Supplement kombinasyon ve kullanimi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve pusat3555 tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. pusat3555

pusat3555 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

boy 190 kilo 93. aralıklarla 1.5 yıldır bu sporu yapıyorum. 5 aydır düzenli devam etmekteyim.

2 aydan beri protein tozu ve creatin kullanıyorum.
    protein tozunu her antremandan sonra 2 yemek kasıgı suyla beraber yatarkende 1 yemek kasıgı sütle alıyorum. (1 yemek kasıgı yaklasık 10 gr olarak hesaplamıştım.)

creatin kullanım talimatlarında sorun olmamasına ragmen gordugum her kaynakta protein tozu için farklı kullanım sekilleri var.

sizce ne yapmam gerekiyor?

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Whey protein tozları genelde sabah kalkar kalkmaz su ile, idmandan önce(hemen değil) su ile, idmandan hemen sonra su ile ve yatarken süt ile kullanılması gibi değişik kullanımları mevcut. Bunlardan hangileri size daha uygunsa ona göre kullanabilirsiniz.
    Bildiğim kadarıyla tüm protein tozlaarının kutusunda ölçeği oluyor. Siz neden kaşıkla kullanıyorsunuz anlayamadım.

pusat3555 bunu beğendi.
  3. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    sabah kalkar kalkmaz yağsız süt ile içebilirsin ama antrenmandan önce veya sonra su ile almanı tavsiye ederim. Yatarkende suyla al GH seviyesini düşürüyormuş ki bence doğrudur. Ben su ile içiyordum ve gayet iyi oluyordu.thums:

pusat3555 bunu beğendi.
  4. pusat3555

pusat3555 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkur ederim cevaplar için.
    kaşıkla kullanıyorum çünkü bende ölçek yok. kullandıgım ürün gıda hammaddeleri olarak geçen bi ürün.
    antremandan önce alınması midenin ve sindirim sisteminin yorulmasına daha dogrusu kanın kaslar yerine sindirime yogunlasmasına neden oluyor diye bir yazı okumustum ne kadar dogru bilemem.
    peki ölçekler 25 gr lık sanırım. antreman sonrasında 1 ölçek mi alıyorsunuz?
    kullanım zamanları olarak antreman sonrası ve yatarken düşünüyorum ama miktar konusu hala sorun.
    sabahları almayı düşünmüyorum sabah kahvaltılarım protein bombası diyebilirim.

Sayfayı Paylaş