Supplement Kürü

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve zuzu tarafından 8 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ana sayfanızdaki supplement kürü makalenizi okudum ve bu makale hakkında bir kaç fikir edinmek istiyorum. Uygullamayı düşündüğüm kür şu

4-6 Hafta Whey Protein-Amino Asit-Carnitin-Glutamine-Creatine-Arginin-Ornitin-Tribulus kürü.Bu kürde hem kas artışına yönelik hemde yağ yakımına yönelikdir.Günde,günlük protein ihtiyacının yarısı veya daha azı kadar Whey Protein,Antreman öncesi ve Antreman sonrası Amino asit,Sabah-antreman öncesi ve akşam Carnitin,10 gr Glutamin( 5 gr antreman sonrası,5 gr yatmadan önce),10 gr Creatine(Yükleme dönemi hariç 5 gr antremandan önce ve 5 gr yatmadan önce),10 gr Arginin( 5 gr antremandan önce,5 gr yatmadan önce),10 gr Ornitin( 5 gr antremandan önce,5 gr yatmadan önce),Sabah ve antremandan öncede Tribulus.

Sizce bu kadar ek besin aşırı bir yüklenmeye sebep olur mu ya da bu kürü uygulamış biri tecrübelerini bize aktarabilir mi? Fikirlerinizi duymak istiyorum.

Birde şu diğer kür hakkında yorumlarınız nedir. Tamamen yağ yakmaya yönelik sanırsam, burdaki BCAA ve Aminoasitler,
    diyetten dolayı yetersiz protein alımına bağlı olan kas yakımına engel olabilir mi? O dediğim kürde bu.

4-6 Hafta BCAA-Amino Asit-Glutamine-Karnitin-Kafein-CLA kürü.Bu kürde yağ yakımına yönelikdir.Sabah,antremandan önce ve sonra BCAA,Antreman öncesi ve Antreman sonrası Amino asit,10 gr Glutamin( 5 gr antreman sonrası,5 gr yatmadan önce),Sabah-antreman öncesi ve akşam Carnitin,Sabah ve antremandan 1 saat önce 100mg Kafein(100mg+100mg toplam 200mg),Sabah,antreman öncesi ve akşam CLA.

2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    bunun daha komplike olanlarını yaptım cok iyi sonuc aldım herhangi bir bobrek rahatsizligin yoksa endiselenmene gerek yok.. yalnız en az 8 hafta yapmalısın sonucu gormen icin 4-6 hafta az...

diyet konusuna gelince BCAA vucudun anti katabolik etki gostermesi icindir zaten yanı kası korumak icin ama yuksek dozajlarda alman gerekir.. en az sabah ac karnına + antremandan once + antremandan sonra + aksam yatarken alman gerekir... ogunler arasında ac karnına da alabilirsin maddi durumun varsa..

iyi calismalar..

3. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    dexterrr cevabın için teşekkür ederim ağustos 15 den sonra sanırım ilk yazılan kürü deniyicem. 1-15 ağustos tatilim var vücutta biraz olsun dinlenmiş olur. Çok şükür bir böbrek rahatsızlığım yok ancak olay maliyete gelince biraz sorun çıkıyor :). Bu bölümünde yazdığınız yurtdışından supplement getirme başlıklı konuyu okudum ve baya yardımcı oldu bana, sanırım şansımı o tarafta deniyicem. Türkiyedeki bu fiyatlarla o kadar ilacı öğrenci halimle alabilmem zor malesef.

Dediğiniz gibi banada kısa gelmişti 4-6 hafta, 2-2.5 ay bu kürü uygulamak istiyorum sizce o ilk küre eklenebilecek veya çıkarılabilecek bir supplement var mı? Mesela yağ yakışını daha arttırmak için CLA kullanabilir miyim ya da madem yağ yakmak istiyosun neden creatine kullanıyosun gibi :) ( cahilliğime verin ama sanırsam yağ yakımı antrenmanlarında creatin kullandırtmıyolar, yanlışım varsa affola )

4. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    2-2.5 ay uygun olur..sizce o ilk küre eklenebilecek olan özellikle carnitine ile birlikte yüksek dozajlı C vitamini (emilimi arttırmak için).. B komplex + Multivitamin + Omega 3-6-9 yağ asitleri + çinko olabilir... CLA ilave edebilirsin tabiki.. diyette carnitine kullanırken creatine kullanabilirsin aksine faydası olur diyet doneminde daha enerjik olursun.. ;)

5. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    4-6 hafta kısa bir zaman dilimi değil.Dexter sen hayatında kaç 4-6 haftalık supplement kürü yaptınki bu süreye az diyorsun.Şimdi aslında bakarsanız bu supplement kürleri 4-6 haftalık süreyle yapılır.Sonra 20-25 günlük mola.Daha sonra tekrar 4-6 haftalık kür ve yine 20-25 gün mola.Ve böyle bu döngü sürer gider.Ama tabiki whey protein her zaman alınır.Yani bu böyledir.En az 8 hafta diye bir şey yok.Sonuçta Primobolan almıyorsunki:D

Creatine su toplamasını bizim türkler çok abartıyor.Öyle diyenler hayatında creatin kullanmışmı?.Daha creatin türlerini bile bilmiyorlardır.Creatine alıyoruz,Dianabol değil.5 kg su çekmiyecek vücut:D.

6. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Ha şuda var ben 1 senede yaptım bu kürleri.Maddiyat sorun değilse olur tabiki.Yada kür yapmıyorsanız.Ama 6 haftada bir yapılan molalarla daha verimli olunuyor.Son zamanlarda Avrupa ve Amerikada bu popüler oldu.

7. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    4-5 defa yapmısımdır 8 haftalık 4-6 haftalık da 3-4 kere yapmısımdır... bol su ictigim icin bosu bosuna ara vermeye gerek yok bence..

8. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Ara vermenin amacı vücuda zarar verdiğinden değildir.Amaç sadece vücudu şaşırtarak olumlu reaksiyonlar yapmasını sağlamaktır.Yetiştirdiğimiz sporcular üzerindede bunları denedik ve olumlu sonuçlar aldık.Ama isteyen 40 haftada yapabilir tabiki.

9. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    nede olsa primobolan almıyorsun o kadar araya gerek yok bence :)akıllıca yapılırsa..

10. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Ara vermenin amacı vücuda zarar verdiğinden değil yukarıda yazdığım mesajı okursan anlarsın ne demek istediğimi.

11. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    evet sonradan gordum o mesajı.. dogrudur..

12. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Buradan şu sonucu çıkarmayın yalnız.İlla 4-6 hafta olucak diye bir kural yok.Ben sadece 4-6 haftanın az olmadığını belirtmek istedim.Yoksa 12 hafta yapıp 20 gün ara verip bir 12 hafta daha yapılır.Ve iyide olur.Ama yazdığım makalede tr şartlarına göre o süre zarfını belirlemiştim.

13. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Hımm yeterince açıklayıcı oldu Andre teşekkür ederim. Yani vücudu rahata alıştırmamak için ara veriyoruz ya da onu şaşırtmak için. Umarım bu kadar supplement'in hakkını verebilicek şekilde antreman yapabilirim. Andre sizin yazdığınız kas artışı ve yağ yakma amacına yönelik küre CLA eklemeyide düşünüyorum.

Tek sorun arginin ornitin ve tribulus üçlüsünde. Bunlar hakkında biraz daha karıştırmam lazım forumu. Tribulus'un sadece testosteron sentezini tetiklediğini biliyorum. Diğerleri hakkında hiç bir fikrim yok malesef :confused:

14. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    CLA tabiki ekleyebilirsin.

Arjinin ve ornitin kas gelişimini sağlayan en önemli amino asitlerdendir.Arkadaşında dediği gibi vitamin ve mineralde almalısın.75-100mg Çinko,150-250mg B6 vitamini,750-1000mcg B12 vitamini,

Sayfayı Paylaş