Supplement Kombinasyonu ve Tavsiyeler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Extravaganza tarafından 13 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba,

Bu ay son çalışmaları yapıp Ağustos'ta biraz dinlenmeyi planladım. Eylül'den itibaren iyi bir bulk geçirmek için çalışacağım. Bu amaçla kurduğum supplement kombinasyonumu paylaşmak istedim. Uzun vadeli, on/off dönemleri olan bir kombinasyon. Düşüncelerinizi, tavsiyelerinizi duymak isterim.

Optimum Nutrition Micronized Creatine
    Optimum Nutrition Fish-Oil
    Optimum Nutrition Opti-Men
    AllMax Beta-Alanine
    AllMax Caffeine Tabs
    Primaforce AAKG
    Dextrose

Optimum Nutrition %100 Whey ve Gaspari Myofusion ile protein takviyesi sağlayacağım. BCAA ve Glutamine ürünlerini genellikle tercih etmiyorum.

Beta-Alanine'i önceden başlayıp (1 hafta kadar) sonra Creatine yüklemesi yapacağım, 12-14gün sonra kadar ikisi de kaslardaki etkin orana gelmiş olacak. AAKG'yi idman öncesi creatine ve beta-alanine ile alacağım. (pre-workout ürünü gibi)

2-2,5ay kadar bu şekilde devam edip, 1 ay creatine ve alanine'i keseceğim. Bu dönemde idman öncesi caffeine tabletleri alırım sadece sanırım. Sonra kafeini kesip, diğer ikisine yine devam ederim. Son zamanlarda iki farklı bilimsel makale okudum, ikisinde de caffeine alımının creatine'in etkilerini düşürdüğünden bahsediliyordu. Bu araştırmayı dikkate alarak kafein tüketiminin sınırlandırılması veya en iyi ihtimalle sadece idman öncesi alınması tavsiye ediliyor. Bunu göze alarak kafeini dikkatli ayarlamaya çalışacağım. (isterseniz gerekli yabancı kaynakları paylaşabilirim)

Vitaminleri de kutu bitene kadar alıp, ara verip tekrar alıyorum. Balık yağını da aynı şekilde dönemsel kullanıp, ara verdiğim dönemde yerine günde bir yemek kaşığı keten tohumu alıp, sonra tekrar devam ediyorum.

Önümüzdeki seneyi bu şekilde geçirmeyi planladım. Sadece creatine ve beta-alanine'e ara verdiğim dönemde Animal Stak deneyebilirim. Onun haricinde birşey eklemeyi pek düşünmüyorum.

Pek değinmedim. Diyet konusunda oldukça hassas davranıyorum. Kısaca belirtmek gerekirse idman günleri 3500kcal, off günler 3200kcal şeklinde bir zigzag diyet planlamaktayım. Protein 300, yağ 80, karb 350-400gr civarı.

Tavsiyeleriniz ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş