Supplement kürüm

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve drahte1905 tarafından 3 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Optimum %100 whey
    Optimum Casein
    BSN Cell Mass
    BSN No Explode
    BSN Nitrix
    Weider Liquid Mega Forte

Hacim çalışması yapıyorum boyle bir supplement kürü hazırladım kendime

1-)Extra Glutamine almıyorum ama BSN üçlüsü ile Optimum ikilisinin gerekli destegi wericegini sanıyorum herhangi extra bir glutamine destegine ihtiyacım war mı sizce ?

2-)Bu kürde sizce cycle yapmalımıyım yoksa 7/24 kullanmalımıyım ?

3-) Baska tavsiyeleriniz war mı ?

4-) Casein olarak Optimum bulamassam başka markalara yöneliceğim weider gibi. tavsiyelerini war mı ?

5-) Animal Pak alayım mi ? Multi vitamin olarak ne tavsiye edersini ?

6-) Bu ilk kürüm bu arada çok mu yogun olmuş ? kısaca bir değerlendiriseniz sevinirim.

00:15 Casein yatarken
    04:00 Liquid weiderin yarısı
    07:00 Whey (Yarım Whey yarım Casein yapabilirim aslında mantıklı bilemiyorum)
    08:00 Kahvaltı[Kalkış]------------
    11:00 Pınar Hindi Füme----
    12:00 3 tablet Nitrix
    13:00 Oglen ogunu-------
    15:00 3 Tablet Nitrix
    16:00 Yatsi ogunu--------
    17:00 3 Tablet Nitrix
    18:00 Aksam Ogunu------
    19:00 3 Tablet Nitrix
    19:30 Anteman Öncesi BSN No-Explode
    20:00 Antreman
    21:30 Antreman Sonrası: Cell Mass + Liquid Amino + Whey
    22:00 Biraz süt yanında belki diet eti bisküvi
    01:00 Yatıyoruz

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    -Mega forte çok yüksek enerji patlaması yapar. Ben onu antremandan önce kullanıyordum, hepsini değil tabiki. Antremanda yorulmak nedir bilmiyordum.
    -Herkes Optimum wheyi çok övüyor ama bence muscletech in proteinlerinide denemeye bak.
    -Optimumda 4 gr glutamine var. Bu yeterli olacaktır.
    -cyle dan kastın ne anlayamadım, sadece antreman günleri yapayımmı demek istiyorsan, 7*24 yapmak lehine olacaktır.
    -Konusunu açmıştım pek konuşulmadı ama madem alabilecek gücün var, muscletech aplodanı kullanmanı öneririm.

3. platoon

platoon Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Dınlenme gunlerıde supplement kullanman gerekır.Cunku kaslar dınlenırken gelısır.Antreman gunlerı kada yogun olmasada dınlenme gunlerıde supplement kullanımı yapmak gerekır.

4. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Cycle ile kastım On/OFF yapmak yani belli süre kullanıp belli süre kesmekten bahsediyordum

Muscletech aplodana bakıcam konunuda okuyorum şimdi

Birde Weider aminoyu sizin tavsiyeniz ile antreman oncesine alıyorum ozaman zaten foruun cogu kısmıda boyle kullanıyormus

5. platoon

platoon Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman sonrasıda alman gerekır.Cunku antreman esnasında hasar goren kas dokusunu hemen tamır etmek gerekır.Bu yuzdende sındırımı cok hızlı olan sıvı amınoyu antreman sonrasıda kullanmak en mantık sey olur.Hem antreman oncesı hemde antremandan hemen sonra kullan.Ama ıllada ben antreman sonrası kullanmayacagım dıyorsan antremandan sonrada whey proteını meyve suyu ıle ıc.Unutma meyve suyu,sutle ıcme.

6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten mesajımda belirttim, hepsini değil yarısını antremandan önce yarısını hemen sonra;)

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    drahte yaşını bilmiyorum ama aplodan gibi supplementlar için henüz erken..
    dormant muscle fiber activator diye geçer aplodan ve bence gerekli değil henüz..

ilk kombinasyonun gayet güzel..
    buna animal pak te eklersen çok daha güzel olur..
    yazdığın ürünler dönemleme yapmayı gerektirecek türden değil..sürekli kullanabilirsin..

8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar ürünü gerekli görüp, aplodanı gereksiz görmendeki sebep ne anlayamadım. Aplodan yüzde 80lerde bir oranda kas yapımını arttırıyor. Ki hacim almak için başka ne istenebilirki.

9. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aplodan70 , anator-p , deca stack gibi formüller yeni başlayanlar için çokta elzem olmayan mucizevi çözümler..
    beslenme ürünleri almak varken kas fiberleri aktivatörü gibi çokta denenmemiş birşeyi tavsiye edemem..
    yukardaki ürünler whey, amino ve creatin..diğerieride nitrik oksit..temel seviye için abartı değil..

bu testosteron zirvedeyken 19 yaşında tribulus almaya benzer..

10. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Ehehehe ben 17 yaşındayım ama 3000mg arginin alıyordum etkisinide çok iyi görüyordum(yanlışmı sence bu?). Arginini mega forteden alıyordum.
    Ayrıca aplodanı bizzat denedim ve onun için öneriyorum, aklınızda bulunsun.
    Ayrıca yağ oranım yüzde onlardayken 85kg gelmeme rağmen ben protein tozu ve mega fortenin üstüne bir ürün almayı çok görürken, başlangış seviyesi için bu ürünleri normal karşılamanda normal karşılanamayacak bir durum.

Son düzenleme: 4 Kasım 2007
  11. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    kürün haricinde gece 1 de yatıp sabah 7 de kalkmak hele bide 4 te supplement almaya kalkmak uykudan aldığın verimi minumuma indirmez mi?zaten 6 saat uyuyorsun

12. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım o fikirden vazgeçti marthel çünkü bak yazmış zaten.
    Aminonun alım zamanın değiştirmiş. Ama onun yerine o saatte kalkıp birşey almaya kalkma, marthel bu konuda çok haklı çünkü. Hem sana uykundan verim alamazsın hemde çile gibi birşey o saatte kalkıp onu içmek. Hele bir tadı var mega fortenin offf:D ben seni iyice soğutayım bodye, bir rakip daha azalsın:D

13. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ozaman gece 4 teki aminoyu antreman oncesine kaydırıyorum zaten Casein alıyorum gezemi o kurtaracaktır

@PLattonBirde neden Antreman sonrası sutu tavsiye etmiyorsunuz ? Sorun Suttemi yoksa wheyle karıstırıncamı sorun olusuyor ? Su anda yagsız sutu antreman sonrası protein kaynagı olarak kullanıyroum bir muz ile beraber:confused:

Gh booster kullanmayı planlamıyorum zaten ilk etapta en az 6 ay kendi kendime Gh ımı kontrol edeceğim Animal Pak ilk başta listede ekliydi ama bir sorayım dedim ozaman Animal Pak te ekliyorum listeyethums:

Aslında 1 de yatıp [12:30 da girerim yataga] 08:00-08:15 de kalkıyorum[Whey için kalkmayı planlıyorum ama artık 07:00 da değil 06:00 da cunki gece amino için kalkmıyacagım artık] yani nerdeyse 7:30 saat dinlenmiş oluyorumki yogun oldugum günde 04:00 da bir uzanırım yataga soyle eskiden 4 saat uyku ile 2.5 gün ayakta kalırdım[sonra gider 20 saat uyurdum] bunlar VG için arıtırdıgım uyku saatlerim aslında:badgrin:

Not: Bugun off günüm o yüzden ayakatıyım duh:D

14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    -Süt çok geç sindirilen bir besin, onunla ilgisi olabilir, onunla birlikte aldığın ürünlerinde geç sindirilmesini sağlyacaktır buda zamanında yerine protein gitmesini engelleyecektir.
    -Gh boosterdan kastın büyüme hormununu ya da testeronunu etkilemekse başta mega forte olmak üzere aldıklarının içeriklerine bak derim;) Çünkü bir tezat oluyor, eğer kastettiğin buysa...
    -Uyumak güzeldir, sağlıklıdır. Buna sadece body yaptığınız için özen göstermeyiniz...

15. timecop

timecop Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tam bana lazım olan yazılardan biriydi güzel bir paylaşım olmuş;) weider mega forte güzel bir ürüne benziyor

16. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0

her bünye her supplementi kaldırmaz bunu hocalarımız defalarca söyledi artık bıktılar karışmıyolar zaten ama yazık oluyor 17-18 yaşındaki adamın vücuduna aplodanın girmesinin ne gereği var ? profesyonel serileri lütfen bonibon gibi alıp hemen kullanmayın ilerde pişman olursunuz

17. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Benim yazdığımla söylediğinin pek alakası yok. Ben orada bu kadar şey alınırsa eğer aplodanda alınır demişim. Ayrıca ileride neden pişman oluruz açıklar mısın firebird? Çoğu kişiden iyi ve sağlıklı olan vücudlarımızın 120 kg altında kalmaması için aldığımız ek ürünlerin, dışarıda yediklerimizden ne kadar fazla zararı olabilir? Hem bunun 17-18 yaşla ne alakası var? Steroid almıyoruzki, supplement alıyoruz.
    "17-18 yaşındaki adamın vücuduna aplodanın girmesinin ne gereği var " derken düşünüp mü yazdın? Bu sorunun yanıtı body yapmaktaki amacımız yani; sağlık ve güzel görünüştür.

18. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Mestano aplodan gibi profesyonel bir ürünü (bkz jay cutler) 17 yaşındayken kullanıp sonrada sağlıktan bahsediyorsun , bu konuyu tartışmak bile istemiyorum farzet ben bilgisizim hiç birşeydende anlamıyorum ama senden 9 yaş büyük birisi olarak şunu yapmanı istiyorum aplodanın paketini al sonra bi laboratuara götür analizinide bir profesör cerraha götür bakalım sana neler söyleyecek

19. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Söylediklerinde hiçbir mantık göremiyorum...
    Tartışma "git götür bakayım ne diyecek?" şeklinde olmaz, bildiğin varsa söylersin. Tahminlerinle değilde, bilginle tartışayım mümkünse.

20. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu konu fazla su götürecek gibi..

Aplodan'ın hemen tavsiye edilmeyişi ;
    içeriğinin çok komplex olması ve dormant muscle fiber activator (etkisiz kas lifleri aktivatörü) ünvanından dolayı yenilere değil limitine daha yaklaşmış bireylere uygun olmasından ötürüdür diye düşünüyorum..

firebird ve ammun bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş