Supplement kombinasyonu hakknda

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Figus tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Figus

Figus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncellikle herkese merhaba ilk olarak araştırmama rağman konuyla ilgili pek bilgim olmadığından sizlerden yani bilenlerden ve konunun içinde olanlardan yardım almak amacıyla açmş oldugm bi konu olduğunu ve Şimdiden herkese çok teşşekkür ettiğimi söylemek isterim..

Konuya gelirsek eski bir sporcuyum (basketbolcu) trafik kazası sonucunda 1 yıl önce bacağımdan amelyat oldum ama 4-5 doktor dolaşdıkdan sonra hepsi "oynaya bilir bi sorun yok" dediği için spora yeniden devam etmek istedim.. Yaklaşıkda 2 yıldır sporla uraşmıyorum.. Tabi sporu bıraktında sonra yağlanmalar meydana geldi vücüdumda ve ekstra yağlanmalar oldu..

ilk olarak en yağ yakımını hızlandıracak 1-2 ay kullacağım bir Supplement

ikinci olarak trafik kazasında kemeğim kırıldığı için kemiği güçlendirmek için Supplement

üçüncü olarak vücüdum yağlardan arındıktan sonra hafif şekillenmesi ve güçlenmem için bir Supplement

halsizlik giderici gibi

Antreman programlarım hazır ve maksimum 1 hafta içinde sıkı idmanlara başlayacağım.
    şmdiden yardmlarınız için teşşekkür ederim..

2. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    ilk başta geçmiş olsun, spora başladığın için mutlu olmalısın :)
    Yağ yakıcı olarak Lipo 6 (çok etkili) veya animal cuts kullanabılrsn. Her 2sinde de çok iyi sonuç alırsın. Bunların yanında sıkı idman ve beslenmen olursa tabi..

Güçlenmek için creatin öneririm. No-xplode veya superpump250 gibi yeni nesil creatinler işini görür.

Kemiğini güçlendirmek için ek kalsiyum almanı öneririrm. Veya tamamiyle bir bodyci için süper destek olan animal pak de olabilir. Senin kararın, iyi çalışmalar..

3. 980

980 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç bir yağ yakıcıyı kullanmamanı öneririm. İlla bir supplement olacaksa 5 lb'lik sağlam bir protein tozu işini görecektir.

4. Figus

Figus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşşekkürler önerile için 980 arkadaşımızın supplement kullanmamayı tavsiye etmesinin nedenini öğrene bilirimiyim acaba :)

5. 980

980 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1 ayda 8 kilo verebiliyorum = yağ yakıcıya ihtiyac yok

6. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    O senin bünyenin yapabileceği bişiymiş demek. Ama arkadaş supplement adı istemiş, demekki ihtiyacı olduğunu düşünüyor.

7. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece 1 kez yağ yakıcı kullandım. Animal Cuts'tı ve diyetimi bozduğumdan dolayı etksini görmedim.

Gel gelelim yakın zamanda methedilen neredeyse tüm yağ yakıcıların içeriklerini inceledim.

Sonuç olarak karşıma çıkan tablo ilginçti.

Örneğin hydroxycut hardcore'u önerilen dozda kullanduğunuzda 600 mg kafein alıyorsunuz günlük.

EC kombinelerinde bile 25 mg efedrin-200 mg kafein kullanılır.

Hiç düşündünüz mü acaba neden bir ürün bir kişi üzerinde etki sağlarken diğeri üzerinde hiçbir etki göstermiyor?

... yine okuduğum birçok yorumda, herkes mutlaka işe yarar birşey varsa o da EC kombinasyonudur demiş.

Efedrinin zararlarını biliyoruz zaten, kullanılmalıdır demiyorum; ama arkadaşlar yıllardır janjanı ambalajlı vuruyorlar kutuların üzerine, içerik kısmına da caf caflı bir isim bulup "Proprietary Blends" diyerekten de sallıyorlar birşeyler...

İşte oldu sana yeni ürün...

Hatırlarsanız hydroxycut'ın ilk versiyonun da 25 mg efedrin vardı ve etki herkesçe beğenildi.

Sonra efedrin çıkardılar ve...

Lipo6 gibi bazı yağ yakıcılar tiroid uyarıcı maddeler eklemişler; fakat tiroidi normal çalışan birinde bunun işe yarayacağını sanmıyorum.

Kaldı ki lipo6 etkisi de tartışılır.

Bunların yanında biliyor musunuz, yağ yakıcı kullandığınız dönemde vitamin, mineral ve kalsiyum emiliminizin alınan kafein nedeniyle ne kadar düştüğünü?

Her yağ yakıcıda var zaten kafein. Dolayısıyla bir darbe de ordan yiyorsunuz.

Ben hydroxycut, lipo6 kullanıp sonuç aldım diyen arkadaşlara 200 mg' dan günlük 3 kez toplamda 600 mg kafein'le bir deneme daha yapmalarını öneririm. (Ki bu Hydroxycut Hardcore' un günlük 6 tablet kullanımıyla alınan miktardır.)

Sonuç olarak arkadaşlar % 10-20 arası bir etki için tonla para vermeye değer mi? Buna siz karar verin.

Ben olsam yağ yakıcıya para vermek yerine 1 multivitamin ve kafein alıp öyle denerim.

En azından emilimi düşen vitaminleri vücuduma kazandırmış olurum ve belki de termojenik bir etki yakalarım.

Düzenli bir beslenme ve sıkı bir diyet en iyi yağ yakıcıdır benim görüşüme göre.

Hepinize iyi sporlar.
    bench_O

castorpollux bunu beğendi.
  8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    eger platinli vs kompleks bir kirik degilse kemik konusunda hic bir sey kullanmana gerek yok, vucut zaten iki yilda o kemigi eskisinden daha saglam hale getirmistir.

bence ihtiyacin olan duzenli idman, supplement degil

9. Figus

Figus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    platinli kırık :( kaval tibia ile fibula kemikleri kapalı ama tam kırılmştı :(
    yani sallanıyodu bacağım :/

10. kara maca

kara maca Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle gecmis olsun.

kırık yuzunden bacak calısması ve bacaktan destek alman gereken bel hareketleri icin (dead lift gibi..) bir uzmanla (spor hekimi, ortopedi uzmani ya da fizyoteraoist gibi..) gorustun mu? gorusmediysen bunu bir dusun?

destekleyiceler konusunda; bende yag yakıcı almadan once bir daha dusunmen gerektigi fikrindeyim. en azından baslangıc icin bir sure beklemelisin. yag yakıcı yerine antremandan bir sure once bir fincan kahve ya da cay icerek belli bir miktarda kafein alabilirsin vucut metobolizmasını dogal olarak artırır..ama sabah multivitamin alarak ve sabah cay,kahve kullanmayarak vucudunun ihtiyacı olan gunluk mineral,vitamin ihtiyacını karsılamalısın...
    ayrıca whey protein kas kutlesinin insasında cok yardımcı olacaktır. whey proteini suyla kullanıp aksam yatmadan da sut,yogurt tuketirseniz vucudunuzu protein acısından belli bir yeterlilik duzeyinde beslemis olursunuz..

11. Figus

Figus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu arad sleepy yazın çok özetleyici güzel bi yazı olmuş teşşekkür ederim..
    tabi konu hakkında %100 lük bi bilgimiz olmadığı için yönlendirmeleri izlememiz lazım başımızda biri olmadığı için tam olarak ne yapacağımı bilemiyorumm..

12. Figus

Figus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kara maca arkadşm
    Kırık ( daha doğrusu Eski kırık) hakkında en az 4 doktora gittim hiç bir sorun olmadığı ve hiç korkmadan en ağır sporuna devam ede bilirsin dedi..
    ancak amelyat da diz bölgesinden bi kesik yapıldğı için sadece sağ bacağım olamsı gerekenden güçsüz..

Bu beslenme konusuna gelince gerçekden kafam karıştı tam anlamıyla ne yapmam gerektiği konusunda :(

13. kara maca

kara maca Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    doktorlar bir sorun yok diyorlarsa bacak calısması surecinde, bir esitlenme olacaktır iki bacak arasında. ancak bu uzun bir calısmanın sonunda olabilir.
    beslenme konusu onemli, forumda bu konuyla ilgili bir cok baslik var. bu bilgileri kullanarak kendine bir beslenme programı olusturman en iyisi. onceligin yag yakımı olduguna gore bu konu cok onemli. ara ogunleri olan duzenli bir program hazırlayıp, uygularsan bir sure sonuc almaya baslarsın.

Sayfayı Paylaş