supplement kombinasyonu tavsiyesi...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve eturan tarafından 5 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. eturan

eturan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSKENDERUN
    Arkadaşlar şuan kullandiğim supplementler

optimum whey + karnitin + eklem sağliği içinde glukosamine kullaniyorum.. Bu ay için 100-120 tl lik bütçe daha ayirdim..
    Sizce bunlarla beraber hangi supplementi kombine etsem fayda görürüm..

Boy 1,77
    kilo 74
    yaş 26

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Ne kadar süredir yapıyorsunuz acaba ? Creatine eklenebilir. Yada bcaa - glutamine

thetramp bunu beğendi.
  3. eturan

eturan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSKENDERUN
    7 yıllık sporcu geçmişim var ( voleyboll ve badminton ) daha önceleride belirli aralıklarla fitness yaptım ama 6 aydır tam anlamıyla vg ile uğrasiyorum.. askerliğim dolayısıyla biraz yağlandım..

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    O zaman güç ve kütle artışı için creatine ekleyebilirsiniz. Onun dışında ilk postumda da dediğim gibi bcaa ve glutamine tercihinde de bulunabilirsiniz.

5. eturan

eturan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSKENDERUN
    creatinin bana katısı ne olur ?? tavsiye edebileceğin bi marka varmı ??

---------- Post added at 03:47 ---------- Previous post was at 03:35 ----------

hardline KGT alsam nasıl olur acaba kreatin glutamin tauirin hepsi var içinde

6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    öncelikle creatin monohidrattan başlayabilirsiniz.bir miktar enerji ve toparlanma gücü sağlayacaktır.genelde saf madde ürünlerde markalar çok önemli değildir.çok rezil bir markadan almayın yeter.kgt alınabilir bir ürün elinizdeki protein tozunun karb ve şeker oranı düşük oldugu için tercih edebilirsiniz çünkü kgt nin bir porsiyonunda 22 gr karb. vardır.

7. Berker06

Berker06 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Muscle pharm creatine sağlamdır :)

8. eturan

eturan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSKENDERUN
    Peki kullanımı nasıl yapcam. ben antremandan önce karnitin+ whey antremandan hemen sonra yine whey olarak alıyorumm. boş günlerimde doğal protenlerle besleniyorum.. Şimdi sence bu K.G.T. yi nasıl kullanmalıyım..

9. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    yerinde olsam, yani sadece yerinde olsam ;

+ Whey Protein (tercihen optimum)
    + Creatine Mono
    + Omega-3 Balık Yağı
    + Multi-Vitamin

bu dördünü bütçem yettiğince almaya çalışırdım.

Ekstra da param var ise BCAA, Glutamine, Arginine amino acidlerine göz atardım.

Birazcık daha para bulsaydım antreman içeceği de eklerdim . Jack3d gibi ya da en kötü ihtimal Redkick.

10. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bcaa varken multivitamine ne hacet ? bence öncelkle düzgün bir beslenme(yeterli miktarda kırmızı et balık sebze meyve vs) vitaminler için. öncelikle antrenmandan önce kesinlikle bcaa(whey e gerek yok beslenmen yeterliyse)+creatin antrenmandan hemen sonra istersen kgt kgt den yaklaşık 15dk sonra whey. Not:ben multivitamin kullanmıyormuyum ? kullanıyorum hemde animal pak,anavite. ama arkadaş için şimdi multivitaminden önce bcaa whey ve creatin e para ayırması daha iyi olur. jaked vs. erken şu an daha mono kullanmadan nox a gerek yok bence

eturan bunu beğendi.
  11. eturan

eturan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSKENDERUN
    muratcan şimdi söylediklerinize istinaden ( araştırmada yaptım) haklısınız. Beslenme konusuna gelince gayet dikkatli besleniyorum..et yumurta makarna meyvler vs.vs. hepsinden yeterince yiyorum fakat bildiğiniz gibi bir süre sonra yemek zor oluyor heleki yumurtada :) 10 farklı sekilde pişirip yiyorum ama nafile bıktırıyor insanı, haftada 2-3 gün yumurta tüketiyorum ve her kahvaltıda fix var yanii. beyaz etle herhangi bir problemim yok hergünde yemiyorum tabiki onun için antreman günleri whey'i öncesinde ve sonrasında muhakkak kullanıyorum. yatmadan öncede casein amaclı lor peyniri kullanıyorum. işin aslı yaptığım antremandan max verim almayı amaclıyorum.. muratcan söylediklerine dikkate alarak şöyle bir kombin hazırladım..
    Elimde olan
    Optimum gold standard whey 5lbs
    l-carnitine
    glukosamine'inin üzerine

+Optimum Nutrition Creatine Powder 300 Gr(gasparide olabilir)
    +Hardline Nutrition BCAA (120 Kapsül)

(HB.COM'DA HARDLINE VİTAMİN MİNERAL+TAURİN KAMPANYASI VAR ONUDA EKLEYEBİLİRM)

SENCE NASIL OLUR.VE KULLANIMI HAKKINDA BENİ BİLGİLENDİRİRSEN SEVİNİRİM

12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Önümüz kış, kaç kg oldugunu bilmiyorum ama yagsız bir vücudun varsa, kütle artısı hedefi bu kış için tam zamanı olabilir. Şöyle ideal bir kombinasyon deneyebilirsin.

ON Whey
    ON Casein
    Creatine Monohydrate
    BCAA
    AST Multi Pro 32X

13. eturan

eturan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSKENDERUN
    Yada
    +hardline k.g.t.
    +hardline bcaa

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:27 ----------

Boy 177
    kilo 74
    biraz daha define bir vucut için 4 kilo fazlam olduğunu düsünüyorum

caseine şuan bütçe ayiramiyorum ama önceki post'umda belirttiğim eklemelerim sizce uygun olurmu ??

14. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    ben derim ki bu kombineye scivation xtend , optimen veya olimp vitacaps ii giderthums:

15. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hardline multivitamine kullanan bir tanıdııgım var memnun gibi ama ben hiç kullanmadım.saf ürünler dışında pek hardline kullanamıyorum antipati olarak.bcaa şart mutlaka.sevgili hakanın tavsiye ettigi scivationxtend kalitelidir kullanılabilir.bütçenle ölç tart biç öyle al derim.hardline ın herhangi bir ürününü fazzla kullanmadıgım iin bcaa sına yorum yapamayacagım benim favori bcaa listem aminox(bsn 3..kutumdayım) muscletech aminofx(ömrü az pahalı ama etkili) gaspari bcaa 6000 .casein alamıyorsanda gece yatarken yogurtla biraz loru karıştır ve içine whey ini ilave et (yani kesinlikle bir bcaa al creatin olarak MP creatin ucuz hemde nitrat var içinde fazla su tutmaz monohidrat gibi kilo vermek istiyorsan su tutan mono moralini bozabilir) saygılar

16. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    antrenmandan önce bcaa+creatin+l-karnitine antrenmanın sonlarına dogru son hareketlerine dogru 1 bardak üzüm suyunu set aralarında yudumla antrenmandan hemen sonra whey+creatin yeterlidir.belirli bir süre böyle gidersin.zaten kiloları verince hacim isteyeceksin insan doyumsuz bir yaratık aynısını ben yaşadım çünkü.o zaman tekrar forumda görüşürüz.diğer arkadaşlar da yardımcı olurlar benden kat kat bilgili bir sürü abim var forumda.o zaman hacim için gerekli olacak ürünlerde istersen ben yine fikrimi belirtirim.tabi sevgili hakankabaoglu da ürün profili çok geniş bir forum arkadaşım onada danışmakta büyük yarar var.şimdilik son söylenenleri (bcaa-creatin-istege baglı glutamine) alman yeterli

17. eturan

eturan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSKENDERUN
    şimdilik K.G.T. siparis ettim . muratcan kardesim bu K.G.T.deki creatin monohidrat söylediğin gibi su tutma olayını yaparmı.şuan carnitine moddayım 5kg fazlam olduğunu düsünüyorum. bide Whey ile KGT yi nasıl kullanmalıyım beni bu konuda aydınlatabilrseniz sevinirim.eğer yanlış seçim diyorsanız ürünü değiştirebilirim

18. eturan

eturan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSKENDERUN
    + ON CREATINE POWDER
    + MULTİPOWER BCAA CAPS

SİPARİSİMİ VERDİM BU HAFTA ELİMDE OLURLAR.
    muratcan
    antreman öncesi bcaa+creatin+l-karnitine ' ye whey ekleyemezmiyim ??

19. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ant önce bcaa var whey e gerek yok.onun yerine yatarken ve sabah kalktıgın anda içç çabuk biter dersen en azından yatarken yagsız yogurtıun içine karıştır ye. kgt yi kullanıcam diyorsan antrenman bittiği anda içç.5dk sonrada whey i iç yeterli.creatin monohidrat su tutma yapar onu söyliyeyim .madem kgt almışsın ayrıca creatin almaya gerek yok.creatin mono yerine ant öncesi almak için Muscle pharm creatin al derim..zaten kgt var ant sonrası için iyi.saygılar

20. eturan

eturan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSKENDERUN
    K.G.T den vaz geçtim. sadece creatin ve bcaa aldım. söylediklerini dikkate alacam teşekkür ederim muratcan

muratcan.biceps bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş