paylaş