Supplement ile ilgili sorular, vücut tipi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Ineedmuscles tarafından 5 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Ineedmuscles

Ineedmuscles Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba,

Bu hafta sonu supplement sipariş etmeyi düşünüyorum fakat altın değerinde bu ürünlerle ilgili maddi olarak ve beslenmeyle de çakışan sorularım var.
    Bütçem kısıtlı. O yüzden bana en iyisini önermek yerine kısıtlı bütçe için efektif olanı önermenizi rica ederim.
    Vücut tipim atletik ancak oldukça ince, bel ve göbek kısmında ayva göbek tabiri ile yağ var fakat çok aşırı değil.

Vücut tipim ectomorph değil ama ecto-mesomorph YANİ, cılız denecek şekilde deri kemik değilim, fakat kollar, bilekler ince, göğüs aşırı geniş olmamakla birlikte omuzlarım geniş. Kas yapım düzgün ve belirgin. Yağ fazlalığım var ama aşırı değil. Boy 1,83 cm. Kilo 75 (Bir kısmı yağ tabii ki)

Fitness uzun zamandır yapmıyorum... Evde düzenli yapıyorum günde 1 saat (haftada iki gün "off")

1) Mass gainer kullanmak akıllıca mıdır yoksa ona vereceğim parayı protein tozuna mı vermeliyim? Makarna ve benzeri besinlerden mass gainer'ın yapacağı katkıyı almak mümkün müdür karbohidratı protein ile karşılaştırınca?
    2) Ben protein tozunu günlük ihtiyacımı biraz daha rahat karşılayabilmek için düşünüyorum. Şu aşamada izole/100% tozlar gerekli midir?
    3) Yukarıdaki bilgi ve sorular dahilinde, Hardline Whey 3 Matrix 2300gr ürünü nasıldır? Deneyen var mı? Fiyatı bana uygun gözüküyor. Benim gibi bir adamın işine yarar mı?
    4) Kreatin şimdiden kullanmalı mıyım yoksa zamanı var mı henüz?

Konuyla ilgili maksimum detay veya yardım ihtiyacım bulunmaktadır.
    Cevaplarken, fitness'ı senelerce yapmayan bir adam olduğumu, vücut tipi detaylarımı göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Çok teşekürler,

Sayfayı Paylaş